صفر تا صد آموزش زبان فرانسوی

آموزش زبان فرانسوی

در این مقاله به آموزش زبان فرانسوی و بهترین منابع آموزش زبان فرانسوی می پردازیم و همچنین هدف ما این است که با فرهنگ فرانسوی آشنا شوید. همه ما فرانسه را به عنوان کشور مد و زیبایی‌هایی خیره‌کننده می‌شناسیم. کشوری که از دیرباز نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته و همه آرزو داریم که حداقل یک بار به آنجا سفر کنیم. جای گفتن دارد که بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. در واقع فرانسوی دومین زبان رایج پس از انگلیسی است که به صورت گسترده در تمامی نقاط جهان آموزش داده می‌شود.

با توجه به فرصت‌های پیش رو، یادگیری زبان فرانسوی می‌تواند زندگی ما را به طور کلی دگرگون سازد. تنها به مسیری مشخص نیاز داریم تا فرایند یادگیری این زبان را آغاز کنیم. در این مطلب به بررسی نکات مختلف آموزش زبان فرانسوی پرداخته و منابع مناسبی را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

” جهت خرید کتاب آموزش فرانسوی کلیک کنید. “

درباره آموزش زبان فرانسوی

زبان فرانسوی در طی هزار و پانصد سال اخیر با تحولات شگفت‌انگیزی همراه بوده و از یک گویش در حال مرگ در امپراطوری روم به یکی از برجسته‌ترین زبان‌های کره زمین تبدیل شده است. در حال حاضر، نزدیک به ۳۰ کشور جهان زبان فرانسوی را به عنوان زبان رسمی آموزش می‌دهند و بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان به یادگیری این زبان مشغول هستند.

فرانسوی در میان زبان‌های رومی قرار دارد که هم‌اکنون جای خود را به خوبی در میان پرکاربردترین زبان‌های جهان باز کرده است. فرانسوی در میان شش زبان رسمی سازمان ملل قرار دارد و به همراه انگلیسی به عنوان زبان کاری اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. میزان نفوذ فرانسوی به حدی است که هم‌اکنون دانشگاه‌های بیشتری در سراسر جهان به دنبال افزودن دوره‌های تحصیلی بر اساس زبان فرانسوی هستند.

 

آموزش زبان فرانسوی و فرهنگ فرانسوی

آن چه باید از “فرهنگ فرانسوی” بدانید!

 

فرهنگ فرانسه همیشه در شکل‌گیری هنر و علوم جهانی نقشی حیاتی داشته است. به طور ویژه، فرانسه به دلیل مد، آشپزی، هنر و سینمای خود در سطح بین‌المللی شناخته شده است. علی‌رغم تغییراتی که در سطح جهانی مشاهده می‌کنیم، فرانسویان همواره به دنبال حفظ آداب و رسوم خود هستند. به همین صورت، خانواده و روابط با آشنایان هنوز هم برای فرانسویان از بیشترین اهمیت برخوردار است و بخش زیادی از تعاملات اجتماعی آن‌ها را تشکیل می‌دهد. 

شعار فرانسوی «آزادی، برابری و برادری» ارزش های جامعه فرانسه را منعکس می‌کند و تمامی مردم به آن پایبند هستند. به همین دلیل است که فرانسویان اغلب وقت خود را صرف پیشرفت خود و جامعه می‌کنند، زیرا آن را راهی برای گسترش آزادی و خوشبختی همه می‌دانند. آن‌ها چنین ارزش‌هایی را حتی در آشپزی و مد خود بازتاب می‌دهند و به زیبایی و جلال کشور خود کاملا افتخار می‌ورزند.

چرا باید زبان فرانسوی یاد بگیریم؟

همانند هر زبان دیگری، دلایل زیادی برای یادگیری زبان فرانسوی وجود دارند که به اختصار تعدادی از آن‌ها را مرور می‌کنیم.

فرانسوی پس از انگلیسی به عنوان پرکاربردترین زبان در کره زمین محسوب می‌شود.

فرانسوی در کنار انگلیسی به عنوان زبان‌های تجاری جهان به شمار می‌آیند و یادگیری آن احتمال ارتقاء شغلی و یافتن فرصت‌های مناسب در بازارهای جهانی را به شدت افزایش می‌دهد.

به خوبی می‌دانیم که کشورهای فرانسوی زبان برخی از زیباترین مناطق توریستی جهان را در خود جای می‌دهند.

بسیاری از دانشجویان به منظور ادامه تحصیل نیاز دارند که زبان فرانسوی یاد بگیرند، چرا که دوره‌های زیادی به این زبان برگزار می‌شوند.

یادگیری فرانسوی باعث می‌شود که فرصت‌های بیشتری برای یادگیری فرهنگ و ادبیات کشورهای دیگر در اختیار داشته باشیم.

یادگیری زبان فرانسوی چه مدت طول می کشد؟

برخلاف آنچه که اغلب مردم فکر می‌کنند، یادگیری زبان فرانسوی چندان هم سخت نیست. پاسخ به این سوال که یادگیری زبان فرانسوی چه مدت طول می‌کشد، کمی دشوار است. اول اینکه، یادگیری هر زبانی به خودی خود یک فرایند پیچیده است. به علاوه، سرعت یادگیری زبان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در نهایت اینکه عوامل مختلفی در سهولت یا سختی یادگیری یک زبان نقش دارند. 

با توجه به این نکات، احتمالا باز هم به این فکر می‌کنید که چه مقدار زمان برای تسلط بر زبان فرانسوی لازم دارید. پاسخ چنین سوالی به این مسئله بستگی دارد که تا چه حد تمایل دارید وقت و تلاش خود را وقف یادگیری این زبان کنید. به طور کلی اگر خود را کاملا غرق یادگیری کنید، احتمال تسلط در ۹ تا ۱۲ ماه وجود دارد. همچنین در صورتی که قصد یادگیری به صورت پاره‌وقت دارید، باید حدود یک سال و نیم زمان به آن اختصاص دهید.

آموزش زبان فرانسوی چه مدت طول می کشد

سطوح مختلف آموزش زبان فرانسوی

بر طبق چارچوب اروپایی CEFR، زبان فرانسوی در شش سطح مختلف آموزش داده می‌شود که خلاصه‌ای از اهداف آموزشی آن‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنیم.

A1 (Beginner)

A2 (Elementary)

B1 (Intermediate)

B2 (Upper Intermediate)

C1 (Advanced)

C2 (Master of Proficient)

چه کتاب هایی را برای آموزش زبان فرانسوی از پایه شروع کنیم؟

کتاب‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید به عنوان خودآموز از آن‌ها استفاده کنید و دانش خود در مورد زبان فرانسوی را افزایش دهید. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

کتاب Easy French Reader Premium 3rd Edition

سطح مقدماتی:

مجموعه کتاب EDITO A2

سطح متوسط:

بهترین منابع برای یادگیری زبان فرانسوی

افراد زیادی هستند که قبلا در کلاس‌ به آموزش زبان فرانسوی پرداخته و اکنون به دنبال یادگیری در منزل هستند. کتاب‌های زیر را می‌توانید به صورت مجزا یا به صورت ترکیبی با منابع دیگر مطالعه کنید.

پیشنهادات ویژه کتاب فرانسوی برای هر مهارت

کتاب‌های زیر را مطالعه کنید تا هر یک از مهارت‌های مختلف را به خوبی بهبود بخشید:

کتاب‌های مناسب برای مهارت خواندن

کتاب‌های مناسب برای مهارت نوشتاری

کتاب‌های مناسب برای تقویت گرامر

کتاب‌های مناسب برای مهارت شنیداری

کتاب‌های مناسب برای مهارت مکالمه

آموزش زبان فرانسوی برای کودکان

آموزش زبان فرانسوی برای کودکان

اگر فکر می‌کنید که آموزش زبان فرانسوی به کودکان کار غیرممکنی است، باید بگوییم که اشتباه می‌کنید. نکته اصلی این است که این کار را نه تنها برای کودک، بلکه برای خودتان نیز به شکل یک سرگرمی در آورید. در ادامه چند روش ساده برای آموزش فرانسوی به کودکان با هم می‌خوانیم.

آموزش زبان فرانسوی برای بزرگسالان

فارغ از دلایل مختلف برای حضور در کلاس، زبان‌آموزان بزرگسال معمولا انگیزه بیشتری برای یادگیری و درک زبان دوم دارند. برخلاف کودکان، بزرگسالان چندان به راحتی زبان دوم را یاد نمی‌گیرند و بعضی از تکنیک‌های مورد استفاده برای کودکان در مورد آن‌ها کارساز نیست. پنج روش زیر به شما کمک می‌کنند که یادگیری زبان فرانسوی را تا حد امکان برای بزرگسالان ساده‌تر کنید.

آموزش زبان فرانسوی برای بزرگسالان

روش یادگیری بهتر زبان فرانسوی:

“چگونه می توانم سریع فرانسوی را بیاموزم؟”

در زمان یادگیری سعی کنید فیلم و موسیقی مورد علاقه‌تان را به فرانسوی تغییر دهید. باید هر کاری انجام دهید که با این زبان سروکار داشته باشید، بنابراین خواندن داستان‌های کوتاه را به هیچ عنوان فراموش نکنید. در هنگام تمام کردن هر داستان کوتاه یک خلاصه از آن نوشته و برای خودتان بلند بلند بخوانید تا چندین مهارت را به صورت یکجا تمرین کرده باشید. 

مهم‌ترین مسئله در طی دوره یادگیری مکالمه مداوم با دیگران است. برای این کار بهتر است که در کلاس‌های مکالمه یک آموزشگاه معتبر شرکت کنید یا یک زبان‌آموز دیگر بیابید که به یادگیری اهمیت دهد. موضوعات روزمره را به وی پیشنهاد دهید و هر روز به صورت پیوسته به مکالمه بپردازید. هیچگاه از اشتباه کردن نترسید، چرا که مطمئنا از طریق آن‌ها نکات بیشتری را یاد خواهید گرفت.

چگونه از پس گرامر فرانسوی بربیایم؟

یاد گرفتن گرامر هر زبان جدیدی با دردسرهای خاص خود همراه است، اما در صورت یادگیری اصول اولیه به فرایندی لذتبخش تبدیل می‌شود. در هنگام یادگیری گرامر فرانسوی، به جای تمرکز روی کلمات انفرادی روی ساختار جملات تمرکز کنید. حتی اگر یک زبان‌آموز مبتدی هستید، باز هم برای یاد گرفتن گرامر زود نیست. یک کتاب گرامر بخرید و شروع به خواندن آن کنید. در این میان به یاد داشته باشید که تنها حفظ کردن نکات کافی نیست؛ باید هر نکته‌ای را که یاد گرفتید، در چندین جمله تمرین کنید.

گرامر فرانسوی را به هیچ عنوان با زبان انگلیسی مقایسه نکنید، چرا که فرسنگ‌ها با هم فاصله دارند. همچنین در زمان یادگیری به دنبال یافتن شباهت آن با انگلیسی نباشید، چرا که تنها خودتان اذیت می‌شوید. افعال را بیش از هر مورد دیگری مد نظر قرار دهید. بیشتر زبان‌آموزان در مورد زمان، صرف و نحوه بکارگیری افعال مشکل دارند. بنابراین همیشه آن‌ها را به دقت مرور کنید تا مشکلات خود را به تدریج از بین ببرید.

۰/۵ (۰ دیدگاه)
hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات