خرید کتاب تست آیلتس (بهترین کتاب تست آیلتس)

بهترین کتاب تست آیلتس

در این مقاله قصد داریم به بهترین کتاب تست آیلتس بپردازیم با ما همراه باشید.

آزمون آیلتس (International English Language Testing System) به عنوان یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین آزمون های زبان انگلیسی است که سالانه در بیش از 100 کشور دنیا برگزار می شود. هر ساله بیش از 2 میلیون نفر در این آزمون شرکت کرده و مهارت های خودشان را مورد ارزیابی قرار می دهند. آزمون IELTS که به معنی نظام بین‌المللی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است چهار مهارت اصلی Reading، Speaking، Writing و Listening زبان آموزان را به چالش می کشد. خوشبختانه امروزه زبان آموزان برای موفقیت در این آزمون به بهترین کتاب تست آیلتس، منابع و مراجع مختلف و … دسترسی دارند.

این آزمون با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و همچنین سازمان IDP استرالیا برگزار می شود و افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی را دارند، افرادی که به دنبال مسافرت و مهاجرت هستند، افرادی که در فکر ارتقای شغل هستند و سایر افراد می توانند در آن شرکت کنند. در ادامه به بررسی و معرفی بهترین کتاب های تست آیلتس و خرید کتاب آیلتس پرداخته خواهد شد.

خرید بهترین کتاب تست آیلتس

بخش های اصلی آیلتس و نحوه نمره دهی آن

می توان گفت که به صورت کلی این آزمون در دو شکل آکادمیک (Academic) یا جنرال (General Training) برگزار می شود. آزمون آکادمیک برای افرادی مناسب است که قصد دارند در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی ادامه تحصیل بدهند. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجه را داشته باشند باید در آزمون جنرال (General Training) شرکت کنند. تفاوت دو آزمون آکادمیک و جنرال در نحوه ارزیابی دو مهارت اصلی Reading و Writing می باشد. مراکز آکادمیک و دانشگاهی تاکید بیشتری بر روی این دو مهارت دارند. در مهارت های Speaking و Listening هر دو آزمون آکادمیک و جنرال مشابه هستند. نحوه سنجش مهارت های چهارگانه در آزمون IELTS به شرح زیر است:

نمره‌ بندی امتحان آیلتس

همانطور که گفته شد سیستم سنجش نمره ها در آزمون آیلتس از صفر تا 9 می باشد و بحث و واژه ای تحت عنوان نمره قبولی در این آزمون معنی ندارد. به صورت متوسط می توان گفته نمره 5 یک نمره متوسط و نمره 6 به بعد نمرات قابل قبولی هستند. به صورت کلی تفسیر نمرات آزمون آیلتس به شرح زیر هستند:

نمره صفر

در این حالت هیچگونه اطلاعاتی برای سنجش فرد وجود ندارد.

نمره 1

زبان آموز هیچ مهارت و توانایی در استفاده از زبان انگلیسی ندارد و فقط با تعداد محدودی از واژه ها آشنایی دارد.

نمره 2

زبان آموز نمی تواند با دیگران ارتباط برقرار کند و تنها دارای اطلاعات ساده و ابتدایی می باشد. فرد فقط می تواند نیازهای ابتدایی خود را برطرف کند و مشکلات زیادی در فهم زبان خواهد داشت.

نمره 3

زبان آموز فقط می تواند مفهوم کلی موقعیت های آشنا را درک کند و در هنگام ارتباط با بقیه مشکلات متعددی خواهد داشت.

نمره 4

زبان آموز از قابلیت های ابتدایی محدودی برخوردار و در موقعیت های آشنا در فهم و بیان زبان مشکل دارد. فرد به هیچ عنوان نمی تواند از زبان پیچیده استفاده کند.

نمره 5

زبان آموز می تواند از مهارت های نسبی استفاده کند ولی احتمال اشتباه نیز دارد.

نمره 6

زبان آموز دارای مهارت های موثر زبانی است و در موقعیت های آشنا به خوبی از آنها استفاده می کند هرچند که دچار بی دقتی، عدم تناسب و نافهمی ها می شود.

نمره 7

فرد از مهارت های کاربردی زبان برخوردار است و گاهی اشتباهاتی نیز دارد. به صورت کلی می تواند از زبان پیچیده استفاده کند.

نمره 8

زبان آموز به صورت کامل از مهارت های کاربردی برخوردار است و کمتر دچار چالش و مشکلی می شود.

نمره 9

زبان آموز کاملا به زبان مسلط است و مشکلی ندارد.

بهترین کتاب تست آیلتس

همانطور که گفته شد خوشبختانه زبان انگلیسی در ایران محبوبیت بالایی دارد و همین امر باعث شده است که منابع و مراجع متعددی برای یادگیری آن و شرکت در آزمون ها و کلاس های مختلف در دسترس باشد. بهترین کتاب تست آیلتس می تواند به بهبود و تقویت مهارت های اصلی زبان آموزان کمک بسیار زیادی بکند. از جمله بهترین کتاب تست آیلتس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کتاب Mindest

مجموعه کتاب های مایندست از جمله بهترین کتاب تست آیلتس است که در 4 جلد به چاپ رسیده است. این کتاب ها به بررسی کامل تمامی کلیشه ها، اشتباهات متداول و سوالات مختلف در آزمون آیلتس پرداخته است. این مجموع کتاب محبوبیت بالایی در میان زبان آموزان سراسر جهان دارد و کسب نمره بالای 7 را برای آنها تضمین کرده است. این مجموعه می تواند از سطوح مبتدی تا پیشرفته را پوشش دهد. از جمله دلایلی که باعث محبوبیت مجموعه کتاب های Mindest به عنوان کتاب تست آیلتس شده است می توان مواردی همچون داشتن سطوح مختلف، داشتن موضوعات پیش رونده، چاپ و چینش عالی، درس ها و تمرینات عالی و … اشاره کرد.

آزمون آیلتس کتاب The Official Cambridge Guide

یکی دیگر از بهترین کتاب تست برای آزمون آیلتس کتاب The Official Cambridge Guide to Ielts می باشد که توسط paulin Callen, amanda French نوشته شده و در انتشارات Cambridge به چاپ رسیده است. این کتاب تست آیلتس از جمله کتاب هایی است که به صورت خودخوان نیز قابل استفاده است و کسانی که نمره 4 به بالا از ILETS را می خواهند می توانند از آن استفاده کنند. از مهم ترین ویژگی های این کتاب می توان به پوشش‌ هر دو آزمون جنرال و آکادمیک، راهنمایی برای گرفتن نمره بهتر در آیلتس، داشتن هشت آزمون آزمایشی رسمی آیلتس، فایل های صوتی و تصویری برای مهارت های شنیداری و گفتاری، داشتن اپلیکیشن قابل نصب بر روی گوشی ها و … اشاره کرد.

کتاب Cambridge-Complate-Ielts

مجموعه کتاب های Complete IELTS نیز از جمله بهترین و شناخته شده ترین کتاب های آیلتس هستند که در سه جلد متفاوت عرضه شده است. این کتاب تست آیلتس نیز از انتشارات دانشگاه کمبریج است. به صورت کلی می توان گفت جلد اول کتاب برای زبان آموزان سطح متوسطه B1 و برای نمره 4 تا 5 مناسب است، جلد دوم برای داوطلبان سطح بالاتر از متوسطه B2 و کسب نمره 5 تا 6.5 مناسب بوده و در نهایت کتاب سوم برای داوطلبان سطح پیشرفته C1 و کسب نمره 6.5 تا 7.5 مناسب می باشند. افرادی که از هر سه جلد کتاب استفاده کنند می توانند تا نمره 8.5 از آزمون آیلتس را دریافت کنند.

کتاب های Cambridge IELTS تا کنون در 16 جلد مختلف به چاپ رسیده اند. انتشارات دانشگاه کمبریج هر ساله یک جلد از این کتاب تست آیلتس را منتشر می کند. این کتاب ها می توانند منابع بسیار خوبی برای یادگیری زبان به صورت خودآموز باشند. هر کتاب دارای 4 آزمون می باشد و از ویژگی های مختلف مانند همراه داشت فایل صوتی، پاسخ نامه کامل، متون کامل مهارت شنیداری و … برخوردار است.

کتاب Objective IELTS

این مجموعه کتاب نیز از انتشارات دانشگاه کمبریج است و یک منبع مطمئن و عالی برای آزمون آیلتس به شمار می رود. این مجموعه در دو سطح Intermediate و Advanced نوشته شد و برای داوطلبانی که در سطوح متوسطه و پیشرفته قرار دارند بسیار مناسب است. این کتاب ها نمره های بالاتر از 7 را نشانه گرفته اند و می توانند به صورت خودخوان استفاده شوند. البته نسخه Intermediate می تواند برای نمرات 5 تا 7 مناسب باشد. هر کدام از این سطوح دارای 20 درس هستند که به مهارت های اصلی پرداخته اند.

آزمون آیلتس مجموعه کتاب های Barron’s IELTS Superpack

می توان گفت این مجموعه جز بهترین کتاب تست آیلتس تقریبا کامل ترین مجموعه های آموزش زبان آیلتس است می تواند به صورت خودخوان نیز استفاده شود. همچنین این مجموعه دارای چندین آزمون آزمایشی است و از استراتژی ها و راهنمایی های منحصر به فردی برای آمادگی داوطلبان آزمون آیلتس بهره می برد. زبان آموزان می توانند به کم این مجموعه هر چهار مهارت اصلی خودشان را تقویت کنند.

کتاب 4000 Essential English Words 1 Second Edition

وسعت دایره لغات از اهمیت بسیار بالایی برای موفقیت در آزمون آیلتس برخوردار است و افرادی که قصد دارند در این آزمون نمرات بالایی دریافت کنند حتما باید از کتاب 4000 Essential English Words به عنوان بهترین کتاب تست آیلتس استفاده کنند. این مجموعه در 6 جلد عرضه شده است که هر جلد شامل 600 لغت است و می تواند مهارت های فرد را تقویت کند. 400 لغت هم در قالب تمرینات و متن های موجود در هر کتاب به زبان آموزان آموزش داده می شود. هر کدام از جلدهای این مجموعه می تواند برای گرفتن نمرات مختلفی کفایت کند.

  کتاب Cambridge Practice Tests for IELTS، مجموعه کتاب های Collins ، مجموعه کتاب های Unlock IELTS، کتاب Target Band، کتاب Ace the IELTS، کتاب Ace the IELTS و … از دیگربهترین کتاب تست آیلتس معتبر و مطمئنی هستند که برای تست های آیلتس مفید می باشند.

سخن نهایی

موفقیت و کسب نمرات عالی در آزمون آیلتس نیازمند بهره گیری از منابع و مراجع معتبر و مطمئن است. استفاده از بهترین کتاب تست آیلتس می تواند به زبان آموزان کمک کند که مهارت های چهارگانه خود شامل Reading، Speaking، Writing و Listening را تقویت کرده و بهبود ببخشند. کتاب های متعددی وجود دارند که می توانند به زبان آموزان کمک کنند. افراد می توانند برای خرید کتاب های معرفی شده و سایر منابع آزمون آیلتس به سایت فروشگاهی هدف نوین مراجعه کنند و در سریع ترین زمان ممکن آنها را تهیه کنند.

hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات