چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم ؟

یادگیری زبان انگلیسی به قدری مهم است که از آن در بسیاری از کشورها به عنوان زبان دوم استفاده می کنند. تقریبا همه ی  افراد می دانند که عدم تسلط به زبان انگلیسی در دنیای امروز، با بی سواد بودن فرق زیادی ندارد. در واقع اگر نگاهی به دنیای اطرافمان بیاندازیم، به اهمیت زبان انگلیسی پی میبریم. بسیاری از فعالیت های اقتصادی و تجاری به زبان انگلیسی برگزار می شوند، خیلی از دانشگاه ها، دروس را به زبان انگلیسی تدریس می کنند و توریست ها نیز برای ارتباط برقرار کردن از زبان انگلیسی به عنوان زبان مشترک، استفاده می کنند. در زیر به بیان اهمیت زبان انگلیسی و اینکه چرا یادگیری این زبان را یاد بگیریم، می پردازیم :

دلایل یادگیری زبان انگلیسی

1. یادگیری زبان انگلیسی باعث لذت بردن از موسیقی و فیلم ها و سریال های انگلیسی می شود .

امروزه یکی از اصلی ترین تفریحات انسان ها، تماشای فیلم و سریال و یا گوش دادن موسیقی است. درست است که بسیاری از محصولات رسانه ای به صورت دوبله شده یا زیرنویس فارسی در اختیار ما قرار دارند اما، قاعدتا نمی تواند حال و هوای اصلی فیلم را به ما منتقل کند. حتی در برخی موارد، اشکالات زیادی در ترجمه یا گرامر آنها وجود دارد. وقتی صحبت از موزیک می شود نیز، همین وضعیت وجود دارد، چون ترانه ها با ترجمه شدن، ریتم و قافیه شان را از دست می دهند و لذت بردن از موزیک به طور کامل منتفی می‌شود. پس در نتیجه، بهتر است کمی تلاش کنیم و زبان انگلیسی را یاد بگیریم تا نیازی به ترجمه و زیرنویس نداشته باشیم .

2. زبان انگلیسی شایع ترین و پر استفاده ترین زبان دنیاست !

زبان انگلیسی در سراسر دنیا، پر استفاده ترین زبان است به شکلی که به طور میانگین، از هر ۵ نفر، ۱ نفر به انگلیسی صحبت می کند و یا میداند .

3. یادگیری زبان انگلیسی در پیدا کردن شغل به شما کمک می کند .

یکی دیگر از دلایل یادگیری زبان انگلیسی، یافتن فرصت های شغلی بهتر در لینکدین و دیگر وب سایت های کاریابی می باشد. شما با داشتن دانش زبان انگلیسی، در هر شغل و رشته ای که باشید، 10 پله از بقیه جلوتر هستید و همین باعث می شود تا شانس دیده شدن رزومه تان توسط کارفرمایان بالاتر رود و بتوانید شغل مناسب تری پیدا کنید .

4. یادگیری زبان انگلیسی به پیشرفت تحصیلی شما کمک می کند .

همه ما میدانیم که زبان انگلیسی یکی از مهم ترین بخش های اکثر آزمون هایی است که در کشور برگزار می شود. بخش بزرگی از سطوح مختلف تحصیلات دانشگاهی،کنکور و استخدام در سازمان ها مربوط به زبان انگلیسی است. در تمامی این موقعیت ها برنده کسی است که دانش و مهارت بالاتری در زبان انگلیسی دارد .

5. بسیاری از مقالات علمی و پژوهشی به زبان انگلیسی نوشته می شوند .

دسترسی به منابع علمی دست اول در جهان، یکی دیگر از دلایل یادگیری زبان انگلیسی است. بسیاری از مقالات علمی در رشته‌های پزشکی، روانشناسی، علوم هسته‌ای، هوا فضا، بازاریابی  و … به زبان انگلیسی نوشته می شوند. در اصل، هم برای پیشرفت شغلی، و هم برای مطالعه آزاد، با یادگیری زبان انگلیسی به بسیاری از مقالاتِ روز دسترسی پیدا می‌کنید.

0/5 (0 نظر)
hadaf_admin