بهترین رمان فرانسوی معروف

بهترین رمان فرانسوی معروف

بهترین رمان فرانسوی معروف

ادبیات فرانسه طی سده های گذشته با پرورش نویسندگان و شاعران زیاد و خلق رمان فرانسوی معروف در سطح جهانی، آثاری تکرار نشدنی به تمام دنیا معرفی کرده است. اگرچه کشور فرانسه می تواند از دیدگاه های مختلفی همچون جاذبه های گردشگری مورد توجه قرار بگیرند اما ادبیات و زبان فرانسه می تواند به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های آن به حساب بیاید.

افرادی که قصد یادگیری زبان فرانسه به عنوان زبان دوم، سوم و … را دارند می توانند از منابع و مراجع مختلفی استفاده کنند که شامل شرکت در کلاس ها، استفاده از رسانه ها، استفاده ویدیوهای آموزشی و کتاب های آموزش زبان فرانسه و … می باشد. خواندن داستان و رمان می تواند اهمیت بسیار زیادی در آموزش و یادگیری زبان فرانسوی داشته باشد.
دانشمندان و اندیشمندان متعددی در کشور فرانسه وجود داشته اند که با نوشتن رمان های فرانسوی و متون ادبی جاودانه شده اند. ویکتور هوگو، آندره ژید، گوستاوو فلوبر، گوستاوو فلوبر، گی دو موپاسان و … از جمله نویسنده های مشهور و معروف فرانسوی هستند که آثار مختلف و متعددی نوشته اند. در ادامه مطلب به بررسی بهترین رمان های فرانسوی و تاثیر آنها در افزایش مهارت های زبان فرانسه پرداخته خواهد شد.

بهترین رمان فرانسوی معروف

مهم ترین دلایل برای خواندن رمان های فرانسوی

همانطور که گفته شده منابع مختلفی برای یادگیری زبان فرانسه به عنوان زبان دوم در دسترس افراد قرار دارد. یکی از بهترین شیوه های یادگیری زبان دوم و تقویت و بهبود مهارت های چهارگانه خصوصا مهارت های خواندن و نوشتن خواندن و مطالعه داستان ها و رمان فرانسوی معروف است. به صورت کلی خواندن رمان برای یادگیری زبان می تواند اثرات مختلف و متعددی داشته باشد که مهم ترین آنها شامل موارد زیر می باشند:

بهترین کتاب های رمان فرانسوی معروف

همانطور که گفته شد زبان و ادبیات فرانسه بسیار ثروتمند و غنی است و همواره آثار فاخر و شاهکاری را به دنیا معرفی کرده است. از جمله بهترین داستان ها و رمان فرانسوی معروف که می توانند تاثیر زیادی در آموختن زبان فرانسه داشته باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رمان فرانسوی معروف Les Miserables

رمان فرانسوی معروف Les Miserables

یکی از بهترین رمان فرانسوی معروف که به زبان های زیادی در سراسر جهان ترجمه شده است و میلیون ها نفر آن را مطالعه کرده اند کتاب معروف بینوایان (Les Miserables) است. این کتاب در سال ۱۸۶۲ منتشر شد و ویکتور هوگو برای نوشتن آن ۱۷ سال زمان صرف کرده است. این داستان در حقیقت روایتگر زندگی فردی با نام ژان وال ژان است که به دلیل اوضاع بد اقتصادی فرانسه مجبور به دزدیدن یک تکه نان شده و با این عمل به نوزده سال زندان محکوم می شود. ژان وال ژان بعد از آزادی دوباره قصد دزدی از وسایل گرانبهای کلیسا را دارد و دوباره دستگیر می شود و سپس توسط اسقف کلیسا آزاد می گردد و باعث به وجود آمدن نقطه عطفی در زندگی و سرآغاز رستگاری او می شود.
به صورت کلی کتاب Les Miserables یکی از شاهکارهای ادبیات فرانسه و جهان است که می تواند برای زبان آموزان خصوصا زبان آموزان سطح متوسط و پیشرفته بسیار موثر و مفید باشد. تقویت مهارت های خواندن و نوشتن، توسعه دایره لغات و … از مهم ترین مزیت های خواندن این کتاب هستند.

کتاب Becoming by Michelle Obama jeld.tif faranse

رمان فرانسوی معروف Denevir

رمان فرانسوی معروف the-Little-Princess

رمان فرانسوی معروف The Little Prince

کتاب The Little Prince (شازده کوچولو) نیز از جمله معروف ترین شاهکارهای ادبی زبان فرانسه است که توسط آنتوان دو‌سنت اگزوپری نوشته شده است. این کتاب تاکنون به بیش از ۲۵۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است. این کتاب در سال ۲۰۰۷ به عنوان کتاب سال فرانسه انتخاب شد. کتاب شازده کوچولو به عنوان پرفروش ترین کتاب تک مجلد جهان شناخته می شود. داستان این کتاب درباره‌ ملاقات خلبانی (نویسنده) با یک موجود کوچک دوست داشتنی است که در صحرای آفریقا سقوط می کند. داستان شازده کوچولو از جایی شروع می‌شود که در سیاره او گیاهی متفاوت در بین علف ‌ها رشد می‌کند. شازده کوچولو که عاشق گل سرخ می شود در مسیر سفر قرار می‌ گیرد، سفری که در جست و جوی دوست به زمین می‌رسد. در این مسیر شازده کوچولو با ساکنان هفت سیارک همنشین می شود و تجربیات مختلفی به دست می آورد. این کتاب می تواند برای تمامی زبان آموزان یک منبع آموزشی عالی و بی نظیر باشد.
رمان فرانسوی معروف Germinal

رمان فرانسوی معروف Germinal

یکی دیگر از بهترین رمان فرانسوی معروف که می تواند جذابیت بسیار زیادی برای افراد و زبان آموزان سطوح مختلف داشته باشند کتاب Germinal می باشد که توسط امیل زولا نوشته است. داستان این کتاب در دوران رکود اقتصادی فرانسه جریان دارد. امیل زولا در این رمان دست بر روی یکی از مهمترین و حساس‌ ترین موضوعات قرن بیستم یعنی اعتصاب کارگران قرار داده است. مبارزه، عدالت، ظلم ‌ستیزی و پیروزی دست ‌مایه‌ اصلی این کتاب است. این کتاب جوایز مختلفی برده است و در سال ۱۹۹۳ نیز یک فیلم بر اساس داستان این کتاب ساخته شده است. به صورت کلی می توان گفت کتاب ژرمینال علاوه بر داشتن ارزش ادبی بسیار بالا می تواند یک منبع آموزشی عالی برای زبان آموزان باشد. این کتاب می تواند دایره لغات زبان آموزان را توسعه بدهد.

رمان فرانسوی معروف The Count Of Monte Cristo-min

رمان فرانسوی معروف The Count Of Monte Cristo

یکی دیگر از شاهکارهای زبان فرانسه که می تواند جذابیت بسیار زیادی برای افراد و زبان آموزان داشته باشد کتاب The Count Of Monte Cristo می باشد که توسط اکساندر دوما نوشته شده است. موضوع اصلی این کتاب بر اساس حس انتقام نوشته شده است. داستان این کتاب روایتگر زندگی ادمون دانتس، دریانوردی جوانی است که به خاطر حسادت بدخواهانش، سال‌های تلخی را در جزیره ای وحشتناک زندانی می‌شود و از عشقش دور می‌افت.

در زندان راز گنج پنهانی در جزیره مونت کریستو برای ادمون دانتس فاش می شود اما او ابتدا باید از زندان فرار کند. این کتاب در دسته بهترین شاهکارهای کلاسیک جهان قرار دارد و می تواند یک منبع آموزشی عالی برای بسیاری از زبان آموزان باشد. این کتاب سرشار از واژها، عبارت ها و اصطلاحات عامیانه است و می تواند مهارت های مختلف زبان آموزان را تقویت کنند.

کتاب رمان Madame Bovary

Madame Bovary از جمله بهترین رمان فرانسوی معروف است که به زبان های مختلفی در سراسر جهان ترجمه شده و است و جز آثار برجسته و شاهکار ادبیات جهان است. این کتاب اگرچه اولین اثر گوستاو فلوبر است اما می تواند به عنوان بهترین و برجسته ترین اثر او شناخته شود. داستان اصلی این کتاب روایتگر شخصیتی به نام Emma است که بعد از عشق نافرجام اول خود با ناامیدی و سرافکندگی به سراغ عشق دوم می­رود اما در منجلاب بی ثباتی و مشکلات مالی فرو می­رود. در حقیقت این رمان سبک زندگی اجتماعی فرانسه در قرن نوزدهم را به تصویر می کشد.

کتاب دارای ۳ بخش اصلی است که هر بخش به بحران های مختلف شخصیتی اما می پردازد و چالش ها و مشکلات زندگی او را بیان می کند. این کتاب مانند سایر کتاب های معرفی شده می توان یک کتاب عالی برای زبان آموزان خصوصا زبان آموزان سطوح متوسطه و پیشرفته باشد و واژه ها، عبارت ها و اصطلاحات متعددی به آنها آموزش داده و مهارت های مختلف آنها را ارتقا بدهد.

رمان فرانسوی معروف Je voudrais que quelqu’un m’attende quelque part

کتاب Je voudrais que quelqu’un m’attende quelque part

از جمله بهترین رمان فرانسوی معروف دیگری که می تواند ارزش بارها خواندن را داشته باشد می توان به کتاب (دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد) از آنا گاوالدا Anna Gavalda اشاره کرد. این کتاب در سال ۱۹۹۹ منتشر شده است و شامل ۱۲ داستان کوتاه با عناوین مختلفی شامل «در حال و هوای سن‌ژرمن‌»، «سقط جنین»، «این مرد و زن»، «اُپل تاچ»، «آمبر»، «مرخصی»، «حقیقت روز»، «نخ بخیه»، «پسر کوچولو»، «سال‌ها»، «تیک تاک» و «سرانجام» است که هر کدام با لطافت خاصی نوشته شده اند. این داستان ها با قلمی ساده و نثری روان و سلیس نوشته شده اند و می توانند برای هر فردی جذابیت های بسیار زیادی داشته باشند. این کتاب می تواند یکی از بهترین منابع آموزشی برای ارتقا و بهبود مهارت های زبان مانند خواندن و نوشتن باشد.

علاوه بر این کتاب های معرفی شده می توان کتاب های دیگری همچون La Dame aux Camélias، In Search of Lost Time، Père Goriot، La Chartreuse de Parme، Tristan and Iseult را به عنوان بهترین رمان های فرانسوی معرفی کرد که ویژگی های منحصر به فردی دارند و می توانند به زبان آموزان در ارتقای سطح آنها کمک زیادی بکنند.

سخن نهایی

خواندن رمان فرانسوی معروف به افراد این امکان را می دهد بدون صرف هزینه ها، زمان و انرژی زیاد به خوبی مهارت های خود را ارتقا بدهند. رمان های مختلفی از زبان فرانسوی وجود دارند که علاوه بر ارزش ادبی می توانند به عنوان منابع آموزشی مورد استفاده قرار بگیرند. زبان آموزان می توانند در سایت فروشگاهی هدف نوین به بهترین رمان ها و داستان های فرانسوی دسترسی داشته باشند و از آنها برای تقویت مهارت های خود استفاده کنند.

۰/۵ (۰ دیدگاه)
hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات