معرفی 9 کتاب آموزش گرامر انگلیسی

کتاب گرامر

چرا باید کتاب گرامر انگلیسی را خریداری کنیم؟ افرادی که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند همیشه در ذهن خود یک سؤال مبهم دارند و از خود می پرسند چرا باید گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟ گرامر یا ساختار یک زبان در حقیقت هدایت کننده اصلی آن زبان است و یادگیری دستور زبان انگلیسی همیشه دغدغه بسیاری از زبان آموزان و علاقه مندان به این زبان است. امروزه انبوهی از منابع مانند کتاب ها، سایت ها، رسانه ها و … برای یادگیری گرامر در دسترس افراد قرار دارد که معمولاً باعث سردرگمی آنها می شوند. در این مطلب به بررسی بهترین منابع و کتاب های گرامر در زبان انگلیسی پرداخته می شود. جهت خرید آنلاین کتاب انگلیسی کلیک کنید

کتاب گرامر زبان انگلیسی

گرامر چیست؟

همانطور که گفته شد گرامر هر زبانی در حقیقت نیروی هدایت کننده آن زبان می باشد. اگرچه شاید همه افراد حتی با تمام قواعد گرامری زبان مادری خود آشنایی نداشته باشند اما قطعاً از بسیاری از این قواعد استفاده می کنند. گرامر یا دستور زبان مشخص کننده ساختار و سیستم یک زبان است که به مورفولوژی یا ریخت شناسی آن زبان کمک زیادی می کند.

گرامر در حقیقت شالوده و سیستم اصلی آموزش زبان آلمانی است که سطح واژگان، اسامی و افعال مختلف و همچنین نحوه بیان و کاربرد آنها را در بر می گیرد. البته نمی توان گفت که گرامر قواعد و دستور زبان اصلی یک زبان است چرا که دستور زبان یک مقوله وسیع و گسترده است. در حقیقت یادگیری گرامر زبان انگلیسی به زبان آموز کمک می کند با سرعت بیشتری به جنبه های مختلف زبان تسلط پیدا کند و درک بهتری از آنها پیدا کند.

جهت خرید کتاب آموزش زبان آلمانی کلیک کنید.

بهترین کتاب گرامر انگلیسی

همانطور که گفته شد امروزه انواع و اقسام منابع مختلف برای یادگیری دستور زبان و گرامر زبان در دسترس زبان آموزان و علاقه مندان به زبان وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. کتاب های مختلفی در مورد گرامر و قواعد زبان انگلیسی نگارش شده اند که می توانند کمک زیادی به یادگیری زبان بکنند. از جمله بهترین کتاب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گرامر کامل زبان انگلیسی Grammar in Use - ویراست ۴

کتاب گرامر انگلیسی Grammar in Use

کتاب گرامر انگلیسی Grammar in Use به عنوان یکی از بهترین کتاب ها و منابع یادگیری گرامر زبان انگلیسی است که توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد به چاپ رسیده است. این کتاب به عنوان بهترین کتاب دستور زبان انگلیسی در اروپا شناخته شده و در مدارس مختلف تدریس می شود. نحوه نگارش این کتاب به گونه ای است که زبان آموز می تواند به صورت خودآموز از آن استفاده کند و بدون نیاز به استاد مفاهیم را یاد بگیرد.

نویسنده های این کتاب Raymond Murphy و William R. Smalzer از اساتید دانشگاه کمبریج هستند. این کتاب تاکنون در چندین ویرایش مختلف به چاپ رسیده است و می تواند کمک بسیار زیادی به زبان آموزان برای یادگیری بهتر زبان بکند.

کتاب گرامر Learn English Rapidly

کتاب گرامر انگلیسی Learn English Rapidly

کتاب گرامر انگلیسی Grammar in Use به عنوان یکی از بهترین کتاب ها و منابع یادگیری گرامر زبان انگلیسی است که توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد به چاپ رسیده است. این کتاب به عنوان بهترین کتاب دستور زبان انگلیسی در اروپا شناخته شده و در مدارس مختلف تدریس می شود. نحوه نگارش این کتاب به گونه ای است که زبان آموز می تواند به صورت خودآموز از آن استفاده کند و بدون نیاز به استاد مفاهیم را یاد بگیرد.

نویسنده های این کتاب Raymond Murphy و William R. Smalzer از اساتید دانشگاه کمبریج هستند. این کتاب تاکنون در چندین ویرایش مختلف به چاپ رسیده است و می تواند کمک بسیار زیادی به زبان آموزان برای یادگیری بهتر زبان بکند.

کتاب oxford-practice-grammar-basic_2

مجموعه کتاب گرامر انگلیسی Oxford Practice Grammar

این کتاب مجموعه ای سه سطحی (مقدماتی، متوسط و پیشرفته) است که توسط انتشارات آکسفورد به چاپ رسیده اند و یکی از بهترین کتاب های گرامر زبان انگلیسی است که دستور زبان و قواعد انگلیسی را به زبانی ساده و روشن بیان کرده است. این کتاب به گونه ای نگارش شده است که مطالب، دروس و آزمون های متعددی را پوشش داده است که می تواند در یادگیری زبان آموزان بسیار مؤثر باشد. این کتاب در حقیقت مقدمه ای برای استفاده از کتاب Oxford Practice Grammar Intermediate می باشد که برای زبان آموزان سطح متوسط طراحی شده است.

همچنین این کتاب دارای یک نسخه سوم می باشد که برای زبان آموزان سطح عالی و حرفه ای نگارش شده است. در حقیقت این مجموعه یکی از کامل ترین منابع آموزش گرامر زبان انگلیسی در سراسر جهان است که همزمان به آموزش گرامر و انجام تست ها و آزمون ها پرداخته است و به ارتقای سطح زبان زبان آموزان کمک بسیار زیادی می کند.

کتاب گرامر جامع آزمون های زبان

کتاب گرامر انگلیسی Fast Grammar

کتاب Fast Grammar مجموعه‌ دیگری از قواعد و دستور زبان انگلیسی است که محبوبیت بسیار بالایی در میان زبان آموزان سراسر جهان دارد. این کتاب در سال ۹۷ به عنوان پرفروش ترین کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی در ایران شناخته شد.

نکات گرامری در این کتاب در ۱۶ بخش (شامل بخش فعل و اشکال آن، ضمایر، صفت و قید، اسم، ساختار کلمات، جملات شرطی، مطابقت فعل و فاعل و …) به زبانی ساده توضیح داده شده اند و علاوه بر آن شامل یک بخش آزمون می باشد که می تواند کمک زیادی به یادگیری زبان به زبان آموزان بکند.

Understanding-and-using-English-Grammar-5th-Aza

کتاب گرامر Understanding and using English Grammar

این کتاب نیز به عنوان یکی از بهترین کتاب های موجود برای آموزش گرامر زبان انگلیسی می باشد. کتاب Understanding and Using English Grammar می تواند مهارت های چهارگانه (Reading, Writing, Listening, Speaking) را تقویت کند و روند یادگیری آنها را سرعت ببخشد. زبان آموزان می توانند در کنار آموزش ها از تمارین و آزمون های مختلف کتاب برای ارزیابی مهارت ها و توانایی های خود استفاده کنند.

کتاب گرامر Super Grammar

کتاب گرامر انگلیسی Super Grammar

مجموعه کتاب گرامر انگلیسی Super Grammar یک سری ۷ تایی است که مخصوص کودکان می باشند. این کتاب ها به وسیله یک گروه از نویسندگان خبره نوشته شده است و هدف آن ارتقای سطح مهارت های تفکر، حافظه، تمرکز و یادگیری زبان کودکان است. این مجموعه کتاب با بهره گیری از آموزش های تصویری و فعالیت های هنری به کودکان فرصت کشف استعداد و خلاقیت ها را می دهد.

هر کدام از این کتاب ها در سطح خود مطالب و مباحث مختلفی از گرامر زبان انگلیسی را پوشش می دهند. به عنوان مثال کتاب Super Grammar3 شامل بخش هایی مانند good at+ing، Possessive apostrophe، Like /dont like+ing، have to+infinitive، Questions and answers with some and any، suggestions و … می باشد.

  •       علاوه بر کتاب های معرفی شده می توان به ده ها کتاب دیگر در مورد آموزش گرامر زبان انگلیسی برای زبان آموزان در سطوح مختلف دسترسی داشت. مجموعه کتاب های Grammar Friends، کتاب Oxford English Grammar Course Advanced، کتاب Toefl Grammar Flash، کتاب Collins Vocabulary and Grammar for the Toefl test، مجموعه Basic English Grammar، کتاب English Grammar Azar، کتاب Natural Grammar و … از جمله بهترین کتاب های آموزش گرامر زبان هستند که می توانند برای زبان آموزان مؤثر و مفید باشند.

مهم ترین و کاربردی ترین اصطلاحات در زبان انگلیسی

اصطلاحات مختلفی در گرامر و دستور زبان انگلیسی وجود دارند که اهمیت و ارزش بسیار زیادی دارند و زبان آموزانی که بتوانند به خوبی با این اصطلاحات و کاربردهای آنها آشنایی پیدا کنند می توانند روند آموزش خودشان را سرعت ببخشند.

از جمله مهم ترین اصطلاحاتی که در زبان انگلیسی کاربردهای متعددی دارند می توان به active voice یا فعل معلوم، Adjective یا صفت، Adverb یا قید، Article یا حروف معرفه و نکره، auxiliary verb یا فعل کمکی، Clause یا جمله کوتاه، Conjunction یا حرف ربط، Infinitive یا مصدر، Interjection یا حروف ندا، modal verb یا فعل معین شرطی، Noun یا اسم، Object یا مفعول، Participle یا وجه وصفی، Pronoun یا ضمیر، Tense یا زمان و … اشاره کرد. آشنایی با کاربردهای هر کدام از این اصطلاحات می تواند کمک بسیار زیادی به یادگیری زبان انگلیسی و دستور زبان آن به زبان آموز بکند.

بهترین کتاب گرامر انگلیسی

انواع حروف اضافه و واحدهای زبانی در زبان انگلیسی

گرامر زبان انگلیسی یک بحث بسیار وسیع و گسترده است و زبان آموزان باید زمان بسیار زیادی را برای یادگیری و تسلط بر آن صرف کنند. می توان از دیدگاه های مختلف گرامر را بررسی نمود. به عنوان مثال حروف اضافه در این زبان به سه دسته اصلی حروف اضافه زمانی مانند ago، at، before، for و …، حروف اضافه مکانی مانند above، at، below و … و همچنین حروف اضافه دیگر تقسیم می شوند.

" جمع بندی نهایی "

گرامر زبان انگلیسی به عنوان سیستم اصلی این زبان و مانند گرامر سایر زبان ها به بررسی کاربرد لغات، اسامی، افعال و … و همچنین نحوه بیان آنها می پردازد. در اصلی افرادی که بخواند مهارت های چهارگانه خود را تقویت کنند باید به موضوع گرامر اهمیت بسیار زیادی بدهند. منابع و مراجع مختلفی برای آموزش گرامر در دسترس زبان آموزان وجود دارد. کتاب های آموزش گرامر از بهترین، مطمئن ترین و معتبرترین منابع گرامر هستند که می توانند جنبه های مختلف زبان زبان آموزان را تقویت کنند. در سایت هدف نوین می توان به راحتی به بهترین کتاب های آموزش گرامر زبان های خارجی مخصوصا زبان انگلیسی دسترسی پیدا کرد.

۰/۵ (۰ دیدگاه)
hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات