کتب واژگان انگلیسی

کتاب دیکشنری 504-essential-words

دانش لغوی و وسعت دایره لغات از جمله مهم ترین و اصلی ترین عواملی هستند که می توانند سطح تسلط و مهارت یک زبان آموز به زبان انگلیسی را مشخص کنند. استفاده از دیکشنری انگلیسی و یادگیری این واژه ها در حقیقت دریچه ای به سوی تسلط کامل بر جنبه های مختلف زبان است. بسیاری از افراد به یادگیری لغات و دیکشنری زبان اهمیت زیادی نمی دهند و بر این باور هستند که یادگیری ساختار زبان اهمیت بالاتری دارد و زمانی که ساختار زبان در ذهن فرد شکل گرفت و تثبیت شد می توان به راحتی واژگان را نیز یاد گرفت.

این یک باور کاملاً غلط و اشتباه است و می تواند در دراز مدت مشکلات و چالش های مختلف و متعددی برای زبان آموزان به وجود بیاورد. در ادامه مطلب به بررسی تأثیر و اهمیت لغات، نقش آن در تقویت مهارت ها و معرفی بهترین کتاب دیکشنری انگلیسی پرداخته خواهد شد.

جهت خرید آنلاین کتاب دیکشنری انگلیسی کلیک کنید.

لغت ها کلید اصلی ارتباطات هستند

می توان گفت اصلی ترین هدف افراد از یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان های دوم برقرار کردن ارتباط است. یادگیری واژگان انگلیسی اهمیت و ارزش بسیار بالایی برای یادگیری زبان دارد. هرچند که تعدادی باور دارند که مهارت های مختلفی مانند گرامر اهمیت بیشتری از لغات دارند اما قطعاً اهمیت و ارزش لغات نیز به اندازه سایر مهارت ها می باشد. در حقیقت ارتباطات افراد زمانی منجر به شکست می شود که دایره لغات افراد محدود باشد و در زمان و مکان متفاوت نتوانند از واژه های مناسب استفاده کنند.

می توان گفت افرادی که حتی بر مهارت های مهم زبان مانند گرامر تسلط کافی نداشته باشند اما از نظر تسلط بر واژه ها وضعیت خوبی داشته باشند می توانند ارتباطات خود را برقرار کنند، هرچند که این ارتباطات ناقص باشد. زبان شناس سرشناس دیوید ویلکینز می گوید “بدون دستور زبان، اندکی مفهوم رسانده می‌شود، اما بدون لغات هیچ مفهومی انتقال پیدا نمی‌کند”.

کتاب دیکشنری انگلیسی

"ارتقای مهارت های اصلی زبان به کمک لغات"

برای یادگیری زبان انگلیسی لازم است که فرد بر روی مهارت های اصلی مانند Listening، speaking، Reading و Writing تمرکز کند اما برای تقویت و بهبود هر کدام از این مهارت ها لازم است که فرد دایره لغات وسیع و مناسبی داشته باشد. پاول نیشن به عنوان یکی از برجسته ترین زبان شناسان می گوید دانش لغات به خودی خود یک هدف نیست اما دانستن واژگان انگلیسی بیشتر می تواند اجرای مهارت‌ های شنیدن، گفتن، خواندن و نوشتن را ساده تر کند.

زمانی که فرد به خوبی بر تلفظ، املا، معنی و کاربرد کلمات مسلط باشد می تواند جنبه های دیگری از زبان را به سادگی یاد بگیرد. به صورت کلی می توان گفت توسعه دایره لغات و یادگیری بیشتر آنها می تواند یک بستر عالی برای تقویت و بهبود مهارت های اصلی باشد.

دانستن لغات بیشتر مساوی است با آموزش بیشتر

هرچند که واژه ها معمولاً کاملاً آگاهانه و با تمرکز فراگرفته می شوند اما بیشتر از طریق شنیدن، خواندن و فهمیدن در متون در حافظه تثبیت شده و یاد گرفته می شوند. هر چقدر تعداد واژگان انگلیسی ناشناخته برای فرد در مکالمات، متون و …کمتر باشد روند و سرعت آموزش بیشتر خواهد شد. قطعاً زبان آموزانی که دایره لغات محدودتری دارند نمی توانند مطالب بیشتری یاد بگیرند. به صورت کلی هر چه سطح واژه ها ارتقا پیدا کند آموزش مهارت های مختلف نیز ساده تر خواهد شد و فرد می تواند مطالب بیشتری یاد بگیرد.

دیکشنری انگلیسی

بهترین راهکارهای یادگیری واژگان انگلیسی

برای یادگیری هر مطلب و مبحثی راهکارهای متفاوتی وجود دارد و هر فرد ممکن است با توجه به سلیقه، استعداد و علاقه خود از شیوه های مختلف استفاده کند. نمی توان برای یادگیری لغات انگلیسی نیز راهکارهایی قطعی و حتمی برای همه افراد در نظر گرفت اما شیوه ها و راهکارهایی هستند که در بیشتر زبان آموزان نتیجه بخش بوده است. از جمله بهترین شیوه های یادگیری واژگان انگلیسی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

بهترین منابع و کتاب های یادگیری لغات انگلیسی

خوشبختانه امروزه منابع و مراجع مختلفی برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی همچون کتاب دیکشنری انگلیسی برای یادگیری واژگان انگلیسی و توسعه دایره لغات زمینه ساز یادگیری و بهبود مهارت های چهارگانه زبان خواهد بود. تسلط بر لغات اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند به داوطلبان در آموزش و یادگیری بیشتر کمک کند. خوشبختانه امروزه انواع منابع و کتاب های معتبر و مطمئن برای یادگیری لغات انگلیسی در دسترس داوطلبان قرار دارند و افراد می توانند با مراجعه با سایت های فروشگاهی معتبری همچون هدف نوین کتاب مورد نظر خودشان را تهیه کنند.

در اختیار داوطلبان وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی هستند. نرم افزارها، سایت ها، رسانه ها، کتاب دیکشنری انگلیسی و … از مهم ترین منابع موجود هستند. از جمله بهترین کتاب های یادگیری واژگان انگلیسی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کتاب دیکشنری 1100 لغت

کتاب 1100 Words You Need to Know

کتاب 1100 Words به عنوان پرفروش ترین کتاب سایت آمازون شناخته می شود و جز بهترین و معتبرترین منابع آموزش لغات انگلیسی در جهان است که توسط انتشارات بارونز منتشر شده است. این کتاب به عنوان یک کتاب خودآموز در زمینه واژگان شناخته می شود و می تواند یک منبع عالی برای زبان آموزان سطح متوسط و بالاتر باشد. اگرچه این کتاب با عنوان 1100 واژه شناخته می شود اما در اصل می تواند بیش از 3000 واژه جذاب و کاربردی را به زبان آموزان آموزش بدهد.

خرید کتاب دیکشنری 504

کتاب 504 Absolutely Essential Words

یکی دیگر از کتاب های معروف و شناخته شده ای که در زمینه آموزش واژگان انگلیسی به کار می رود کتاب 504 Absolutely Essential Words می باشد. این کتاب می تواند منبع بسیار مناسبی برای توسعه و گسترش دایره لغات افراد باشد. همچنین زبان آموزانی که می خواهند سطح زبان خود را ارتقا بدهند و یا دانشجویانی که قصد تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند می توانند از این کتاب بهره ببرند. کتاب 504 نیز بر خلاف نام خود می تواند بیش از 1000 واژه کاربردی را به داوطلبان آموزش دهد.

کتاب دیکشنری Vocabulary In Use

کتاب دیکشنری انگلیسی Vocabulary In Use

مجموعه کتاب دیکشنری انگلیسی Vocabulary In Use از جمله بهترین کتاب های آموزش لغات و دیکشنری انگلیسی هستند که توسط Michael McCarthy نوشته شده و به وسیله انتشارات دانشگاه Cambridge به چاپ رسیده اند. این کتاب ها در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته (Basic, Intermediate و High Intermediate) در اختیار زبان آموزان قرار می گیرند. هر کدام از این کتاب ها دارای چندین فصل و صدها درس مختلف هستند. داوطلبان زبان آموزی می توانند متناسب با سطح زبان خود از هر کدام از این کتاب ها استفاده کرده و سطح خود را ارتقا دهند و دایره لغات خودشان را گسترده تر نمایند.

کتاب دیکشنری Advanced Vocabulary and Idiom

کتاب Advanced Vocabulary and Idiom

کتاب Advanced Vocabulary & Idiom نیز از جمله کتاب های معتبر و شناخته شده ای است که برای اهداف مختلفی همچون تقویت مهارت ها و افزایش سطح زبان زبان آموزان تدریس می شود. این کتاب بیشتر توسط دانشجویان متقاضی در آزمون مهارت دانشگاه کمبریج استفاده می شود. در این کتاب بیش از 2000 واژه کاربردی برای زبان آموزان معرفی و تشریح می شود و با استفاده از تمرین های مختلف در ذهن آنها ماندگار می شود. این کتاب همچنین می تواند به صورت خودخوان استفاده شود و دایره واژگان انگلیسی افراد را توسعه بدهد.

کتاب دیکشنری خرید کتاب دیکشنری 504

کتاب دیکشنری انگلیسی Elementary Vocabulary

کتاب دیکشنری انگلیسی Elementary Vocabulary نیز در اصل یک مجموعه آموزشی در سطح ابتدایی، متوسطه و پیشرفته می شود که هر بخش آن بیش از 1500 واژه کاربری و مهم را به زبان آموزان آموزش می دهد. در این کتاب موضوعات مختلف بر اساس واژه ها تقسیم بنده شده و تمرینات مختلف برای تثبیت آنها در نظر گرفته شده است. این کتاب ها درس های مختلفی برای زبان آموزان در نظر گرفته اند که در هر درس به موضوعات تخصصی و مهمی پرداخته شده است. سطح پیشرفت کتاب علاوه بر آموزش لغات به آموزش اصطلاحات و مکالمه های عامیانه نیز پرداخته است که می تواند بسیار مفید باشد.

کتاب Vocabulary for the college Bound Student

مجموعه کتاب Vocabulary نیز از جمله کتاب های بسیار عالی و مفید برای یادگیری واژگان انگلیسی است که می تواند دایره لغات داوطلبان را به سرعت توسعه ببخشد. نسخه های مختلفی از این کتاب برای دانش آموزان و دانشجویان وجود دارد که بر اساس تلفظ های صحیح بر مبنای فرهنگ آکسفورد نوشته شده اند. هر کدام از این کتاب ها بیش از 1000 واژه کاربردی و مفید را بررسی و معرفی می کنند. همچنین در این کتاب تست آزمون های معتبری همچون آیلتس، تافل، جی آر ای، اف سی ای و … بررسی می شوند.

کتاب English Vocabulary Organizer

کتاب English Vocabulary Organizer

یکی دیگر از بهترین و معتبرترین منابع یادگیری واژگان انگلیسی کتاب English Vocabulary Organizer می باشد که توسط Chris Gough نوشته و به وسیله  LTP Language منتشر شده است. این کتاب دارای 100 موضوع مختلف است که در هر کدام به بررسی و معرفی لغات مختلفی پرداخته شده است. این کتاب بیشتر بر روی گستردگی معنایی و ساخت ریشه کلمات تاکید دارد و با داشتن موضوعاتی مانند مهارت ها، ترس و تغییر، اندازه و مقدار، قدرت و ضعف، خوراک و … می تواند مهارت های مختلف زبان آموزان را تقویت کند.

کتاب دیکشنری NTC Vocabulary Builders

یکی دیگر از کتاب هایی که می تواند برای یادگیری و به کار گیری واژگان انگلیسی مفید باشد کتاب NTC Vocabulary Builders است. این کتاب توسط مک گراو هیل منتشر شده و می تواند یک منبع عالی برای داوطلبانی با سطح متوسط و پیشرفته باشد. البته نسخه سبز رنگ این کتاب می تواند برای افراد مبتدی و سطح مقدماتی بسیار مفید باشد. همچنین نسخه قرمز رنگ این کتاب برای کسانی که در سطح متوسط قرار دارند می تواند بسیار موثر و مفید باشد.

علاوه بر کتاب های معرفی شده می توان کتاب های دیگری نیز عنوان کرد که می توانند در آموزش و یادگیری لغات انگلیسی مفید و موثر باشند. از جمله این کتب می توان به Vocabulary For Ielts Advanced، Check Your Vocabulary For Ielts، Vocabulary For Ielts، Cambridge English Grammar and Vocabulary for Advanced، Cambridge English Grammar and Vocabulary for First، Focus on Vocabulary 2، Destination B1 Grammar and Vocabulary، Business Vocabulary In Use intermediate و … اشاره کرد. هر کدام از این کتاب ها ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی دارند و می توانند دایره واژگان انگلیسی زبان آموزان را توسعه ببخشند.

سخن نهایی

یادگیری واژگان انگلیسی و توسعه دایره لغات زمینه ساز یادگیری و بهبود مهارت های چهارگانه زبان خواهد بود. تسلط بر لغات اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند به داوطلبان در آموزش و یادگیری بیشتر کمک کند. خوشبختانه امروزه انواع منابع و کتاب های معتبر و مطمئن برای یادگیری لغات انگلیسی در دسترس داوطلبان قرار دارند و افراد می توانند با مراجعه با سایت های فروشگاهی معتبری همچون هدف نوین کتاب مورد نظر خودشان را تهیه کنند.

hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
نظرات
مشاهده همه نظرات
فاطمه علیزاده

سلام من با اینکه کلاسهای زبان زیادی رفته ام اما دایره واژگان ام محدود است چه منبعی برای سطح متوسط معرفی می کنید؟