آموزش زبان آلمانی مبتدی

آموزش زبان آلمانی از پایه

مبتدیان! مواظب این تله‌ها و پرتگاه‌ها در آموزش زبان آلمانی باشید

یادگیری و آموزش زبان آلمانی از پایه به عنوان یک زبان دوم ممکن است که برای بسیاری از افراد ترسناک به نظر برسد چرا که این زبان دارای واژه هایی است که حتی می تواند به تنهایی یک خط باشد. همچنین تلفظ این زبان دشواری های خاص خود را دارد. زبان آلمانی در مقایسه با زبان های دیگری همچون انگلیسی تفاوت های چشمگیری دارد و بررسی و شناخت مفاهیم تازه ای همچون جنسیت کلمات، یادگیری ترتیب جدید کلمات، تسلط برای ساختار تصریفی زبان و … می تواند انگیزه زبان آموزان را از بین ببرد.

مبتدیان و کسانی که در شرف شروع آموزش زبان آلمانی از پایه هستند ممکن است چالش ها، مشکلات و دغدغه های متنوعی را پشت سر بگذارند و در نهایت انگیزه و اراده خود را برای ادامه راه از دست بدهند. در ادامه مطلب به تحلیل و بررسی بهترین راهکارها برای یادگیری راحت تر زبان آلمانی پرداخته خواهد شد.

 

اهمیت و مزایای یادگیری زبان آلمانی

زبان آلمانی به عنوان یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین زبان های دنیا شناخته می شود که صدها میلیون گویشور در سراسر جهان دارد و در کشورهای مختلفی مانند آلمان، اتریش، لیختنشتاین، لوگزامبورگ، سوئیس و … مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله مزیت های زبان آلمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کتاب آموزش زبان آلمانی از پایه

مبتدیان در یادگیری زبان آلمانی از پایه باید مواظب این پرتگاه ها و تله ها باشند

آموختن یک زبان جدید مانند زبان آلمانی برای افرادی که هیچگونه شناختی در مورد آن ندارند می تواند جز سخت ترین کارهای دنیا باشد. معمولاً افراد مبتدی و تازه کار نمی دانند از کجا باید شروع کنند، از چه منابعی استفاده کنند و به چه کسانی اعتماد کنند. به صورت کلی می توان گفت چیزی که باعث می شود مبتدیان از یادگیری زبان خسته و یا منصرف شوند، میزان سختی آن نیست در حقیقت این افراد نمی دانند که چگونه زبان مورد نظرشان را یاد بگیرند. اگرچه یادگیری و زبان آلمانی قواعد و ساختار خود را دارد اما می توان گفت هر فرد می تواند روش های منحصر به فردی داشته باشد. از جمله بهترین کارهایی که به زبان آموزان مبتدی کمک می کند از تله ‌ها و پرتگاه ‌ها در آموزش زبان آلمانی از پایه در امان باشند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

آموزش زبان آلمانی از پایه

بیش از حد درگیر تلفظ نشوید

می توان گفت بزرگ ترین ترس زبان آموزان مبتدی برای آموزش زبان آلمانی از پایه یادگیری تلفظ صحیح واژه ها و اصطلاحات آن می باشد. معمولاً افراد مبتدی زمان بسیار زیادی را بر روی آواهای سخت صرف می کنند که این کار اشتباهی است. در حقیقت داشتن تمرین مستمر می تواند انجام هر کاری را برای انسان آسان تر کند بنابراین لازم نیست بیش از حد بر روی تلفظ کلمات و واژه های تمرکز داشته باشند و فقط کافی است که با داشتن تمرین مناسب راهی برای تلفظ صحیح آنها پیدا کنند.

زبان آلمانی دارای ریشه مشترکی با زبان انگلیسی است که معمولاً برای بسیاری از افراد شناخته شده تر است. بهترین راهکار برای یادگیری تلفظ زبان آلمانی تمرین واژه هایی است که دارای ریشه مشترک می باشند. ابتدا زبان آموزان باید کلمات و واژه هایی را تلفظ کنند که می توانند به درستی انجام دهند و مشکلی برای آن نداشته باشند. این کار باعث ایجاد انگیزه مضاعف در فرد می شود. همچنین برای یادگیری راحت تر تلفظ واژه ها در زبان آلمانی می توان از نرم افزارها، بازی ها و ویدیوهای آموزشی مختلفی استفاده کرد.

تردید را کنار بگذارید و آلمانی صحبت کردن را شروع کنید

ترس و تردید از دیگر عوامل مهم و تأثیرگذار در عدم یادگیری و آموزش زبان آلمانی است. تا زمانی که فرد از صحبت کردن با زبان آلمانی بترسد و از اشتباه کردن هراس داشته باشد نمی تواند پیشرفتی داشته باشد. فرد باید به این نکته توجه داشته باشد که در ابتدای یادگیری هیچ اهمیتی ندارد که کلمات را به چه شکلی تلفظ می کند و یا از کدام دستور، قاعده و گرامر پیروی می کند و فقط باید حرف زدن را شروع کند. در صورتی که حساسیت بیش از حدی بر روی این موارد وجود داشته باشد فرد هرگز شروع به صحبت کردن نخواهد داشت.

شروع کردن و نترسیدن از اشتباه داشتن اهمیت بسیار زیادی در یادگیری و آموزش زبان آلمانی از پایه برای مبتدیان دارد. جمله معروفی وجود دارد که بیان می کند (اگر هرگز شکست نخورده اید به معنی این است که هرگز شروع نکرده و هیچ تلاشی نداشته اید). زبان آموز باید به جای ناامید شدن از اشتباهات خود از آنها به عنوان یک فرصت ویژه برای ارتقای سطح مهارت های زبانی خود بهره ببرد.

به جای تمرکز بر منابع، بر خود زبان تمرکز کنید

یکی دیگر از بزرگ ترین اشتباهات زبان آموزان مبتدی توجه بیش از حد به منابع و مراجع آموزش زبان آلمانی است. معمولاً زبان آموزان تردید دارند که از روش های آنلاین آموزش زبان استفاده کنند، از کتاب ها کمک بگیرند، در کلاس های حضوری ثبت نام کنند و یا به صورت خودخوان آموزش ها را شروع کنند. امروزه راه ها و روش های متعددی برای آموزش زبان وجود دارد که هر کدام می توانند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشند.

زبان آموز باید بتواند مطابق با شرایط خود بهترین و مناسب ترین شیوه یادگیری را انتخاب کند. هیچ روش آسانی برای آموزش زبان های خارجی وجود ندارد و در تمامی روش ها فرد باید تلاش و تمرین مستمر داشته باشد تا به نتیجه برسد. آموزش و یادگیری یک زبان جدید از ابتدا کار بسیار سختی است اما لذت و هیجانات خاص خود را نیز دارد بنابراین چنانچه فرد از یک روش لذت و هیجان کافی دریافت نمی کند باید آن را عوض کند و از روش های لذت بخش تری استفاده کند.

مهم ترین نکات در آموزش زبان آلمانی از پایه برای مبتدیان

همانطور که گفته شد هر فرد می تواند از روش ها و راهکارهای دلخواه خود برای آموزش زبان آلمانی استفاده کند اما نکات و قواعدی وجود دارد که می تواند در همه زبان آموزان مشترک باشد. از جمله مهم ترین نکات برای یادگیری ساده تر زبان آلمانی برای زبان آموزان مبتدی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش زبان آلمانی از پایه

انتخاب یک کتاب آلمانی مناسب

انتخاب یک کتاب خوب می تواند اولین و مهم ترین مرحله آموزش اصولی زبان آلمانی باشد چرا که کتاب خوب هر آنچه که فرد نیاز دارد در ابتدای آموزش یاد بگیرد ارائه می کند. برای انتخاب کتاب مناسب لازم است که به نکاتی همچون سطح زبان زبان آموز، هدف و دلیل آموزش زبان آلمانی زبان آموز، داشتن مکالمات متعدد و متنوع برای گسترش دایره لغات و … توجه شود.

  •       کتاب باید جامع و کامل باشد و به اندازه کافی در مورد جزئیات توضیح داده باشد. همچنین مطالب و موضوعات باید کاملاً ساده و واضح بیان شده باشند.

 

برای مشاهده بهترین کتاب های آموزش زبان آلمانی و خرید آنلاین کلیک کنید.

یادگیری اصول مقدماتی زبان آلمانی

یادگیری اصول اولیه و مقدماتی در هر کاری زمینه پیشرفت و رشد خواهد بود. آشنایی و کلمات و عبارات کلیدی و یادداشت کردن آنها می تواند کمک زیادی به زبان آموز بکند. نیازی نیست که فرد تمامی کلمات را از همان ابتدا یاد بگیرد و فقط کافی است که آموزه های خود را در مکالمات به کار بگیرد و به مرور زمان می تواند شاهد رشد و تقویت مهارت های خود باشد.

توجه بیش از حد به گرامر اشتباه است

بسیاری تصور می کنند تا زمانی که گرامر را به خوبی یاد نگیرند نمی توانند آموزش زبان آلمانی را کامل کنند. هرچند که گرامر بخش مهمی از زبان است اما قرارگیری در معرض زبان و استفاده از مکالمات و صحبت کردن اهمیت بیشتری دارد. به مرور زمان ساختارهای گرامری زبان آلمانی برای فرد روشن و مشخص خواهد شد. حتی افرادی که زبان مادری آلمانی دارند می توانند در قواعد گرامری اشتباه کنند بنابراین نباید حساسیت بالایی بر روی آموزش گرامر داشت.

جمع بندی نهایی

معمولاً زبان آموزان مبتدی که قصد دارند یک زبان خارجی جدید را به عنوان زبان دوم یا چندم یاد بگیرند با مشکلات و چالش های مختلفی مواجه می شوند که ممکن است باعث کاهش انگیزه و اراده آنها شود. از جمله مهم ترین تله‌ ها و پرتگاه ‌ها در آموزش زبان آلمانی برای داوطلبان مبتدی می توان به توجه بیش از حد به تلفظ و گرامر، ترس از صحبت کردن، اشتباه کردن و مکالمه و عدم داشتن تمرکز اشاره کرد. لازم است که فرد در شروع یادگیری زبان خود به نکات و مواردی مانند انتخاب منبع خوب، نترسیدن از حرف زدن، یادگیری اصول اولیه و نداشتن حساسیت های زیاد توجه داشته باشد تا بتواند سرعت یادگیری و رشد خود را افزایش دهد.hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات