5 اصطلاح کاربردی انگلیسی با کلمه Nourish

اصطلاحات nourish

زبان در حقیقت مجموعه‌ای از واژه‌ها، عبارت‌ها، اصطلاحات، استثناها و … است و افرادی می‌توانند در برقراری ارتباط موفق عمل کنند که بتوانند به‌خوبی از همه این پارامترها در کنار هم استفاده نمایند. اصطلاحات از جمله کاربردی‌ترین فاکتورها در هر زبانی هستند و قطعاً زمانی که فرد با اصطلاحات زبان‌ها به‌خوبی آشنایی داشته باشد به‌سادگی می‌تواند با ادبیات، فرهنگ، مردم و سایر فاکتورهای کشورهای مختلف ارتباط برقرار کند. همان‌گونه که در زبان فارسی تقریباً می‌توان برای هر واژه‌ای چندین اصطلاح و ضرب‌المثل پیدا کرد در زبان انگلیسی هم می‌توان برای واژه‌های مختلف اصطلاحات متعددی به کار برد.

واژه Nourish که به معنی تغذیه کردن، قوت دادن، خوراندن، غذا دادن و … است از جمله واژه‌هایی است که در اصطلاحات مختلفی به کار می‌رود و می‌تواند معانی متفاوتی داشته باشد. در ادامه مطلب به معرفی و بررسی رایج‌ترین اصطلاحات کاربردی در زبان انگلیسی با کلمه Nourish پرداخته خواهد شد.

اصطلاح چیست؟

اصطلاح‌ها یا Idioms در حقیقت به مجموعه از واژه‌ها گفته می‌شوند که به‌صورت گروهی و متفقاً دارای درک و معنای خاص و ویژه‌ای می‌باشند. در اصل نمی‌توان مفهوم اصطلاح را از معنای تک‌تک واژه‌های تشکیل‌دهنده آن حدس زود و معمولاً آن‌ها به مواردی غیر از معنای اصلی واژه‌ها اشاره دارند و اغلب استعاری هستند و تنوع و روح جدیدی به زبان می‌دهند. Idiom به بخش استعاری زبان مربوط است با فرهنگ کشورها عجین شده است.

اصطلاح‌ها در زبان انگلیسی از نظر ساختار می‌توانند گونه‌های مختلفی داشته باشند که شامل عبارت‌های زیر هستند:
· جمله کامل
· سه واژه‌ای
· فعل و عبارت قیدی
· فعل و مسند
· ترکیب فعل و مفعول
· عبارت ترکیبی
· عبارت و حرف‌اضافه
· دو واژه‌ای
· تشبیه و …
در حقیقت زبان آموزان می‌توانند با خرید آنلاین کتاب آموزش زبان انگلیسی و منابع آموزشی با بسیاری از اصطلاحات رایج زبان که شناخته شده و مرسوم هستند آشنا شوند و روند یادگیری زبان خودشان را ارتقا بدهند.

کلمه Nourish

اهمیت یادگیری اصطلاحات انگلیسی

استفاده از اصطلاحات یکی از بهترین شیوه‌های آموزش زبان است چراکه آن‌ها تمامی اطلاعات فرهنگی و تاریخی یک زبان را به اشتراک می‌گذارند.
· یادگیری زبان با استفاده از اصطلاحات می‌تواند جذابیت بسیار زیادی داشته باشد چراکه اصطلاحات ماندگاری بیشتری در ذهن دارند.
· استفاده از اصطلاحات باعث می‌شود که مکالمات افراد کاملاً طبیعی و شیواتر باشد.
· اصطلاحات باعث هوشیارتر شدن ذهن زبان آموزان می‌شوند.
· آمادگی افراد برای یادگیری لغات و اصطلاحات بیشتر افزایش می‌یابد.

به‌صورت کلی تمامی کتاب‌ها، منابع آموزشی و اساتید زبان‌های خارجه برای آموزش دقیق‌تر و بهتر زبان آموزان از اصطلاحات استفاده می‌کنند. به عنوان مثال کتاب آموزش زبان ترکی برای فهم و یادگیری بهتر زبان آموزان از رایج‌ترین اصطلاحات این زبان استفاده می‌کند. افرادی که به اصطلاحات و ضرب‌المثل‌ها تسلط داشته باشند سریع‌تر می‌توانند بر مهارت‌های اصلی زبان مسلط شوند.

مهم‌ترین اصطلاحات کاربردی انگلیسی با کلمه Nourish

همان‌طور که گفته شد اصطلاحات در هر زبانی معمول حول یک واژه خاص ساخته و استفاده می‌شوند و می‌توان برای هر واژه‌ای اصطلاحات مختلفی پیدا کرد که کاربردهای بسیاری دارند و در میان گویشوران آن زبان بسیار مرسوم هستند. از جمله مهم‌ترین اصطلاحات کاربردی انگلیسی با کلمه Nourish می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اصطلاح nourish a snake in (one’s) bosom

تقریب می‌توان این اصطلاح را در تمامی فرهنگ‌ها و زبان‌های دنیا مشاهده کرد چراکه معنا و مفهومی خاص دارد و معمول در همه جای دنیا با زبان‌های مختلف و به شیوه‌های متنوع استفاده می‌شود. در حقیقت معنی این اصطلاح به شرح زیر است:

nourish a snake in (one’s) bosom یا nourish a viper in (one’s) bosom
To befriend, look after, or take care of someone who proves to be traitorous, untrustworthy, deceitful, or ungrateful.

این اصطلاح در حقیقت به معنی دوستی کردن، محافظت یا مراقبت کردن از کسی است که ثابت می‌کند خیانت‌کار، غیرقابل‌اعتماد، فریبکار یا ناسپاس است. اصطلاح معادل این اصطلاح انگلیسی در زبان فارسی ((مار در آستین پروراندن)) است که بسیار رایج است و معمول زمان‌هایی به کار می‌رود که افراد از طرف کسانی که محبت و لطف زیادی به آن‌ها داشته‌اند مورد آسیب و حمله قرار می‌گیرند. همچنین این اصطلاح برای افرادی که به خودشان ضرر می‌رسانند نیز استفاده می‌شود.

اصطلاح Desires are nourished by delays

یکی دیگر از اصطلاحات کاربردی انگلیسی با کلمه Nourish که می‌تواند در موقعیت‌های مختلفی به کار برود اصطلاح (Desires are nourished by delays) می‌باشد که نزدیکی و قرابت بسیار زیادی به اصطلاح و ضرب‌المثل فارسی (گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی) دارد.

Desires are nourished by delays

The longer you have to wait for something you want, the more eager you will be to get it.

اگرچه این اصطلاح بر پایه کلمه Nourish ساخته شده است اما معنی و مفهوم آن به صبر و تحمل اشاره دارد. این اصطلاح بیان می‌کند که هرچه بیشتر برای چیزی که می‌خواهید صبر و تحمل داشته باشید برای به دست آوردن آن اشتیاق بیشتری خواهید داشت. در اصل این اصطلاح بیان می‌کند که چیزهای خوب نصیب کسانی می‌شود که صبر می‌کنند. بسیاری از اصطلاحات و ضرب‌المثل‌های رایج و کاربردی زبان انگلیسی در منابعی مانند کتاب گرامر انگلیسی و همراه با آموزش ساختار زبان بیان می‌شوند و زبان آموزان می‌توانند به‌خوبی آن‌ها را یاد بگیرند.

اصطلاح Nourish something in the mind

یکی دیگر از اصطلاحات رایج و کاربردی در زبان انگلیسی که با کلمه Nourish استفاده می‌شود اصطلاح Nourish something in the mind که به معنی خیال‌پردازی، پروراندن نقشه، باور و احساس در ذهن است.
If you nourish a feeling, belief, or plan, you think about it a lot and encourage it:
Lisa has long nourished the hope of becoming a famous writer.
زمانی که فردی قصد انجام یک کار خاص را دارد و برای انجام آن برنامه‌ریزی می‌کند و همواره برای آن در ذهن خود خیال‌پردازی و نقشه چینی می‌کند از این اصطلاح برای او استفاده می‌شود. اصطلاحات زیادی در زبان انگلیسی برای واژه‌های مختلف وجود دارند و زبان آموزان می‌توانند با یادگیری آن‌ها بر قسمت‌های زیادی از زبان تسلط پیدا کنند. به عنوان مثال ۵ اصطلاح پرکاربرد انگلیسی با کلمه Catch نیز می‌تواند جذابیت‌های خاصی داشته باشد چراکه واژه‌ای Catch (گرفتن) از واژه‌های بسیار پرکاربرد زبان انگلیسی است.

معانی دیگر کلمه Nourish در زبان انگلیسی

به‌صورت کلی می‌توان گفت کلمه Nourish می‌تواند در جملات و اصطلاحات مختلف معانی متعددی داشته باشد و استفاده‌های مختلفی از آن بشود. همان‌طور که گفته شد معنی اصلی این کلمه خوردن، قوت دادن و تغذیه کردن است اما می‌تواند در جملات مختلف معانی دیگری نیز داشته باشد.

اصطلاح انگلیسی با کلمه Nourish

به عنوان مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

‌Heroin addiction nourishes other criminal activities

کلمه Nourish در این جمله به معنی کمک کردن یا افزایش دادن است و بیان می‌کند که اعتیاد به هروئین به شروع فعالیت‌های تبهکارانه کمک می‌کند و آن‌ها را افزایش می‌دهد.

My parents were trying to nourish in us sense of responsibility and honesty

والدینم تلاش کردند که حس وظیفه‌شناسی و امانت را در ما پرورش بدهند.
همان‌طور که مشخص است واژه Nourish در این جمله به معنی پرورش دادن است و در داخل جمله معنی اصلی خود را از دست داده است. به‌صورت کلی زبان آموزان برای موفقیت بیشتر و تسلط کامل‌تر بر زبان انگلیسی باید با اصطلاحات و ضرب‌المثل‌های رایج و کاربردی آشنایی داشته باشند چراکه این فاکتورها حتی در آزمون‌های بزرگی همچون تافل، آیلتس، جی آر ای و … استفاده می‌شوند. داوطلبان باید بتوانند برای موفقیت در این آزمون‌ها از کتاب تست آزمون GRE و سایر منابع معتبر استفاده کرده و بر اصطلاحات رایج مسلط شوند.

جمع‌بندی نهایی

کلمه Nourish از جمله واژه‌های پراستفاده و پرتکراری است که انگلیسی‌زبانان ممکن است در طول روز بارها از آن استفاده کنند. این واژه در اصطلاحات متعددی نیز به کار رفته است به‌گونه‌ای که معنی اصلی خود را به شکلی استعاری به مخاطب می‌رساند. به عنوان مثال nourish a snake in (one’s) bosom به معنی مار در آستین پروراندن است که از معنی اصلی Nourish فاصله گرفته درحالی‌که معنا و مفهومی کامل و جامع دارد.

 

۰/۵ (۰ دیدگاه)
hadaf_admin
تقویت رایتینگ
بهترین کتاب برای تقویت رایتینگ
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات