بهترین رمان های آلمانی

بهترین رمان های آلمانی

بهترین رمان های آلمانی

کشور آلمان به عنوان سرزمین اندیشمندان و شاعران بزرگ شناخته می شود و زبان آلمانی یکی از غنی ترین و پرکاربردترین زبان های جهان به شمار می رود. این زبان بیش از 300 میلیون گویشور دارد و حدود 100 میلیون نفر نیز به عنوان زبان مادری از آن استفاده می کنند. افرادی که قصد یادگیری زبان آلمانی به عنوان زبان دوم، سوم و چندم را دارند باید اطلاعات مناسبی در مورد این زبان و ریشه آن داشته باشند. رمان های آلمانی و سایر میتونی که به این زبان توسط بزرگانی همچون گوته، مارتین لوتر، هاینریش بل، هرمان هسه، برتولت برشت، گونتر گراس و … نوشته شده اند توانسته تاثیر بسیار عمیقی بر دنیای مدرن داشته باشند.
خواندن رمان از جمله بهترین راهکارهای یادگیری زبان آلمان و تسلط بر مهارت های مختلف می باشد چرا که نویسندگان بزرگ معمولا آثار خود را با زبانی ساده، واضح و جذاب به تحریر در آورده اند و می توانند خوانندگان را به خود جذب کنند.همچنین خواندن کتاب داستان های آلمانی در یادگیری سریع این زبان موثر است.

تقویت مهارت صحبت کردن

خواندن رمان های آلمانی چه تاثیری بر روی یادگیری زبان دارند؟

مطالعه رمان و داستان می تواند تاثیرات بسیار زیادی در تقویت مهارت های مختلف زبان آموزان داشته باشد. به صورت کلی خواندن رمان های آلمانی می تواند دایره واژگان و اصطلاحات افراد را به شکل قابل توجهی افزایش بدهد. همچنین رمان ها باعث می شوند که فرد بتواند لغات و ساختارهای صرف و نحوی که از قبل آموخته است را بهبود ببخشد. می توان گفت که تکرار هر چیزی بهترین راه برای ارتقا و تقویت جنبه های مختلف آن است و در یادگیری زبان آلمانی نیز تمرین و تکرار با خواند متون ادبی معتبر و مطمئن در ذهن زبان آموزان تثبیت خواهد شد.

افراد می توانند با خواندن رمان ها واژه ها و اصطلاح هایی را یاد بگیرند که در هیچ کتاب و منبع آموزشی تدریس نمی شود چرا که معمولا کتاب های رمان و داستان برگرفته از دل جامعه و زبان عامیانه مردم است. از دیگر تاثیرات مثبت خواندن رمان های آلمانی می توان به تقویت قدرت درک مطلب و همچنین فهم و حدس زدن معنا و مفهوم متون و جملات مختلف است. به صورت کلی خواندن متون و رمان های مختلف می تواند به تقویت مهارت های چهارگانه خصوصا مهارت های خواندن و نوشتن افراد کمک بسیار زیادی بکند

معرفی بهترین رمان های آلمانی

همانطور که گفته شد زبان و ادبیات آلمان بسیار غنی و ثروتمند است و هر ساله آثار شاهکار بی نظیری از این زبان منتشر شده و در دسترس جهانیان قرار می گیرد. رمان های معروف و شناخته شده ای از زبان آلمانی در سراسر جهان به شهرت رسیده اند که می توانند هر خواننده ای را به وجد بیاورند. از جمله بهترین رمان های آلمانی که می توانند علاوه بر جذابیت برای خواننده، مهارت های او را نیز تقویت کنند می توان به موارد زیر اشاره نمود:
Ansichten-eines-Clowns-book

کتاب Ansichten eines Clowns

می توان ادعا کرد تقریبا تمامی عاشقان کتاب و رمان این اثر جاودانه را مطالعه کرده اند که به زبان های مختلف جهان ترجمه شده است. رمان Ansichten eines Clowns (عقاید یک دلقک) به عنوان یکی از بهترین رمان های آلمانی تاریخ شناخته می شود که توسط هاینریش بل نویسنده بزرگ آلمانی در سال ۱۹۶۳ نوشته شده است. این کتاب داستان زندگی «هانس شنیر» از یک خانواده پولدار با نگرش و دیدگاهی خاص نسبت به دنیا را روایت می کند. هانس خانه پدری خود را به دلیل داشتن نگاه متفاوت به زندگی و مذهب ترک می کند و به عنوان یک دلقک مشغول به کار می شود.

این کتاب در کنار مباحث و موضوعات مختلفی همچون عشق، اختلافات کاتولیک ها و پروتستان ها، زندگی مشترک، شرایط جامعه و … تمرکز زیادی بر روی دورویی و ریاکار گذاشته است. عقاید یک دلقک برنده جایزه ادبی نوبل است و فیلمی با همین عنوان نیز از روی همین کتاب در سال 1976 ساخته شده است. این کتاب می تواند یک کتاب عالی برای زبان آموزان سطح متوسطه و پیشرفته باشد و به تقویت مهارت های آنها کمک زیادی بکند.

Narcissus-and-Goldmund-book

کتاب Narcissus and Goldmund

کتاب Narcissus and Goldmund نیز که توسط نویسنده معروف و مشهور سوئیسی و آلمانی به نام هرمان هسه نوشته است از دیگر شاهکارهای زبان آلمانی است که توانست در سال 1946 جایزه ادبی نوبل را دریافت کند. داستان این رمان در قرون وسطا و در دیر ماریابرون روایت می شود که معلم جوانی به نام نارسیس تدریس می کند و با یکی از شاگردان صومعه به نام گلدموند روابط دوستانه و عاطفی برقرار می کند. هرمان هسه در این کتاب به بررسی و بیان تضادهای میان انسان معناگرا و حس‌گرا می ‌نویسد و در حقیقت شروع دوران خلاقیت خودش را به نمایش می گذارد.
این کتاب در سال 1930 منتشر شده است و طرح کلی آن مملو از ماجراهای گوناگون است که طی آن دوگانگی عقل و احساس در قالب دو شخصیت اصلی یعنی نارسیس و گلدموند تجسم می‌یابد. این کتاب می تواند برای تمامی زبان آموزان در هر سطحی به عنوان یک منبع آموزشی برای لغات و اصطلاحات جدید شناخته شود.

کتاب The Castle

آثار و نوشته های نویسنده بزرگی همچون فرانتس کافکا به بسیاری از زبان های زنده دنیا ترجمه شده و عاشقان آثار ادبی و رمان های آلمانی قطعا آثار این نویسنده را مطالعه کرده اند. این کتاب در سال 1926 نوشته شده است و روایتگر داستان مرد جوانی به نام K است که قصد ورود به یک دهکده را دارد. K در این دهکده دلباخته فردی به نام فریدا می شود که معشوقه‌ رئیس دیوان عالی قصر است و اتفاقات داستان از آن به بعد روایت می شود.

این رمان که به عقیده بسیاری کامل ترین و جامع ترین اثر کافکا است توسط دوست صمیمی او به نام «ماکس برود» منتشر شد. البته کافکا از دوست خود تقاضا کرده بود بعد از مرگ او تمام دست نوشته های او را بسوزاند اما ماکس برود این کار را نکرد و الان مردم جهان می توانند شاهکارهایی همچون «قلعه»، «آمریکا»، «مسخ» و «محاکمه» را مطالعه کرده و لذت ببرند. کتاب The Castle می تواند برای همه زبان آموزان جذابیت های بسیار زیادی داشته باشد و دایره لغات و اصطلاحات آنها را گسترده تر کرده و مهارت های آنان را تقویت کند.

کتاب Buddenbrooks

کتاب بودنبروک ها که توسط نویسنده سرشناس زبان آلمانی Thomas Mann نوشته شده است می تواند به عنوان یکی از بهترین رمان های آلمانی در طول تاریخ شناخته شود. این کتاب در سال 1901 و در زمان 26 سالگی توماس مان منتشر شده است و در سال 1929 برنده جایزه ادبی نوبل شد. در حقیقت مان در بیش از 1000 به روایت نحوه فروپاشی خانواده‌ متمول بودنبروک شهر لوبک پرداخته است. این رمان اتفاقات 4 نسل از این خانواده را پوشش می دهد و جامعه‌ بورژوای آلمان قرن نوزدهم در طول چندین دهه به تصویر کشیده شده است.

قطعا می توان گفت رمان آلمانی بودنبروک ها یکی از بهترین و برجسته ترین رمان های تاریخ است که بعد از یک قرن همچنان به چاپ می رسد و محبوبیت بالایی در میان عاشقان ادبیات جهان دارد. این کتاب می تواند برای زبان آموزان آلمانی نیز به عنوان یک منبع آموزشی بی نظیر شناخته شود چرا که بیش از 1000 صفحه بوده و می تواند واژه ها و اصطلاحات متعددی به آنها آموزش دهد.

Emil-Und-Die-Detektive

کتاب Emil Und Die Detektive

کتاب Emil Und Die Detektive به عنوان یکی از بهترین رمان های آلمانی شناخته می شود که برای کودکان و نوجوانان نوشته است. این کتاب در سال 1929 و توسط نویسنده قهار و بزرگی به نام Emil Erich Kästner نوشته شد. این کتاب در حقیقت روایت گر داستان یک پسر بچه به نام امیل است که از شهر کوچک خود به برلین سفر کرده است و با شخصیت های متعددی آشنا می شود و اتفاقات مختلف و هیجان انگیزی را پشت سر می گذارد. می توان گفت کتاب Emil Und Die Detektive از جمله معدود کتاب های آلمانی است که در برابر سانسورهای آلمان نازی مقاومت کرد. اتفاقات بین دو جنگ جهان در آلمان در این کتاب به خوبی روایت شده است. این کتاب می تواند یک کتاب عالی برای زبان آموزان مبتدی نیز باشد چرا که دارای زبان ساده و قابل فهم بوده و می تواند مهارت های مختلف زبان آموزان را ارتقا بدهد.

کتاب Die Blechtrommel

یکی دیگر از شاهکارهای ادبیات آلمان که در سال 1999 برنده جایزه ادبی نوبل شد کتاب Die Blechtrommel (طبل حلبی) اثر گونتر گراس است. این کتاب توانسته افسانه‌ های شاد و سیاه که در گذر تاریخ به دست فراموشی سپرده شده بودند را دوباره به تصویر بکشد. این کتاب به راحتی می تواند خواننده را جذب خود کند به گونه ای که دیگر نتواند از خواندن ادامه آن منصرف شود. این کتاب در حقیقت یک اثر سورئال، گروتسک، شاعرانه و تأمل برانگیز است و می تواند هر خواننده ای را به وجد بیاورد. خواندن این کتاب می تواند برای زبان آموزان سطح متوسط و پیشرفته به عنوان یک منبع عالی شناخته شود و دایره لغات و اصطلاحات آنها را توسعه ببخشد.
علاوه بر کتاب های معرفی شده می توان به کتاب های Elective Affinities، In times of fading light، Being and Time، Faust، Twilight of the Idols، Die unendliche Geschichte، Momo ، Die Verwandlung، Homo Faber، Der Richter und Sein Henker و … به عنوان بهترین رمان های آلمانی اشاره کرد که هر کدام می توانند برای زبان آموزان سطوح مختلف مفید و موثر باشند.
hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات