آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته

آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته

در این مقاله قصد داریم در مورد آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته بپردازیم. با ما همراه باشید.

زبان آلمانی یکی از زبان های معتبر و شناخته شده است که بیش از 300 میلیون نفر گویشور دارد و زبان مادری بیش از 95 میلیون نفر در سراسر جهان می باشد. همچنین این زبان دومین زبان علمی به سبب تعداد مقالات نوشته شده و سومین زبان رایج در محیط وب و اینترنت به شمار می رود. در نتیجه آموزش زبان آلمانی می تواند به دلایل مختلفی همچون علاقه شخصی، پیشرفت شغلی، مهاجرت، مسافرت، تحصیل و یا هر دلیل دیگری در آینده افراد تأثیر گذار و مفید باشد.

هیچ مهارتی یک روزه به دست نخواهد آمد پس باید از فکر کردن به خواندن یک کتاب به زبان آلمانی یا صحبت کردن به صورت روان در مدت زمان کم خودداری کرد. می توان کار خود را از خواندن یک صفحه، یک پاراگراف و یا معرفی کردن خود به زبان آلمانی شروع کرد. گام های ساده و اصولی به فرد کمک می کند تا این کار را راحت تر انجام دهد و سختی آن فراموش شود. تمرین و تلاش مستمر مهم ترین نکته برای آموختن زبان آلمانی است و با رعایت اصول و قواعد اولیه می تواند آموخته ها را تثبیت نمود. به صورت کلی برای یادگیری و آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته لازم است که زبان آموزان به نکات و قواعد مختلفی توجه داشته باشند که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

 

” جهت خرید کتاب آموزش زبان آلمانی کلیک کنید. “

قدم اول: یک کتاب آلمانی خوب پیدا کنید

پیدا کردن منابع آموزشی مناسب آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته یکی از اصلی ترین مراحل یادگیری یک زبان جدید است. برای آموزش زبان آلمانی هم دسترسی به این منابع کمک زیادی به زبان آموزان خواهد کرد. شیوه های متفاوت و مختلفی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارند که شامل صحبت کردن با افراد آلمانی زبان، استفاده از اپلیکیشن های موبایل، استفاده از رسانه ها، شرکت در کلاس های حضوری و … که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند اما می توان ادعا کرد که بهترین و مطمئن ترین راهکار برای شروع یادگیری استفاده از کتاب است.

اولین نکته ای که زبان آموز باید به آن توجه داشته باشد این است که چرا می خواهد زبان آلمانی یاد بگیرد؟ آیا هدف مکالمه است؟ یا اهداف دیگری همچون تحصیلات دانشگاهی، مسافرت، مهاجرت، پیدا کردن شغل و … دارد؟ همچنین فرد باید به سطح زبان خود نیز توجه داشته باشد و متناسب با آن کتاب تهیه کند. برای آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته در ابتدا باید سعی شود از کتابی استفاده کرد که فهم مطالب آن ساده و واضح باشد. کتاب باید به بررسی موضوعات عمومی از جمله صحبت راجع به خود، آب و هوا، مکالمات ابتدایی در حد احوالپرسی و یک آشنایی متوسط با بیان احساسات بپردازد.

  •       لازم است که در هنگام انتخاب کتاب به متن آن توجه شود تا اطمینان حاصل شود که مطالب واضح، مستقیم و بدون ابهام نوشته شده اند در غیر این صورت یادگیری و آموزش دچار اختلال خواهد شد. کتاب آموزش آلمانی باید جامع و کامل باشد و به اندازه کافی به بررسی و توضیح جزئیات پرداخته باشد. بهتر است که فرد قبل از اقدام به خرید کتاب به بررسی کتاب های مختلف بپردازد و کتابی انتخاب کند که به هدف و سلیقه او نزدیک تر است.
آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته

قدم دوم: در ابتدا اصول مقدماتی زبان آلمانی را یاد بگیرید

به صورت کلی یادگیری و آموزش زبان دارای یک قسمت سخت و سربالایی به نام اصول مقدماتی آن می باشد. چنانچه فرد اصول مقدماتی را به خوبی فراگیرد ادامه مسیر برای آن آسان و سریع اتفاق می افتد اما مسئله اصلی اینجاست که بسیار از مردم در قسمت سربالایی انگیزه و اراده خود را از دست می دهند و به سراشیبی نمی رسند. مهم ترین مراحلی که زبان آموز را زودتر به زبان آلمانی آشنا می کند به شرح زیر هستند:

در این مرحله از آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته به دلیل اینکه پایه و رکن یادگیری زبان را به وجود می آورد، زبان آموز باید سعی کند کلمات را به طور صحیح یاد گرفته و تلفظ کند تا عادات اشتباه در او شکل نگیرد. بهتر است که فرد خود را درگیر زمان نکند چرا که هر فرد شرایط خاص خود را خواهد داشت و ممکن است زمان متفاوتی نیاز داشته باشد. همانطور که گفته شد راه های بی شماری برای آموزش زبان آلمانی وجود دارد و تفاوتی ندارد که فرد در چه موقعیتی قرار دارد و نباید عجله کند و باید روش مورد علاقه خود را پیدا کرده و سپس شروع به آموختن کند.

 هیچ روش آسانی برای یادگیری زبان آلمانی و سایر زبان های خارجی وجود ندارد و لازم است که فرد با تمرکز بالا و تلاش و تمرین مستمر به دنبال هدف خود باشد. یکی از نکات مهم در یادگیری زبان و ارتقای سطح آن همراه کردن آموزش ها با فعالیت های لذتبخش است. با توجه به آنکه زبان آلمانی با زبان انگلیسی ریشه مشترکی دارد واژه های مشترک متعددی دارند و این می تواند در روند یادگیری داوطلبان مؤثر باشد.

آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته

قدم سوم: به خاطر سپردن کلمات کلیدی

مغز انسان در هر لحظه مشغول پردازش میلیاردها اطلاعات است و هنوز ظرفیت آن بر کسی مشخص نشده است و هیچگاه پر نخواهد شد. هر چقدر فرد مطالب بیشتری یاد بگیرد، یادگیری مطالب جدیدتر برای او آسان تر می شود. انتخاب استفاده از یک شیوه متفاوت و منحصر به فرد برای آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته می تواند یکی از بهترین راهکارها برای به خاطر سپردن لغات کلیدی و کاربردی باشد. نیازی نیست که فرد در ابتدا برای صحبت کردن به زبان آلمانی تمام واژگان آلمانی را یاد بگیرد. افراد حتی در زبان مادری خود نیز با معنا و مفهوم بسیاری از واژه ها بیگانه هستند.

زبان آموز باید تلاش کند که لغات پایه و ضروری را یاد بگیرد و در ذهن خود یا بر روی کاغذ مکالمه ای فرضی با یک شخص داشته باشد. یادداشت کردن کلمات و جملات کاربردی می تواند کمک زیادی به یادگیری زبان آموزان بکند. روش های متفاوتی برای حفظ کردن کلمات کلیدی و آموزش زبان آلمانی وجود دارد. برای بهتر به خاطر سپردن یک مطلب یا یک کلمه علاوه بر ارتباط دادن آن با یک چیز آشنا، مغز نیازمند خلق یک تصویر ذهنی، محرک رنگی و حسی است تا خلاقیت و حافظه فعال شود.

قدم چهارم: گرامر را در ساختار می توانید یاد بگیرید

بسیاری از زبان آموزان گرامر را خسته کننده ترین بخش از آموزش زبان آلمانی می دانند. هر چند که این یک اعتقاد اشتباه است اما همه زبان آموزان ناچار به یادگیری گرامر هستند. بهترین توصیه به زبان آموزان مبتدی در مراحل ابتدایی یادگیری زبان آلمانی این است دنبال ساختار گرامر کامل نباشند. زبان آموز نباید از اشتباه کردن هراسی داشته باشد حتی اگر تعداد اشتباهات بسیار زیاد باشد. تعداد اشتباهات هیچ اهمیتی ندارند چرا که به مرور زمان کاهش پیدا کرده و سطح زبان زبان آموز ارتقا پیدا می کند.

خواند کتاب های آلمانی، دیدن فیلم ها، گوش دادن به پادکست ها و … می تواند مهارت های فرد را بهبود ببخشد و مدل صحیح گرامر را به او بیاموزد. گرامر در حقیقت قانون زبان است و باید فرد درگیر آن باشد تا بتواند قوانین را یاد بگیرد. فرد زمانی می توانید قوانین یک بازی را به سادگی یاد بگیرد که آن را انجام دهد. گرامر جز جدایی ناپذیر هر زبانی است و حتی در ساده ترین جملات نیز وجود دارد و هر چقدر فرد آشنایی بیشتری با گرامر داشته باشد تسلط بیشتری بر زبان آلمانی خواهد داشت

بیش از حد نگران گرامر نباشید

کلمات بسیار طولانی متعددی در آلمانی وجود دارند اما همه آن ها ترکیبی از کلمات کوتاه تر و ساده تر هستند و این می تواند آموزش زبان آلمانی را راحت تر کند. تا زمانی که فرد درک عمیقی از مفاهیم گرامری نداشته و آن را به صورت درست و اصولی یاد نگرفته باشد نمی تواند جملات را درست و منطقی بیان کند. گرامر هر زبانی به طرز عجیبی در یادگیری هرچه سریع تر و آسان تر آن زبان مؤثر است اما نباید بیش از حد در مورد آن حساس بود.

آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته

قدم پنجم: از همان ابتدا آلمانی صحبت کنید

صحبت کردن را می توان چالش برانگیزترین مهارت در آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته دانست و در حقیقت صحبت کردن هیچگونه مرز و محدودیتی ندارد و می توان در آن هر روز بهتر و بهتر شد. افراد بسیار زیادی هستند که دایره لغات آلمانی وسیعی دارند و با نکات ریز گرامری زیادی آشنایی دارند اما در هنگام صحبت کردن چیزی برای بیان ندارند. این افراد تا زمانی که شروع به حرف زدن نکنند قطعا نمی توانند پیشرفت کنند.

صدای خود را ضبط کرده و به آن گوش دهید

انجام تمرینات کتاب های آموزشی، دیدن فیلم و سریال، گوش دادن به موسیقی و … می توانند در روند صحبت کردن افراد مؤثر باشند. تنها راه موفقیت در آموزش زبان آلمانی برای زبان آموزان مبتدی برقراری ارتباط با همان تعداد لغات و قواعد و جمله سازی محدودی است که در اختیار دارند. بهترین راه برای پیشرفت این است که هر روز زمانی مشخص (حدود نیم ساعت) با صدای بلند با خودش در آینه صحبت کند.

همچنین ضبط کردن صدا می تواند کمک زیادی به فرد کند چرا که می تواند به اشتباهات خود پی برده و آنها را برطرف کند. زمانی که فرد مجبور است حرف خود را به این دلیل که لغتی را به یاد نمی آورد قطع کند می تواند از جملات دیگری برای توصیف آن استفاده کند. این کار باعث افزایش خلاقیت زبان آموز می شود.

جمع بندی نهایی

همیشه شروع هر کاری سخت و چالش برانگیز است و آموزش آلمانی از مبتدی تا پیشرفته نیز از این قاعده مستثنی نیست. کسانی که برای اولین بار قصد یادگیری زبان آلمانی دارند باید به نکات و فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشند تا بتوانند انگیزه خود را برای ادامه مسیر حفظ کنند. توجه بیش از حد به تلفظ کلمات و یادگیری گرامر، داشتن ترس و تردید باری شروع، نداشت هدف و … می توانند موانع اصلی یادگیری زبان آلمانی از پایه باشند. فرد می تواند با انتخاب منابع و کتاب های مناسب، یادگیری اصول مقدماتی، تمرین و تکرار مستمر و … سطح خود را ارتقا داده و مهارت های اصلی خود را تقویت ببخشد.

hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات