یادگیری سریع فرانسوی

یادگیری سریع فرانسوی

در این مقاله قصد داریم به بهترین روش های یادگیری سریع فرانسوی بپردازیم، با ما همراه باشید.

یادگیری زبان های خارجه به عنوان زبان دوم همیشه چالش ها و مشکلات متعددی برای زبان آموزان به همراه داشته است. زبان فرانسه نیز از جمله زبان هایی است که در مقایسه با زبان های انگلیسی و آلمانی کمتر مورد توجه قرار گرفته است و افراد کمی اقدام به یادگیری آن می کنند. لزوم یادگیری زبان دوم و در دسترس بودن امکانات، منابع و مراجع متعدد باعث شده است که افراد زیادی به یادگیری زبان فرانسه علاقه مند شوند. یادگیری سریع زبان فرانسه به زبان آموزان این امکان را می دهد که بتوانند با صدها میلیون نفر از سراسر جهان در ارتباط باشند.

یادگیری یک زبان جدید به معنی ورود به یک دنیای جدید و داشتن تجربه های مختلف است اما این نباید باعث ترس و دلهره زبان آموزان شود چرا که یادگیری زبان جدید آن‌چنان سخت هم نیست و اگر فرد از شیوه های درست آموزش زبان فرانسوی استفاده کند می تواند به راحتی بر زبان مورد نظر خود مسلط شود. در ادامه مطلب به بررسی بهترین راهکارها و منابع برای یادگیری سریع فرانسوی پرداخته خواهد شد.

یادگیری سریع فرانسوی با آشنایی با مقدمات آن

زبان فرانسه در مقایسه با زبان هایی همچون انگلیسی سخت تر است هرچند که ریشه بسیاری از واژه های هردو زبان مشترک هستند اما زبان آموزان می توانند با رعایت کردن نکات و فاکتورهای مختلف مهارت های خود را تقویت کرده و بر این زبان تسلط پیدا کنند. از مهم ترین مقدمات یادگیری زبان فرانسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آشنایی با مدل یادگیری انحصاری

هر کدام از زبان آموزان می توانند با یک شیوه آموزش ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال تعدادی از افراد از طریق شنیدن بهتر یاد می گیرند و تعدادی از طریق دیدن می توانند بهتر آموزش ببینند. هر فرد باید بتواند مدل یادگیری خود را بشناسد و از آن استفاده کند. لازم است که فرد روش های مختلفی را تجربه کند و در نهایت بهترین و موثرترین آنها را به کار بگیرد. فرد باید بتواند در کنار نوشتن از مهارت های حرف زدن، شنیدن و خواندن به خوبی بهره ببرد تا بتواند راندمان یادگیری خود را افزایش بدهد.

یادگیری لغات و عبارت های جدید به صورت روزانه

یکی دیگر از مهم ترین اصول مقدماتی یادگیری زبان فرانسه یادگیری مستمر و روزانه لغات و عبارت های جدید است. چنانچه افراد بتوانند هر روز 30 لغت و عبارت جدید را یاد بگیرند در کمتر از 5 ماه می توانند به خوبی بر جنبه های مختلف آن مسلط شوند. کلمات رایج بخش عمده ای از زبان فرانسه را تشکیل می دهند بنابراین اگر زبان آموزان با این کلمات آشنا شوند می توانند به سرعت بر زبان فرانسه مسلط شوند.

  •       مرور و تکرار واژه ها و عبارت ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
  •       برچسب گذاری وسایل و لوازم خانگی و … به زبان فرانسه می تواند کمک زیادی به فرد بکند.
  •       ساختن فلش کارت ها برای اوقات فراغت می تواند کمک زیادی به زبان آموزان بکند.

یادگیری ساختار کلی زبان فرانسه

از دیگر نکات در یادگیری سریع فرانسوی آشنایی با ساختار کلی این زبان است. زبان آموزان باید تلاش کنند که نحوه به کارگیری افعال، اسامی و … را یاد بگیرند. آموزش گرامر زبان فرانسه اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که این زبان پیچیدگی ها و ظرافت های خاص خود را دارد. زبان آموزان باید بتوانند که تلفظ صحیح کلمات را به خوبی یاد بگیرند و از آنها در ارتباطات خود استفاده کنند.

بهترین شیوه ها برای یادگیری سریع فرانسوی

بهترین راهکار برای یادگیری سریع تر و راحت تر هر کدام از زبان های خارجه این است که فرد خودش را در جنبه های مختلف آن غرق (immersing) کند. به صورت کلی راهکارهای مختلفی برای آموزش سریع زبان فرانسه وجود دارد که مهم ترین آنها به شرح زیر می باشند:

خواندن و نوشتن به زبان فرانسه

یکی از بهترین روش ها برای یادگیری سریع فرانسوی خواندن و نوشتن با این زبان است. این کار به زبان آموزان کمک می کند که در به راحتی با اشتباهات خود آشنا شوند و آنها را برطرف کنند. افرادی که مبتدی هستند می توانند از کتاب کودکان استفاده کنند. این کتاب ها به زبانی ساده و واضح نوشته شده اند و می توانند یک منبع مطمئن و معتبر برای آموزش باشند.

از دیگر روش های معتبر و مطمئن خواندن کتاب های مورد علاقه افراد است. قطعا هر فردی به کتاب های خاصی علاقه مند است و از آنجایی که زبان فرانسه یک زبان ثروتمند و غنی است می توان به انواع کتاب های مختلف دسترسی داشت. خواندن داستان ها، رمان ها و سایر کتاب ها و همچنین نت برداری و خلاصه نویسی از آنها می تواند کمک زیادی به زبان آموزان در آموزش زبان فرانسه بکند.

استفاده از دیکشنری های فرانسوی نیز می تواند در یادگیری سریع زبان آموزان بسیار موثر باشد. افراد می توانند به کمک دیکشنری ها به معنا و نقش دستوری واژه ها دست پیدا کنند. زبان آموزان باید یک دفترچه یادداشت داشته باشند و همه نوشته های خود را به زبان فرانسه بنویسند و مهارت های خودشان را ارتقا بدهند.

گوش دادن به زبان فرانسوی

یکی از مهم ترین راهکارهای یادگیری سریع فرانسوی و هر زبان خارجی دیگر استفاده از فایل های صوتی مختلف است. گوش دادن به موسیقی، دیدن فیلم های مورد علاقه، گوش دادن به پادکست ها و … از مهم ترین شیوه های آموزش زبان فرانسوی هستند. خوشبختانه امروزه تکنولوژی های مختلفی در دسترس افراد قرار دارند و همگی می توانند به راحتی به کانال های تلویزیونی و رادیویی فرانسوی دست پیدا کنند و از آنها برای آموزش زبان استفاده کنند.

تکنیک سایه یکی از بهترین شیوه های آموزش زبان های خارجی است و افراد می توانند با گوش دادن به فایل های فرانسوی و تکرار کردن آنها با صدای بلند می توانند به خوبی مهارت های گوش دادن و صحبت کردن خودشان را بهبود بخشیده و تقویت کنند. دیدن و گوش دادن به انیمیشن ها و فایل های کودکان می تواند روش بسیار خوبی برای یادگیری سریع فرانسوی باشد چرا که زبان کودکان همیشه واضح و صریح تر است و بیشتر در ذهن باقی خواهد ماند.

حرف زدن به زبان فرانسه

حرف زدن و مکالمه را می تواند اصلی ترین و مهم ترین مهارت در یادگیری سریع فرانسوی و هر زبان دیگری دانست. تا زمانی که فرد نتواند با زبان فرانسه صحبت کند نمی تواند ادعا کند که با آن آشنایی دارد. حتی اگر فرد نتواند به خوبی جملات مورد نظر خودش را بسازد و بیان کند باید تلاش کند که به زبان فرانسه صحبت کند. تمامی کسانی که به تسلط کامل بر زبان فرانسه رسیده اند در ابتدای یادگیری به سختی صحبت کرده اند و ایرادات متعددی داشته اند. کمک گرفتن از یک پارتنر فرانسوی، استفاده از برنامه ها، اپلیکیشن ها و سایت های متعدد آموزش زبان فرانسه و … می تواند کمک زیادی به افراد در تقویت مهارت صحبت کردن آنها بکند.

همانطور که گفته شد تکنیک سایه تکنیک بسیار خوبی است و افراد باید با صدای بلند با خودشان صحبت کنند و جملات را تکرار کنند که هم اشتباهاتشان را برطرف کنند و هم مهارت خودشان را تقویت نمایند. ضبط کردن صدای صحبت کردن نیز می تواند کمک زیادی به زبان آموزان برای تسلط بیشتر و سریع تر بر زبان فرانسه بکند.

داشتن تمرینات مستمر برای یادگیری سریع فرانسوی

تسلط در هیچ کاری بدون داشتن تمرین مستمر ممکن نخواهد بود و حتی ممکن است افرادی که تمرین ندارند آموخته های خودشان را از یاد ببرند. سریع ترین روش های یادگیری زبان نیز بدون داشتن تمرین و تلاش مدام ممکن نخواهد بود. زبان آموزان باید حتی به فرانسوی فکر کنند و تمامی امور خودشان را درگیر آن کنند. افراد حتی می توانند زبان گوشی همراه خودشان را به فرانسه تغییر بدهند با افراد فرانسوی زبان در ارتباط باشند.

یادگیری اصطلاحات و عبارت های پایه

در هر زبانی تعداد واژه، اصطلاح، عبارت و … وجود دارد که رواج بسیار زیادی دارد و توسط اکثر افراد استفاده می شوند. یادگیری این موارد می تواند کمک بسیار زیادی به افراد در یادگیری سریع فرانسوی بکند. زبان آموزان باید تلاش کننده که رایج ترین و پرکاربردترین اصطلاحات، واژه ها و عبارت های فرانسوی را یاد بگیرند و در ارتباطات خود از آنها استفاده کنند. بسته به محیط و شرایطی که فرد قرار است در آن قرار بگیرد اصطلاحات و عبارت های مختلفی وجود دارد؛ بنابراین زبان آموزان باید با توجه به این شرایط اقدام به یادگیری عبارت های رایج زبان فرانسه بکنند.

یادگیری سریع فرانسوی با کتاب Vite et bien

یادگیری سریع فرانسوی برای بزرگسالان با کتاب Vite et bien

علاوه بر تمامی مواردی که ذکر شد زبان آموزان می توانند از کتاب ها که معتبرترین، مطمئن ترین و رایج ترین منابع آموزشی هر زبانی هستند استفاده کنند. خوشبختانه امروزه کتاب ها و منابع مختلفی برای آموزش زبان های خارجی در دسترس زبان آموزان قرار دارند که هر کدام دارای ویژگی ها و قابلیت های متعددی هستند.

این مجموعه کتاب های Vite et bien توسط Claire Miquel نوشته شده و در انتشارات CLE به چاپ رسیده است. این کتاب ها در سطوح مختلفی نوشته شده و می توانند برای زبان آموزان مختلف سطح های A1، A2 و B1 کاربردهای متعددی داشته باشند. این مجموعه می تواند به عنوان یکی از بهترین منابع یادگیری سریع فرانسوی باشد. هر کدام از کتاب ها دارای یک سی دی صوتی همراه است که صدها ساعت آموزش را پوشش داده است. هر کدام از این کتاب ها بیش از 200 فعالیت ارتباطی را به زبان آموزان مبتدی تا پیشرفته آموزش می دهند. مجموعه کتاب های Vite et bien از پرفروش ترین و محبوب ترین کتاب های آموزش زبان فرانسه است که با پوشش جنبه های مختلف زبان فرانسه می تواند در تقویت مهارت های چهارگانه افراد بسیار موثر باشد.

یادگیری سریع فرانسوی با خودآموز مکالمه فرانسوی در 90 روز به شیوه نصرت

خودآموز مکالمه فرانسوی در ۹۰ روز به شیوه نصرت

کتاب خودآموز مکالمه فرانسه در ۹۰ روز به شیوه نصرت نیز از جمله بهترین و موثرترین منابع آموزش زبان فرانسه می باشد که بر اساس تکرار واژه ها و عبارات جدید و استفاده از آن‌ ها در جمله ‌های روزمره و کاربردی نوشته شده است. این کتاب شامل 90 درس است و چنانچه فرد بتواند هر روز یک درس آن را مطالعه و تمرین کند می تواند بعد از 3 ماه به بخش های عظیمی از زبان فرانسه تسلط پیدا کند. زبان آموزان در هر درس با واژه ها، عبارت ها و اصطلاحات جدیدی آشنا می شوند و تمامی مهارت های خودشان را ارتقا می دهند.

از جمله ویژگی های مهم و ویژه این کتاب یادگیری سریع فرانسوی این است که می تواند برای تمامی افراد با هر سطح مهارتی از زبان مناسب باشد، یک کتاب خودآموز عالی است که نقش استاد را برای زبان آموز خواهد داشت، فقط 3 ماه زمان نیاز است که آن را به اتمام رساند، شامل جمله ها و اصطلاحات کاربردی و تکراری روزمره است، یک سی دی صوتی همراه کتاب است که به فرد کمک می کند راحت تر مطالب را یاد بگیرد و یادگیری زبان فرانسه را برای زبان آموزان بسیار راحت تر کرده است.

Schaum’s-French-Vocabulary

یادگیری سریع فرانسوی با کتاب زودآموز زبان فرانسه کلمه

کتاب زودآموز زبان فرانسه کلمه که توسط کاترین کارپنتر نوشته شده و در انتشارات کلمه به چاپ رسیده است از دیگر منابع و مراجع معتبر یادگیری سریع فرانسوی است که می تواند در مدت زمان کوتاهی مهارت های چهارگانه زبان آموزان را به خوبی ارتقا دهد و تقویت کند. این کتاب در 234 صفحه طراحی و نوشته شده است و هدف اصلی آن یادگیری زبان فرانسه برای موقعیت های روزمره، برقراری راحت تر ارتباطات زبان آموزان، پیشرفت سریع و مطمئن بدون نیاز به استاد، کسب نتایج عالی در زمان کوتاه و … می باشد.

یادگیری سریع فرانسوی زبان-فرانسه-در-60-روز

یادگیری سریع فرانسوی در 60 روز

کتاب آموزش زبان فرانسه در 60 روز نیز از جمله کتاب های معتبر و مطمئن یادگیری سریع فرانسوی که توسط غلام سلطانی نوشته شده و در انتشارات نسل نوین به چاپ رسیده است و می تواند در مدت زمان کوتاهی بسیاری از جنبه های اصلی زبان فرانسه را به زبان آموزان آموزش بدهد. این کتاب شامل بخش هایی همچون مکالمه، گرامر و دستور زبان، واژگان و اصطلاحات رایج و پرکاربرد فرانسوی، ضرب المثل ها، تست های متنوع همراه با پاسخ و … است. این کتاب به گونه ای نوشته شده است که می تواند برای زبان آموزان مبتدی تا سطح پیشرفته کاربردی باشد.

  •       علاوه بر منابع و کتاب های معرفی شده کتاب های دیگری نیز وجود دارند که می توانند فواید بسیار زیادی برای یادگیری سریع فرانسوی زبان آموزان داشته باشند. از جمله این کتاب ها می توان به مواردی همچون مجموعه کتاب های alter ego، مجموعه کتاب expression orale، مجموعه Le Nouveau Taxi و … اشاره کرد که هر کدام قابلیت ها و ویژگی های متعددی دارند. زبان آموزان می توانند هر کدام از کتاب های مورد نظر خودشان را با بهترین شرایط و در سریع ترین زمان از سایت فروشگاهی هدف نوین خردیداری کنند.
hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات