فواید یادگیری زبان انگلیسی

تحقیقات نشان می‌دهد، افرادی که به بیش از یک زبان مسلط هستند، حافظه، مهارت‌های حل مسئله، تمرکز بیشتر، توانایی انجام چندین کار و مهارت‌های شنیداری بهتری دارند. ما با یادگیری این زبان می توانیم بسیاری از فرهنگ های متنوع در سرتاسر دنیا را درک و تجزیه و تحلیل کنیم. تعداد کسانی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، بیشتر از ۱.۵ میلیارد نفر است. به طور کلی تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی، در هر دوره از زندگی، ایده ای بسیار عالی و ناب است. در این مقاله همراه ما باشید تا به چند مورد از فواید یادگیری زبان انگلیسی بپردازیم:

1. یادگیری زبان انگلیسی باعث ایجاد روابط بیشتر و عمیق‌تر می شود .

یکی از فواید یادگیری زبان انگلیسی، این است که می‌توانید تقریبا با مردم کل دنیا، ارتباط برقرار نمائید. درواقع هنگامی که شما در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، یک مهارت اجتماعی را یاد می‌گیرید. برای شروع می‌توانید مکالمات ساده‌تر و کوتاه تری را به‌صورت فردی یا گروهی داشته باشید و به‌تدریج به گروه‌های بزرگ‌تری بپیوندید.

2. یادگیری زبان انگلیسی باعث آمادگی ذهن برای مواجه با چالش ها می شود .

یادگیری زبان انگلیسی در بهبود انعطاف پذیری مغز، نقشی اساسی دارد. شما با آموزش یک زبان، می توانید مکالمات بهتری در برقراری ارتباط داشته باشید. از هر زمانی که تصمیم به یادگیری این زبان گرفتید، مطمئنا ذهن شما نیز پرورش پیدا می کند. توجه به این موضوع به خصوص در سنین پایین حائز اهمیت می باشد. آموزش زبان به کودکان در مقایسه با بزرگسالان، نتایج موفق تری دارد. به همین دلیل، اغلب متخصصان، سنین کودکی را برای شروع آموزش زبان دوم معرفی می کنند.

3. یادگیری زبان انگلیسی یکی از پرکاربردترین زبان ها برای سفر است .

با یادگیری زبان انگلیسی، می توانید با خیال راحت به بیشتر از ۵۰ کشور انگلیسی زبانی که در سطح جهان وجود دارند، سفر کنید. حتی در کشور چین نیز، افرادی نیز در بین جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری آن پیدا می شوند، که به راحتی به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

4. یادگیری زبان انگلیسی، مهاجرت را برایتان آسان می کند .

یکی دیگر از فواید یادگیری زبان انگلیسی، برای کسانی است که قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارند. مهاجرت به کشور دیگری بدون یادگیری زبان انگلیسی، کار بسیار سخت و نسنجیده ای است. دریافت شهروندی در بسیاری از کشورها، مستلزم پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز آزمون زبان انگلیسی است. اما تنها رفتن به کشور خارجی مهم نیست بلکه، اگر زبان انگلیسی را بلد نباشید، اقامت و کسب درآمد در آن جا نیز برایتان بسیار مشکل خواهد بود. علاوه بر این، گذران زندگی در کشوری که توانایی گرفتن آدرس یک سوپر مارکت یا ایستگاه اتوبوس را هم ندارید، بسیار دشوار و آزار دهنده خواهد بود .

5. یادگیری زبان انگلیسی به افزایش اعتماد بنفس تان کمک می کند.

یادگیری زبان انگلیسی، موجب افزیش اعتماد بنفس تان می شود. هنگامی که شما شروع به یادگیری یک مهارت جدید نظیر یادگیری زبان انگلیسی می‌کنید، یعنی خودتان را به یک چالش دعوت کرده‌اید. وقتی که این چالش را با موفقیت به پایان برسانید، ترس ها و نگرانی هایتان نسبت به قبل کمتر می شود و رضایتمندیتان از خودتان نیز بیشتر می شود. همچنین اراده و شجاعت شما نیز بیشتر می‌شود.

0/5 (0 نظر)
hadaf_admin