بهترین روش های یادگیری سریع فرانسوی

یادگیری سریع فرانسوی

یادگیری یک زبان جدید خصوصاً در دوران بزرگ‌سالی همیشه می‌تواند مشکلات و چالش‌های خاص خود را داشته باشد. دنیای مدرن امروزی بر مبنای تکنولوژی‌ها و ارتباطات تعریف شده است و آشنایی با زبان‌های بیشتر به افراد امکان برقراری ارتباطات بیشتر را می‌دهد. زبان فرانسه ازجمله زبان‌های بسیار جذابی است که در کشور ایران و در مقایسه با زبان‌هایی مانند زبان انگلیسی یا آلمانی کمتر مورد توجه قرار گرفته است. روش‌های یادگیری سریع فرانسوی به افراد کمک می‌کند که چالش‌ها و مشکلات را به‌خوبی مدیریت کنند و به‌راحتی با صدها میلیون نفر از سراسر جهان ارتباط برقرار نمایند.

در حال حاضر زبان فرانسه در حدود ۳۰ کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و میلیون‌ها نفر گویشور دارد. یادگیری یک زبان جدید مانند زبان فرانسه به معنی ورود به یک دنیای جدید و کسب تجربه‌های متفاوت است. مشکلات و سختی‌های یادگیری زبان‌های جدید را می‌توان به‌خوبی و با مدیریت دقیق، استفاده از منابع آموزش مناسب و … کنترل کرد و به موفقیت رسید. در ادامه مطلب به بهترین روش‌های یادگیری سریع فرانسوی و بهترین منابع آن اشاره خواهد شد.

اهمیت یادگیری زبان فرانسه

زبان فرانسه به‌عنوان زبان رسمی در سازمان ملل، اتحادیه اروپا، یونسکو، کمیته بین‌المللی المپیک، ناتو و … شناخته می‌شود. همچنین از این زبان به‌عنوان زبان بین‌المللی رقص، آشپزی، مد، معماری، هنرهای بصری و … یاد می‌شود. این زبان همچنین زبان غیررسمی سیاست در سراسر جهان است و بیش‌تر از ۸۰ میلیون نفر گویشور در نقاط مختلف جهان دارد. آشنایی با فرهنگ کشورهای فرانسوی‌زبان، استفاده از زبان برای مقاصد گردشگری، ادامه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه، مهاجرت و ارتقای شغلی و … از مهم‌ترین دلایلی هستند که اهمیت یادگیری سریع فرانسوی را پررنگ‌تر می‌کنند.

یادگیری سریع فرانسوی با آشنایی با مقدمات آن

به‌صورت کلی برای یادگیری هیچ زبانی نمی‌توان یک روش و شیوه واحد را به‌عنوان بهترین و مؤثرترین روش عنوان کرد چراکه هر روش با توجه به فاکتورهایی همچون ویژگی‌های شخصیتی و روحی افراد، میزان استعداد زبان‌آموز، میزان پشتکار و تلاش او، سن و سال، میزان آشنایی اولیه با زبان فرانسه، کیفیت منابع و کتاب آموزش زبان و … ممکن است نتایج متفاوتی داشته باشد. در حقیقت زبان فرانسه در مقایسه با زبان‌هایی مانند زبان انگلیسی سخت‌تر است و ممکن است زمان بیشتری برای یادگیری نیاز داشته باشد.

یکی از ویژگی‌ها و مزایای بزرگ زبان‌های اروپایی وجود اشتراکات زیاد در آن‌ها است به همین دلیل افرادی که با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند می‌توانند در زمان کمتری بر زبان فرانسه تسلط پیدا کنند. برای انجام هر کاری لازم است که ابتدا فرد به مقدمات و پایه‌های آن توجه داشته باشد و یادگیری زبان‌های خارجی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از مهم‌ترین مقدمات یادگیری زبان فرانسه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آشنایی با مدل یادگیری انحصاری

همان‌طور که گفته شد نمی‌توان یک روش و شیوه آموزشی واحد را به‌عنوان نسخه اصلی آموزش زبان فرانسه برای همه زبان‌آموزان معرفی کرد و هر زبان‌آموز بر اساس شرایط منحصربه‌فرد خود می‌تواند نتایج متفاوتی از روش‌های مختلف دریافت کند. به‌عنوان‌مثال یک زبان‌آموز می‌تواند با کمک کتاب آموزش زبان فرانسوی به‌خوبی با این زبان و ساختار آن آشنا شود و درحالی‌که زبان‌آموزهای دیگر ممکن است با شرکت در کلاس‌های حضوری و روش‌های دیگر نتایج لازم را دریافت کنند. هر فردی لازم است که به‌خوبی مدل و شیوه یادگیری شخصی خود را شناسایی کرده و از آن بهره ببرد. برای پیدا کردن شیوه شخصی یادگیری لازم است که زبان‌آموزان روش‌های مختلفی را امتحان کرده و درنهایت از بهترین روش ممکن استفاده کنند.

یادگیری لغات و عبارت های جدید به صورت روزانه

افرادی در یادگیری زبان موفق خواهند بود که بتوانند دایره لغات خودشان را گسترش بدهند. تمرین روزانه و یادگیری مستمر لغات و عبارات جدید اهمیت بسیار زیادی در آموزش و یادگیری سریع فرانسوی دارد. زبان‌آموزان باید حتماً یک برنامه منظم برای یادگیری واژه‌های جدید در طول روز داشته باشند. به‌عنوان‌مثال زبان‌آموزانی که هرروز ۱۰ واژه جدید و کاربردی یاد بگیرند می‌توانند حدوداً بعد از یک سال به‌خوبی با جنبه‌های مختلف زبان فرانسه آشنا شده و در برقراری ارتباط موفق عمل کنند.

در حقیقت می‌توان گفت کلمات ستون و پایه اصلی هر زبانی هستند و زبان‌آموزانی که قصد یادگیری سریع زبان را دارند باید اهمیت آموزش واژه‌ها و عبارات را جدی بگیرند. مهم‌ترین کارهایی که به یادگیری و آموزش لغات و عبارات کمک می‌کند شامل مواردی همچون مرور و تکرار واژه‌ها و عبارت‌ها، برچسب‌گذاری وسایل و لوازم‌خانگی و … و همچنین ساختن فلش کارت‌ها برای اوقات فراغت است.

آشنایی با ساختار کلی زبان فرانسه

زبان‌آموزانی که قصد دارند با مقدمات اصلی زبان فرانسه به‌خوبی آشنا شوند حتماً باید زمان کافی برای آشنایی با ساختار کلی آن صرف کنند. آشنایی با افعال و استفاده‌های آن‌ها، آشنایی با اسما، آشنایی با حروف اضافه، آشنایی با استثناها و … می‌تواند کمک بسیار زیادی به یادگیری زبان‌آموزان بکند. زبان فرانسه مانند هر زبان دیگری دارای پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های خاص خود است و لازم است که زبان‌آموزان به‌خوبی با ساختار کلی و اصلی آن آشنا شوند تا بتوانند در امر یادگیری موفق شوند.

بهترین راهکارهای یادگیری سریع فرانسوی

به‌صورت کلی تمامی شیوه‌ها و روش‌های آموزش زبان‌های خارجه باید بر پایه و اساس تقویت مهارت‌های چهارگانه یعنی خواندن، نوشتن، حرف زدن و گوش دادن برنامه‌ریزی شود. هرکدام از روش‌هایی که نتواند این ۴ مهارت را به‌صورت همزمان پوشش داده و تقویت کند قطعاً نمی‌تواند یک روش کاربردی و مؤثر یادگیری زبان باشد.

در حقیقت زبان‌آموزان باید از هر روشی که برای آموزش و یادگیری زبان فرانسه استفاده می‌کنند به‌خوبی در آن روش غرق شوند و از تکنیک immersing استفاده کنند. از مهم‌ترین و رایج‌ترین شیوه‌های آموزش سریع زبان فرانسه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خواندن به زبان فرانسه

همان‌گونه که برای یادگیری زبان‌های دیگری همچون زبان آلمانی لازم است که حتماً زبان‌آموزان متون مختلفی همچون کتاب آموزش زبان آلمانی را مطالعه کنند برای زبان فرانسه هم این امر ضروری است. خواندن متون می‌تواند یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌های آموزش و یادگیری سریع هر زبانی باشد. خواندن کتاب و متون به زبان‌آموزان کمک می‌کند که به‌راحتی اشتباهات خودشان را شناسایی کرده و برطرف نمایند. هر زبان‌آموز می‌تواند متناسب با سطح زبان خود از کتاب‌ها، مجله‌ها، مقالات و متون مختلف استفاده کند. به‌عنوان‌مثال زبان‌آموزان مبتدی می‌توانند از کتاب کودکان که با زبانی ساده و واضح نوشته می‌شوند استفاده کنند. همچنین افراد می‌توانند با مطالعه کتاب‌های موردعلاقه خود سطح مهارت‌های خودشان را افزایش دهند. زبان فرانسه ازجمله زبان‌های غنی دنیا است و سالانه کتاب‌های متعددی با این زبان منتشر می‌شوند و افراد می‌توانند برای یادگیری سریع فرانسوی از این کتاب‌ها استفاده کنند.

نوشتن با زبان فرانسه

از دیگر روش‌های کاربردی و مطمئن یادگیری سریع فرانسوی نوشتن است. همان‌طور که گفته شد مهارت نوشتن جز مهارت‌های ۴ گانه و اصلی یادگیری زبان است و افراد می‌توانند با نت‌برداری و نوشتن اتفاقات روزانه، یادداشت‌برداری از کتاب‌های موردعلاقه، خلاصه نویسی کتاب‌ها و رمان‌ها و … میزان مهارت‌های خودشان را ارتقا بدهند. زبان‌آموزانی که قصد دارند در سریع‌ترین زمان ممکن زبان فرانسه را یاد بگیرند همواره باید یک دفترچه یادداشت همراه خود داشته باشند و هر آنچه یاد گرفته و مطالعه می‌کنند را یادداشت کنند.

گوش دادن به زبان فرانسوی

گوش دادن در واقع اصلی‌ترین، بهترین و مؤثرترین شیوه آموزش هر زبانی می‌باشد چراکه انسان از بدو تولید در تلاش است که با گوش دادن به مفاهیم جدیدی آشنا شود. در حقیقت زمانی که زبان‌آموز توانایی خوب گوش دادن را نداشته باشد قادر به خوب حرف زدن، خوب نوشتن و خواندن را نیز نخواهد داشت. استفاده از فایل‌های صوتی می‌تواند به‌خوبی مهارت گوش دادن زبان‌آموزان را تقویت کند. موسیقی، فیلم‌های سینمایی، پادکست‌ها و … همگی می‌توانند این مهارت را تقویت کنند. البته فرد باید به فایل‌های گوش بدهد که به آن‌ها علاقه‌مند ‌است. خوشبختانه امروزه افراد با در اختیار داشتن تکنولوژی‌ها امکانت به‌روز می‌توانند به‌راحتی به انواع کانال‌های تلویزیونی، رادیویی و… دست پیدا کند و از آن‌ها استفاده نمایند.

بهترین تکنیک برای آموزش از طریق گوش دادن، تکنیک سایه (Shadowing) است. در این تکنیک زبان‌آموز به فایل صوتی گوش می‌دهد و با صدای بلند جملات را تکرار می‌کند و با این کار همزمان مهارت حرف زدن خودش را نیز تقویت می‌کند. استفاده از برنامه‌های تخصصی کودکان می‌تواند کمک زیادی به یادگیری زبان فرانسه بکند چراکه معمولاً این برنامه‌ها با زبانی ساده، شیوا و واضح ارائه می‌شوند و ماندگاری بسیار بیشتری در ذهن خواهند داشت.

حرف زدن به زبان فرانسه

روبه‌رویی با چالش مهارت حرف زدن در حقیقت بزرگ‌ترین ترس زبان‌آموزان برای یادگیری هر زبانی است. تمام زبان‌آموزانی که موفق به یادگیری زبان‌های خارجی شده‌اند و در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه رسیده‌اند کسانی بوده‌اند که ترسی از اشتباه کردن و حرف زدن نداشته‌اند. در حقیقت میزان آشنایی یک فرد با زبان خارجی را از میزان تسلط بر مهارت حرف زدن او می‌توان ارزیابی کرد. هیچ فردی نمی‌تواند از ابتدا بدون مشکل و با تسلط کامل به یک زبان دیگر صحبت کند بنابراین افراد نباید از اشتباه کردن ترسی داشته باشند.

استفاده از تکنیک سایه که به آن اشاره شد، کمک گرفتن از یک پارتنر فرانسوی، استفاده از نرم‌افزارها و سایت‌های آموزشی، شرکت در میتینگ ها و … از مهم‌ترین راهکارهایی هستند که می‌توانند مهارت حرف زدن زبان‌آموزان را تقویت کنند. زبان‌آموزان می‌توانند صدای خودشان را ضبط کرده و اشکالات و اشتباهاتشان را برطرف کنند.

داشتن تمرینات مستمر برای یادگیری سریع فرانسوی

یک‌ ضرب‌المثل معروف در تاریخ و فرهنگ ایران وجود دارد که بیان می‌کند ((کار نیکو کردن از پر کردن است)) و نشان‌دهنده اهمیت و ارزش تمرین و تکرار در هر کاری است. فردی که قصد موفقیت در هر کاری را دارد باید تمرین مستمر و مداوم داشته باشد و یادگیری زبان نیز از این قاعده خارج نیست.

هیچ فردی فقط با خریدن کتاب آموزش زبان انگلیسی نتوانسته است که این زبان را یاد بگیرد بنابراین داشتن تمرین، تکرار و تلاش مستمر اولین و مهم‌ترین اصل یادگیری است. همان‌طور که گفته شد بهترین تکنیک یادگیری زبان‌های خارجه استفاده از تکنیک immersing یا غرق شدن است. تا زمانی که فرد در آموزش و یادگیری غرق نشود و تمرین و تکرار نداشته باشد موفق با یادگیری نخواهد بود.

یادگیری اصطلاحات و عبارت های پایه

در حقیقت زبان مجموعه‌ای از واژه‌ها، اصطلاحات، عبارات و … است و افرادی می‌توانند در برقراری ارتباط موفق باشند که بتوانند از این فاکتورها استفاده کنند. یادگیری این پارامترها می‌تواند به زبان‌آموزان کمک کند که در مدت‌زمان کوتاه‌تری به نتیجه برسند.

زبان‌آموزان باید سعی داشته باشند که رایج‌ترین و پرکاربردترین اصطلاحات، واژه‌ها و عبارت‌های فرانسوی را یاد بگیرند و آن‌ها را در روابط خود استفاده کنند. این پارامترها با توجه به محیط و شرایط متفاوت خواهند بود. به‌عنوان‌مثال یک تاجر فرش نیازی به یادگیری اصطلاحات ورزش تیراندازی ندارد و این موارد نمی‌تواند اولویت داشته باشند بنابراین هر اصطلاح و عبارتی باید متناسب با شرایط فرد آموزش داده شود.

همچنین نکات آموزش زبان فرانسوی برای کودکان تفاوت‌های بسیار زیادی با بزرگ‌سالان دارد و لازم است که این موارد و پارامترها مورد توجه قرار بگیرد.

یادگیری سریع فرانسوی با کتاب Vite et bien

یادگیری سریع فرانسوی برای بزرگسالان با کتاب Vite et bien

علاوه بر تمامی مواردی که ذکر شد زبان آموزان می توانند از کتاب ها که معتبرترین، مطمئن ترین و رایج ترین منابع آموزشی هر زبانی هستند استفاده کنند. خوشبختانه امروزه کتاب ها و منابع مختلفی برای آموزش زبان های خارجی در دسترس زبان آموزان قرار دارند که هر کدام دارای ویژگی ها و قابلیت های متعددی هستند.

این مجموعه کتاب های Vite et bien توسط Claire Miquel نوشته شده و در انتشارات CLE به چاپ رسیده است. این کتاب ها در سطوح مختلفی نوشته شده و می توانند برای زبان آموزان مختلف سطح های A1، A2 و B1 کاربردهای متعددی داشته باشند. این مجموعه می تواند به عنوان یکی از بهترین منابع یادگیری سریع فرانسوی باشد. هر کدام از کتاب ها دارای یک سی دی صوتی همراه است که صدها ساعت آموزش را پوشش داده است. هر کدام از این کتاب ها بیش از ۲۰۰ فعالیت ارتباطی را به زبان آموزان مبتدی تا پیشرفته آموزش می دهند. مجموعه کتاب های Vite et bien از پرفروش ترین و محبوب ترین کتاب های آموزش زبان فرانسه است که با پوشش جنبه های مختلف زبان فرانسه می تواند در تقویت مهارت های چهارگانه افراد بسیار موثر باشد.

یادگیری سریع فرانسوی با خودآموز مکالمه فرانسوی در 90 روز به شیوه نصرت

خودآموز مکالمه فرانسوی در ۹۰ روز به شیوه نصرت

کتاب خودآموز مکالمه فرانسه در ۹۰ روز به شیوه نصرت نیز از جمله بهترین و موثرترین منابع آموزش زبان فرانسه می باشد که بر اساس تکرار واژه ها و عبارات جدید و استفاده از آن‌ ها در جمله ‌های روزمره و کاربردی نوشته شده است. این کتاب شامل ۹۰ درس است و چنانچه فرد بتواند هر روز یک درس آن را مطالعه و تمرین کند می تواند بعد از ۳ ماه به بخش های عظیمی از زبان فرانسه تسلط پیدا کند. زبان آموزان در هر درس با واژه ها، عبارت ها و اصطلاحات جدیدی آشنا می شوند و تمامی مهارت های خودشان را ارتقا می دهند.

از جمله ویژگی های مهم و ویژه این کتاب یادگیری سریع فرانسوی این است که می تواند برای تمامی افراد با هر سطح مهارتی از زبان مناسب باشد، یک کتاب خودآموز عالی است که نقش استاد را برای زبان آموز خواهد داشت، فقط ۳ ماه زمان نیاز است که آن را به اتمام رساند، شامل جمله ها و اصطلاحات کاربردی و تکراری روزمره است، یک سی دی صوتی همراه کتاب است که به فرد کمک می کند راحت تر مطالب را یاد بگیرد و یادگیری زبان فرانسه را برای زبان آموزان بسیار راحت تر کرده است.

Schaum’s-French-Vocabulary

یادگیری سریع فرانسوی با کتاب زودآموز زبان فرانسه کلمه

کتاب زودآموز زبان فرانسه کلمه که توسط کاترین کارپنتر نوشته شده و در انتشارات کلمه به چاپ رسیده است از دیگر منابع و مراجع معتبر یادگیری سریع فرانسوی است که می تواند در مدت زمان کوتاهی مهارت های چهارگانه زبان آموزان را به خوبی ارتقا دهد و تقویت کند. این کتاب در ۲۳۴ صفحه طراحی و نوشته شده است و هدف اصلی آن یادگیری زبان فرانسه برای موقعیت های روزمره، برقراری راحت تر ارتباطات زبان آموزان، پیشرفت سریع و مطمئن بدون نیاز به استاد، کسب نتایج عالی در زمان کوتاه و … می باشد.

یادگیری سریع فرانسوی زبان-فرانسه-در-60-روز

یادگیری سریع فرانسوی در ۶۰ روز

کتاب آموزش زبان فرانسه در ۶۰ روز نیز از جمله کتاب های معتبر و مطمئن یادگیری سریع فرانسوی که توسط غلام سلطانی نوشته شده و در انتشارات نسل نوین به چاپ رسیده است و می تواند در مدت زمان کوتاهی بسیاری از جنبه های اصلی زبان فرانسه را به زبان آموزان آموزش بدهد. این کتاب شامل بخش هایی همچون مکالمه، گرامر و دستور زبان، واژگان و اصطلاحات رایج و پرکاربرد فرانسوی، ضرب المثل ها، تست های متنوع همراه با پاسخ و … است. این کتاب به گونه ای نوشته شده است که می تواند برای زبان آموزان مبتدی تا سطح پیشرفته کاربردی باشد.

  •       علاوه بر منابع و کتاب های معرفی شده کتاب های دیگری نیز وجود دارند که می توانند فواید بسیار زیادی برای یادگیری سریع فرانسوی زبان آموزان داشته باشند. از جمله این کتاب ها می توان به مواردی همچون مجموعه کتاب های alter ego، مجموعه کتاب expression orale، مجموعه Le Nouveau Taxi و … اشاره کرد که هر کدام قابلیت ها و ویژگی های متعددی دارند. زبان آموزان می توانند هر کدام از کتاب های مورد نظر خودشان را با بهترین شرایط و در سریع ترین زمان از سایت فروشگاهی هدف نوین خردیداری کنند.
۰/۵ (۰ دیدگاه)
hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات