بهترین کتاب های اسپیکینگ آیلتس

بهترین کتاب های اسپیکینگ آیلتس

آزمون آیلتس از جمله معتبرترین و شناخته شده ترین آزمون های زبان انگلیسی است که در بیش از 100 کشور دنیا برگزار می شود. در حقیقت ILETS (International English Language Testing System) به معنای نظام بین‌المللی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است. در آزمون ILETS همانند سایر آزمون های زبان خارجی به ارزیابی و سنجش مهارت های چهارگانه Reading، Speaking، Writing و Listening پرداخته می شود. برای بهبود و ارتقای هر کدام از مهارت های عنوان شده لازم است که از منابع و مراجع مختلفی استفاده کرد. بهترین کتاب های اسپیکینگ آیلتس می توانند به زبان آموزان برای ارتقا و بهبود مهارت گفتاری کمک زیادی بکنند.

 

برای خرید کتاب آیلتس کلیک کنید.

میزان اعتبار بین المللی آزمون ILETS

همانطور که گفته شد آزمون آیلتس معیاری برای سنجش میزان آشنایی افراد با زبان انگلیسی است و برای کسانی که قصد مهاجرت، تحصیل در رده های دانشگاهی، کار، تجارت و مسافرت در کشورهای انگلیسی زبان را دارند بسیار حیاتی و مهم است. این آزمون با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و همچنین سازمان IDP استرالیا برگزار می شود. تقریبا می توان گفت تمامی دانشگاه های معتبر جهان آزمون آیلتس را به رسمیت می شناسند. نمره این آزمون از 9 حساب می شود که میانگین نمرات چهار مهارت اصلی هستند.

نمره‌ بندی امتحان آیلتس

همانطور که گفته شد سیستم سنجش نمره ها در آزمون آیلتس از صفر تا 9 می باشد و بحث و واژه ای تحت عنوان نمره قبولی در این آزمون معنی ندارد. به صورت متوسط می توان گفته نمره 5 یک نمره متوسط و نمره 6 به بعد نمرات قابل قبولی هستند. به صورت کلی تفسیر نمرات آزمون آیلتس به شرح زیر هستند:

نمره صفر

در این حالت هیچ اطلاعاتی برای ارزیابی وجود ندارد.

نمره 1

فرد در حقیقت هیچ توانایی برای استفاده از زبان انگلیسی ندارد و فقط با چند واژه آشنایی دارد.

نمره 2

فرد قادر به برقراری ارتباط نیست و فقط اطلاعات بسیار ساده و ابتدایی را در اختیار دارد و فقط می تواند برای نیازهای ابتدایی و فوری خود ارتباط برقرار کند. فرد مشکلات متعددی در فهم زبان خواهد داشت.

نمره 3

فرد فقط قادر است مفهوم کلی را در موقعیت های آشنا درک کند. در هنگام ارتباط مکرراً متوقف می شود.

نمره 4

فرد دارای قابلیت های ابتدایی محدودی است و حتی در موقعیت های آشنا در فهم و بیان مشکل دارد. فرد در این حالت توان استفاده از زبان پیچیده را نخواهد داشت.

نمره 5

فرد دارای مهارت های نسبی است هر چند که احتمال اشتباه بالا می باشد.

نمره 6

هرچند که فرد دچار بی دقتی، عدم تناسب و نافهمی ها می شود اما در کل مهارت موثر زبانی دارد و می تواند از زبان در موقعیت های آشنا به خوبی استفاده کند.

نمره 7

رد دارای مهارت های کاربردی زبان است هرچند که ممکن است بعضی اوقات اشتباهاتی داشته باشد. به صورت کلی فرد می تواند از پس زبان پیچیده نیز بربیاید.

نمره 8

در این حالت فرد کاملا دارای مهارت های کاربردی زبان است و فقط در حالت های محدود دچار اشتباه می شود

نمره 9

فرد دارای مهارت های کامل و کاربردی است و می تواند به خوبی با زبان پیچیده ارتباط برقرار کند و کاملا صحیح، دقیق و روان از زبان استفاده کند.

بخش گفتاری و مکالمه آیلتس (Speaking)

همانطور که گفته شد آزمون آیلتس به سنجش 4 مهارت اصلی می پردازد که مهارت مکالمه و گفتاری آن دارای اهمیت بسیار بالایی است و همین باعث شده است که کتاب های اسپیکینگ آیلتس نقش و اهمیت بسیار بالایی داشته باشند. به صورت کلی بخش Speaking آیلتس شامل یک مصاحبه حضوری و رودررو با زبان آموز است که مدت زمان آن حدودا 15 دقیقه می باشد. این بخش از آزمون شامل 3 بخش اصلی است:

معرفی معتبرترین کتاب های اسپیکینگ آیلتس

خوشبختانه امروزه برای تقویت و بهبود هر کدام از مهارت های 4 گانه انواع منابع و مراجع معتبر و مطمئن در اختیار زبان آموزان قرار دارد. برای ارتقا و بهبود مهارت Speaking نیز کتاب های بسیار زیادی وجود دارند که هر کدام ویژگی، قابلیت ها و مزایای خاص خود را دارند. از جمله بهترین کتاب های اسپیکینگ آیلتس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کتاب آیلتس Real Listening

مجموعه Real Listening and Speaking نیز در چهار سطح مختلف از مبتدی تا پیشرفته نوشته شده است و می تواند مهارت های شنیداری و گفتاری زبان آموزان را تقویت کند. هر کتاب دارای 16 درس است که به موضوعات مختلفی همچون مسافرت، کار، مهاجرت، تحصیل و … پرداخته است. تمرینات مختلف و متعددی به همراه پاسخ آنها برای زبان آموزان در نظر گرفته شده است.

کتاب Mat Clark IELTS Speaking Plus 7 2

کتاب Mat Clark IELTS Speaking به عنوان یکی از بهترین کتاب های اسپیکینگ آیلتس در تقویت مهارت گفتاری آزمون آیلتس شناخته می شود که توسط مهدی کریمی نوشته شده است. در این کتاب تمامی نکات و تکنیک های لازم برای آمادگی برای مواجه با بخش سپیکینگ بررسی شده است. علاوه بر آموزش های مختلف در این کتاب به تست های اسپیکینگ کتاب های کمبریج پاسخ های استانداردی داده شده است که می تواند در نمره آوری زبان آموزان موثر باشد. نویسنده این کتاب سابقه بسیار زیادی در آموزش آیلتس در کشور چین داشته است.

220 IELTS Speaking Topics

کتاب IELTS Speaking Topics 220 نیز به عنوان یکی از بهترین کتاب های اسپیکینگ آیلتس شناخته می شود که می تواند برای زبان آموزان سطوح مبتدی تا پیشرفته موثر باشد. این کتاب در بخش های مختلف می تواند به زبان آموزان کمک کند اما تمرکز اصلی آن بر روی مهارت Speaking آزمون آیلتس است. کتاب دارای 220 بخش مختلف است. موضوعات این کتاب همانند بخش Speaking آیلتس در سه قسمت ارائه شده اند. همچنین در پایان فصل اول کتاب نیز نکات و راهنمایی های کاربردی و مهمی ارائه شده اند که می توانند فواید زیادی برای کارآموزان داشته باشند.

کتاب آیلتس NorthStar Listening

سری کتاب های North Star Listening and Speaking  که توسط انتشارات Pearson منتشر شده است به عنوان یکی از معتبرترین و مطرح ترین مجموعه های تقویت مهارت های Speaking  و Listening شناخته می شود. می توان گفت این مجموعه کامل ترین پکیج برای تقویت این دو مهارت اصلی است. هر کدام از سطح های این کتاب ها دارای 8 درس با موضوعات مختلف و متنوع می باشد که می تواند تاثیر زیادی در پیشرفت و موفقیت زبان آموزان داشته باشد.

کتاب The-Speaking-Test-of-IELTS

از دیگر کتاب های اسپیکینگ آیلتس می توان به کتاب Speaking Test of IELTS اشاره کرد که توسط آناهید رمضانی و خشایار حکیمی نوشته شده است. این کتاب دارای تست های مختلف و متنوعی در بخش مکالمه است و می تواند کمک بسیار زیادی به زبان آموزان بکند. کتاب Speaking Test of IELTS دارای سه بخش است که در هر بخش سوالاتی توسط امتحان گیرنده پرسیده می شود.

کتاب Q-Skills-2-LS

این کتاب نیز که توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است می تواند مهارت های گفتاری و شنیداری زبان آموزان را تقویت کند. کتاب شامل 10 درس است که هر درس به موضوعات مختلفی پرداخته است. این کتاب با محوریت پرسشی نوشته شده است و می تواند مهارت گفتاری و شنیداری فرد را ارتقا دهد. از مهم ترین ویژگی های کتاب های اسپیکینگ آیلتس می توان به اهداف آموزشی  مشخص  در ابتدا و انتهای هر درس، روش تفکر نقادانه برای یادگیری بهتر، روش پرسش محور برای متمرکز کردن زبان آموز، استفاده از موضوعات مختلف و … اشاره کرد.

کتاب The Key To IELTS

کتاب The Key To IELTS Speaking از دیگر کتاب های اسپیکینگ آیلتس است که توسط مازیار محمدی نوشته است. این کتاب نیز همانند کتاب های قبلی توجه و تمرکز اصلی را بر روی تقویت و بهبود مهارت Speaking زبان آموزان قرار داده است و همزمان می تواند مهارت های دیگر زبان آموز را به چالش بکشد و باعث بهبود آنها شود.

کتاب آیلتس Academic Encounters listening and speaking

این مجموعه کتاب در حقیقت یک مجموعه 4 سطحی است که توسط انتشارات کمبریج در دسترس زبان آموزان قرار گرفته و می تواند مهارت های شنیداری و گفتاری زبان آموزان را تقویت کند. این مجموعه از کتاب های اسپیکینگ آیلتس در حقیقت برای زبان آموزانی مناسب است که در سطوح دانشگاهی فعالیت دارند. هر سطح از این کتاب دارای 8 درس است که هر درس به موضوع خاصی پرداخته شده است و شيوه های گوش دادن به متون آکادميک، مصاحبه ها و سخنراني هاي واقعي را بررسی کرده است.

کتاب آیلتس Inside Listening and Speaking

مجموعه کتاب Inside Listening and Speaking نیز از بهترین کتاب های اسپیکینگ آیلتس به شمار می رود که در 5 سطح (Intro – 4) و برای زبان آموزان مبتدی تا پیشرفته (A1-C1) طراحی شده است. هر کدام از دروس این کتاب ها شامل متون و تمرینات مختلفی است که می تواند مهارت های زبان آموزان را به چالش بکشد و آنها تقویت کند. همچنین این مجموعه می تواند تاثیر بسیار زیادی در گستردگی دایره لغات افراد داشته باشد.

کتاب headway Academic Skills

مجموعه کتاب Inside Listening and Speaking نیز از بهترین کتاب های اسپیکینگ آیلتس به شمار می رود که در 5 سطح (Intro – 4) و برای زبان آموزان مبتدی تا پیشرفته (A1-C1) طراحی شده است. هر کدام از دروس این کتاب ها شامل متون و تمرینات مختلفی است که می تواند مهارت های زبان آموزان را به چالش بکشد و آنها تقویت کند. همچنین این مجموعه می تواند تاثیر بسیار زیادی در گستردگی دایره لغات افراد داشته باشد.

علاوه بر کتاب های معرفی شده می توان به ده ها کتاب و منبع مطمئن و معتبر دیگر دسترسی داشت که می توانند مهارت Speaking زبان آموزان را بهبود ببخشند و باعث تقویت و ارتقای آنها شوند.

hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات