چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

یادگیری زبان انگلیسی به‌تنهایی امکان پذیر است. اما قطعا باید مسائل مختلفی را در نظر گرفته و اصولی را رعایت کنید. برای اینکه زبان انگلیسی را در منزل و به تنهایی یاد بگیرید، باید در وهله اول انگیزه بالایی برای این کار داشته باشید و متعهد باشید و با برنامه ریزی پیش بروید. قبل از هرکاری مزیت های یادگیری زبان انگلیسی را برای خودتان بنویسید و واقعا تصمیم بگیرید که زبان انگلیسی تان را تقویت کنید. افراد زیادی هستند که در ابتدا تصمیم میگیرند که زبان انگلیسی را یاد بگیرند اما بعد از یک هفته به کل آن را فراموش میکنند. با برنامه ریزی منطقی و اصولی و پشتکار می توانید زبان را یاد گرفته و از آن لذت ببرید. در برخی موارد که افراد قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج را دارند، معمولا انگیزه بالاست. هر روز زمانی را برای یادگیری اختصاص دهید، مثلا روزی یک ساعت و اهمال کاری نکنید. حتی می توانید از زمان های مرده مثل وقتی که در مترو یا تاکسی هستید نیز برای مرور استفاده کنید.

1. هر روز ساعتی را برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید.

اگر می خواهید زبان انگلیسی را درست و اصولی یاد بگیرید، باید به جای اینکه یک روز 5 ساعت زبان بخوانید و 4 روز بعد اصلا مطالعه و مروری نداشته باشید، هر روز برای یادگیری زبان وقت بگذارید و آهسته و پیوسته پیش بروید. علت فراموشی زبان انگلیسی برای بسیاری از افراد این است که چند روز یا چند ماه روی آن کار می کنند، و بعد آن را رها می کنند و به جای اول خودشان برمی گردند.

2. یک هدف برای خودتان مشخص کنید.

برای داشتن انگیزه، باید یک دلیل قانع کننده برای خودتان داشته باشید. مثلا قبول شدن در یک آزمون، دلیل قانع کننده ای نیست. همچنین پیدا کردن یک شغل هم نمی تواند دلیل منطقی و کافی باشد. شما برای یادگیری زبان به یک دلیل سفت و محکم و منطقی نیاز دارید.. اگر پول می تواند مشوق تان باشد، فکر کنید که زبان انگلیسی چطور میتواند شما را پولدار کند. خانه رویایی، ماشین خوب و زندگی رویایی را در ذهنتان تجسم کنید. اگر برقراری ارتباط با انسان های مختلف، محرک شماست، تصور کنید که چه انسان های فوق العاده ای را میتوانید در کشورهای دیگر ملاقات کنید. دلیل خودتان را بر روی یک کاغذ بنویسید و در اتاق تان بچسبانید.

3. برای تقویت listening و مکالمه در خانه ، اخبار و داستان انگلیسی گوش بدهید.

بسیاری از اساتید زبان معتقدند که برای یادگیری زبان انگلیسی گوش دادن، امری بسیار مهم است. یک نوزاد که در مدت دو سال زبان مادری را به خوبی آموزش می بیند و حرف می زند، فقط با تمرکز کامل روی آموزش زبان مادری و تنها با گوش دادن می تواند به این تسلط برسد.

4. از سایت های معتبر برای آموزش زبان انگلیسی استفاده نمائید.

برای یادگیری زبان انگلیسی می توانید از سایت های معتبر که آموزش زبان می دهند، استفاده نمائید. با یک سرچ در اینترنت و کمی جستجو می توانید سایت های مناسبی برای یادگیری زبان در منزل پیدا کنید.

5. تفسیر و خلاصه نویسی کنید .

یکی از جدیدترین متدهای کشف شده مطالعه زبان در سالهای اخیر این است که هر زمان که دو یا سه پاراگراف زبان را مطالعه کردید، در حد ۳-۴ خط نظر خودتان را به زبان انگلیسی راجب آن پاراگراف ها نوشته، یا اینکه آن را خلاصه نویسی کنید. سعی کنید در جزوه هایتان یک جای خالی کنار یادداشت ها بگذارید تا بتوانید تفسیر خودتان را از آن موضوع بنویسید.

0/5 (0 نظر)
hadaf_admin