آزمون آیلتس

آزمون آیلتس

درباره آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS) مخفف عبارت «سیستم بین‌المللی ارزشیابی زبان انگلیسی» (International English Language Testing System) بوده و آزمونی برای قضاوت در مورد توانایی شخص در حوزه زبان انگلیسی است. این آزمون توسط موسسات آموزش عالی بیشتر کشورهای جهان و اداره مهاجرت در انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و کانادا پذیرفته می‌شود. هیچ کدام از دانشگاه‌های انگلستان نمی‌توانند پذیرش تحصیلی را بدون نمره معتبر در آزمون آیلتس برای شما صادر کنند. در حال حاضر، بیش از ۱۰ هزار سازمان در سراسر جهان شامل موسسات آموزشی، کارفرمایان، دولت‌ها، ادارات مهاجرت و بنگاه‌های کار آیلتس را می‌پذیرند.
این آزمون شامل چهار قسمت شنیداری (Listening)، خواندن (Reading)، نوشتاری (Writing) و مکالمه (Speaking) است و سه ساعت طول می‌کشد. تست شنیداری در ابتدا انجام می‌گیرد و ۴۰ دقیقه طول می‌کشد. سپس خواندن و نوشتن هر کدام به مدت یک ساعت و در نهایت مکالمه ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید. پاسخ آزمون آیلتس دو هفته پس از شرکت در امتحان اعلام شده و مدرک دریافتی نیز تا دو سال اعتبار دارد.
شایان ذکر است که این آزمون دارای دو نسخه آکادمیک (Academic) و عمومی (General) است. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه دارید، باید دوره‌های آکادمیک را بگذرانید. اما اگر می‌خواهید برای شهروندی یا تحصیل در رده‌های زیر دانشگاه اقدام کنید، آزمون عمومی مناسب شما است. اگر در مورد نوع آزمون مورد نیاز اطمینان ندارید، باید بگوییم که نسخه آکادمیک آیلتس برای هردوی اهداف دانشگاهی و مهاجرتی مناسب است. همچنین قالب هردو آزمون یکسان است، اما در محتوا کمی با هم تفاوت دارند.

برای خرید آنلاین کتاب آیلتس کلیک کنید.

آزمون آیلتس

سطح بندی آزمون آیلتس

سطوح آزمون آیلتس را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

IELTS Level zero Class

IELTS Level 1 Class

IELTS Level 2 Class

IELTS Level 3 Class

IELTS Level 4 Class

IELTS Level 5 Class

IELTS Level 6 Class

IELTS Level 7 Class

IELTS Level 8 Class

IELTS Level 9 Class

بهترین منابع برای آزمون آیلتس

اغلب به مبتدیان آزمون آیلتس پیشنهاد می‌شود که برخی از جنبه‌های دانش خود در مورد انگلیسی مانند دایره لغات، گرامر، نوشتار و غیره را تقویت کنند و سپس به سراغ منابع مستقیم آیلتس بروند. به همین منظور، کتاب‌های زیر را می‌توانید برای بهبود سطح تسلط خود بر زبان انگلیسی مطالعه کنید.

آزمون آیلتس مجموعه کتاب Mindset For IELTS

✅مجموعه Mindset for IELTS ، شما را برنده بی چون چرای آزمون IELTS می کند. ترکیبی منحصر به فرد از محتوای چاپی و آنلاین، این کتب شما را قادر می سازد تا در طول دوره به انجام تمرین های کلیدی بپردازید و همه چیز را مطابق با نیازهای خود برگزینید. دروس مبتنی بر موضوع هر یک از چهار مهارت اصلی را به نوبه خود پوشش می دهد.

✅هر سطح شامل استراتژی های یادگیری، تمرین مهارت و تمرین های مشابه ازمون اصلی برای کمک به دانش آموزان در رسیدن به هدف خود می باشد. ماژول مهارت های آنلاین نیز متریال های سودمندی را علاوه بر مطالب کتب اصلی ارائه می دهد، و نیز ماژول های اطلاعاتی Corpus به یادگیرندگان کمک می کند تا از اشتباهات رایج دوری کنند.

✅مجموعه MINDSET توسط مدرسان اصلی ازمون ایلتس IELTS طراحی شده است. این کتب، پیوند میان فعالیت ها و وجود نمونه های مشابه شان را در آزمون اصلی تضمین می کند، که این به نوبه خود اعتماد به نفس زبان اموزان را تضمین می کند.

✅مجموعه کتاب Mindset for IELTS در 4 سطح از Preintermediate تا Advanced (نمره 7.5 آزمون) جدیدترین منبع آموزش و ارتقای 4 مهارت آزمون ایلتس به قلم نویسندگان و برگزار کنندگان آزمون ایلتس به چاپ رسیده است.

✅ در این کتاب از Cambridge Learner Corpus استفاده شده و بنابراین طراحی و تالیف آن با دسترسی به 25000 اسکریپت آزمون ایلتس صورت گرفته است و در همین راستا حدود 12 میلیون واژه به کار گرفته شده است.

✅ کتاب Mindset for IELTS، مجموعه ای با ترکیب واقعی از راهبردهای یادگیری، تمرین مهارت ها و تمرین آزمون ویژه داوطلبان آزمون ایلتس اکادمیک می باشد.

✅ در انتهای هر کتاب، پاسخنامه تمامی مثال ها و تمرینات دروس به همراه متن بخش های صوتی آورده شده است و بنابراین این مجموعه کتاب هم به صورت Class room-used و هم Self-study قابل استفاده است.

آزمون آیلتس کتاب English Grammar in Use- Fifth Edition

 این کتاب متعلق به انتشارات کمبریج بوده و به عنوان محبوب‌ترین کتاب گرامر در جهان شناخته می‌شود. هر کدام از مباحث گرامری به زبان ساده و همراه با مثال‌ها و تمارین مناسب توضیح داده می‌شود.

آزمون آیلتس کتاب longman academic writing series 1

Longman Academic Writing Series

منبع یادگیری نوشتاری لانگمن را بدون شک می‌توان یکی از بهترین منابع برای تقویت رایتینگ از سطح ساده تا پیشرفته دانست.
آزمون آیلتس مجموعه کتاب headway upper intermadiate

مجموعه کتاب‌های Headway

این مجموعه از انتشارات آکسفورد بوده و در شش سطح مختلف از مقدماتی تا پیشرفته جملات و ساختارهای انگلیسی را به زبان‌آموز یاد می‌دهند. جای گفتن دارد که تمامی این کتاب‌ها دارای یک بخش مخصوص نوشتار نیز هستند.

آزمون آیلتس Listen-Here-2nd
این کتاب موضوعات زیادی را به همراه لهجه‌های مختلف در خود جای داده است تا سطح شنیداری خود را به شیوه‌ای عالی تقویت کنید. همچنین تعداد بالای تمارین این کتاب می‌توانند در بهبود مهارت شنیداری و تلفظ لغات (Listening & accent) به شما کمک کنند.
آزمون آیلتس کتاب Grammar For Ielts

کتاب حاضر برای آمادگی آزمون آیلتس تالیف شده‌است که نکات مهم آزمون آیلتس را با محتوای بیست و پنج درس ارائه می‌کند. این کتاب علاوه بر آموزش گرامرهای مورد نیاز آزمون آیلتس، موجب تقویت مهارت شنیداری زبان آموز نیز می شود . تمرین‌های موجود در این کتاب از میان تست‌های آیلتس انتخاب شده‌است.

آزمون آیلتس کتاب Cambridge IELTS

مجموعه کتاب های Cambridge IELTS

سری کتاب های Cambridge IELTS مجموعه ای از نمونه آزمون های آزمایشی آزمون آیلتس است که هر ساله توسط انتشارات کمبریج منتشر می شود. این کتاب ها مرجع کاملی از سوالات آزمون آیلتس همراه با پاسخ های آن می باشند که زبان آموز با مطالعه ی آنها خود را برای شرکت در این آزمون آماده خواهد ساخت. همچنین همراه این کتاب، فایل های صوتی مرتبط با آن نیز در اختیار زبان آموزان قرار گرفته است که مربوط به بخش Listening آزمون می شود. در پایان کتاب نیز پاسخ تست و Trasncripe فایل های صوتی نیز ارائه گردیده است.
آزمون آیلتس Get-Ready-For-Ielts-Listening

Get Ready For Ielts Listening ، سری کتاب های آمادگی برای آزمون آیلتس از انتشارات کولینز با نام Collins Get Ready for IELTS مناسب زبان آموزان سطوح پایینتر ( Pre-intermediate A2) است که می خواهند آمادگی آزمون آیلتس را پیدا کنند.

این مجموعه شامل ۴ کتاب آموزش آیلتس می باشد که نیاز به منابع برای آزمون آیلتس را برطرف می کنند. این چهار عنوان شامل :

۱- آمادگی اسپیکینگ Speaking برای آیلتس

۲- آمادگی رایتینگ Writing برای آیلتس

۳- آمادگی برای آیلتس ریدینگ Reading

۴- کتاب آمادگی برای امتحان IELTS در زمینه لیسنینگ Listening.

 

کتاب Get Ready for IELTS – Reading با تمرکز بر مهارت خوانشی، بهترين نقطه شروع براي داوطلبان آزمون آيلتس در رابطه با اين مهارت خاص ميباشد.

اين کتاب دوازده درس با دوازده موضوع متفاوت به همراه مثال هاي بسيار، چهار جمع بندي کلي در بين دروس، آموزش لغات مربوط و مهارت های خوانشی به صورت سوالات متعدد و متنوع، به همراه متن هاي بلند در انتهای هر درس میباشد.

درضمن در هر درس، بخشهايي بنام Exam Information نيز ارائه شده که به معرفي نکات پرکاربرد در آزمون آيلتس ميپردازد.

 

عناوین مجموعه:

  • Get Ready For Ielts Reading
  • Get Ready For Ielts Writing
  • Get Ready For Ielts Listening
  • Get Ready For Ielts Speaking
آزمون آیلتس مجموعه کتاب Collins for ielts

مجموعه کتاب Collins For Ielts باعث تقویت چهار مهارت نوشتاری، گفتاری، گرامر و  کتاب Collins Grammar for IELTS یکی دیگر از مجموعه های آمادگی آزمون آیلتس انتشارات کالنز می باشد که بسیار پرطرفدارهستند . این کتاب کلیه دستورات گرامری موردنیاز برای هر 4 بخش آزمون را در قالب 20 درس 4 صفحه ای و بهمراه فایلهای صوتی پوشش می دهد. این کتاب برای زبان آموزانی که در سطح متوسطه (CEF level B1) در حال آموزش زبان انگلیسی می باشند و یا متقاضیانی که در سطح نمره 5 و 5.5 آزمون آیلتس هستند و قصد دارند نمره بالای 6 بگیرند مناسب می باشد .

 

این کتاب همراه با لوح فشرده بوده و به ۲۰ درس تقسیم می‌شود. هر درس شامل فعالیت‌هایی است که به شما کمک می‌کنند سطح لغات خود را به شیوه‌ای سیستماتیک بالا ببرید.

علاوه بر کتاب های معرفی شده می توان کتاب های دیگری نیز عنوان کرد که می توانند در آموزش و یادگیری لغات انگلیسی مفید و موثر باشند. از جمله این کتب می توان به Vocabulary For Ielts Advanced، Check Your Vocabulary For Ielts، Vocabulary For Ielts، Cambridge English Grammar and Vocabulary for Advanced، Cambridge English Grammar and Vocabulary for First، Focus on Vocabulary 2، Destination B1 Grammar and Vocabulary، Business Vocabulary In Use intermediate و … اشاره کرد. هر کدام از این کتاب ها ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی دارند و می توانند دایره واژگان انگلیسی زبان آموزان را توسعه ببخشند.

بهترین منابع آنلاین آزمون آیلتس

در حال حاضر، آماده‌سازی برای آزمون آیلتس به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های بسیاری از دانشجویانی تبدیل شده است که به دنبال مهاجرت و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارجی هستند. مدت زمان دستیابی به این آمادگی به موارد زیادی بستگی دارد که در میان آن‌ها می‌توان به سطح فعلی فرد، نمره مورد نیاز، میزان کار روزانه و تداوم در یادگیری اشاره کرد. در شرایط کنونی که بسیاری از ما کلاس‌های آنلاین را ترجیح می‌دهیم، استفاده از وب‌سایت‌ های آموزش آیلتس گزینه‌ای بسیار عالی محسوب می‌شود.

منابع آنلاین زیر را برای آمادگی هرچه بهتر در آیلتس مرور کنید:

The British Council یکی از جالب‌ترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی به شمار می‌آید. به عنوان مثال، ویدئوهای زیادی از آزمون‌های قبلی آیلتس در این وب‌سایت وجود دارند که نکاتی کاربردی را در مورد نحوه آماده‌سازی، روش‌های یادگیری و نمرات برتر به شما آموزش می‌دهند. همچنین پادکست‌ها و مجلات این وب‌سایت را به هیچ عنوان نمی‌توان نادیده گرفت.

 

IELTS Online Tests این وب‌سایت آزمون های ماک زیادی را به منظور آمادگی هرچه بهتر دانشجویان ارائه کرده است. تنها وارد سایت شوید و سطح مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

EngVid این وب‌سایت صدها فیلم را به صورت رایگان ارائه می‌دهد تا در بهبود واژگان و گرامر انگلیسی به شما کمک کند. فیلم‌های این وب‌سایت موضوعات دشواری مانند اصطلاحات، اشتباهات رایج (Common Mistakes) و تمایز بین لهجه‌های مختلف را پوشش می‌دهند.

روش یادگیری بهتر زبان انگلیسی:

"منابع خودخوان آزمون آیلتس کدامند؟"

مطمئنا بیشتر افرادی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند، وقت زیادی را به مطالعه کتاب‌های مختلف و حضور در کلاس‌های آموزشی می‌گذرانند. اما آیا به دنبال کتاب‌های مناسب برای مطالعه خودخوان هستید؟ دیگر لازم نیست نگران این مورد باشید. کتاب‌های زیر دانش شما در مورد زبان انگلیسی را غنی‌تر ساخته و افق دید شما را گسترش می‌دهند. به یاد داشته باشید که مطالعه خودخوان نقش مهمی در رسیدن به امتیاز مورد نظر دارد، چرا که هیچگاه نمی‌دانید با چه سوالاتی روبرو می‌شوید.

آزمون آیلتس مجموعه کتاب های Barron’s IELTS Superpack

مجموعه کتاب Barron’s IELTS

این مجموعه به طور حتم می‌تواند بسیاری از نیازهای شما را به خوبی برطرف سازد. مجموعه آماده‌سازی بارون شامل مواردی مانند آزمون‌های آزمایشی آیلتس به همراه فایل‌های صوتی، راهکارها و نکات مناسب برای شرکت در آزمون و همچنین کلمات ضروری برای دستیابی به نمره‌های بالا است.

آزمون آیلتس کتاب The Official Cambridge Guide

مجموعه کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

برخلاف بسیاری از منابع آمادگی برای آیلتس، این کتاب هردوی نسخه‌های آکادمیک و جنرال را دربر می‌گیرد. این کتاب نکات ارزشمندی را بر اساس تجارب داوطلبان قبلی و توضیحات اضافی به شما ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید دانش خود را با استفاده از هشت آزمون رسمی و راهنمای گام به گام تا حد قابل قبولی افزایش دهید.

کتاب Cambridge-Complate-Ielts

مجموعه کتاب‌های Complete IELTS

این کتاب‌ها در سه سطح Bands 4-5، Bands 5-6.5 و Bands 6.5-7.5 منتشر شده و تمام ابزارهای مناسب برای یادگیری خودکار را فراهم می‌آورند. تمامی مهارت‌ها در این کتاب‌ها با استفاده از محتوایی جذاب و جدید آموزش داده می‌شوند.

منابع مفید آزمون آیلتس چیست؟

در ادامه برخی از منابع مفید آزمون آیلتس را با یکدیگر مرور خواهیم کرد که می‌توانید به صورت کتاب مکمل مطالعه کنید. هر کدام از این منابع جنبه‌هایی خاص از سطح دانش شما را هدف قرار می‌دهند و نکاتی ارزشمند جهت ارتقاء مهارت‌های خود در اختیار شما می‌گذراند.

آزمون آیلتس کتاب Inside Reading 4 وزیری ویرایش دوم

مجموعه کتاب‌های Inside Reading

این کتاب‌ها به زبان‌آموزان کمک می‌کنند که سطح خواندن و درک مطلب خود را به شیوه‌ای چشمگیر بهبود بخشند. تعدادی زیادی تمرین در هر کدام از کتاب‌ها گنجانده شده است تا هرگونه مشکل زبان‌آموزان به خوبی برطرف شود.
آزمون آیلتس Cambridge-Ielts-Trainer

کتاب پیش رو شامل شش آزمون آیلتس به عنوان بهترین تمرین و آموزش برای آزمونهای آیلتس ، جزئیات قالب آزمون، انواع سوالات و سیستم نمره دهی به همراه راهنمایی های قدم به قدم و نکات ضروری می باشد. شما میتوانید با دنبال کردن قدم به قدم راهنمایی ها، نکات ضروری و استراتژی ها در آموزش و آزمونهای تمرین های ارائه شده در دو آزمون اول اعتماد به نفس خود را نیز در جواب دهی به سوالات بالا ببرید، سپس تکنیک آزمون خود را با چهار آزمون آخر به سطح بالا برسانید. تمرین های دستور زبان، واژگان و نوشتار همچنین به شما کمک میکنند که مرتکب اشتباهات رایج در آزمونها نشوید.

مجموعه کتاب IELTS Advantage

این کتاب‌ها منابعی خارق‌العاده برای تمامی کسانی محسوب می‌شوند که به دنبال نمره 6.5 یا بالاتر در آیلتس هستند. زبان‌آموزان به صورت گام به گام در تمامی مراحل یادگیری هر چهار مهارت راهنمایی می‌شوند و موضوعات متعددی را پوشش می‌دهند.

منابع لغت برای آزمون آیلتس

منابع بسیار زیادی برای تقویت دایره لغات وجود دارند که سه مورد از مهم‌ترین آن‌ها را می‌بینیم:

این کتاب همراه با لوح فشرده بوده و به ۲۰ درس تقسیم می‌شود. هر درس شامل فعالیت‌هایی است که به شما کمک می‌کنند سطح لغات خود را به شیوه‌ای سیستماتیک بالا ببرید.

کتاب فوق مجموعه‌ای گسترده از لغات را به شیوه‌ای آسان و کاربردی به زبان‌آموزان آموزش می‌دهد. همچنین در پایان کتاب لیستی ۶۰۰ کلمه‌ای از رایج‌ترین لغات مشاهده شده در آزمون‌های قبلی آیلتس را در اختیار خواهید داشت.

این منبع خودخوان مناسب آزمون آکادمیک بوده و به جای آنکه کلمات را تنها از طریق خواندن یاد بگیرید، از مهارت شنیداری نیز کمک گرفته می‌شود که تاثیر بسیار زیادی در روند یادگیری دارد.

پیشنهادات ویژه کتاب منابع آزمون آیلتس مناسب 4 مهارت

جدول زیر دسته‌ای از منابع مناسب برای ۴ مهارت مختلف را نشان می‌دهد:

کتاب‌های مناسب برای ارتقاء مهارت خواندن

کتاب‌های مناسب برای ارتقاء مهارت نوشتاری

کتاب‌های مناسب برای ارتقاء مهارت شنیداری

کتاب‌های مناسب برای ارتقاء مهارت مکالمه

منابع آیلتس آکادمیک

منابع آیلتس آکادمیک درک بهتری از محتوای آیلتس و نحوه تسلط بر آن را آموزش می‌دهند. نمونه آزمون و پاسخ‌ها، نکات کلیدی و تکنیک‌های موجود در این کتاب‌ها در راستای گرفتن نمره‌ای بالاتر به شما کمک خواهند کرد.

منابع آزمون آیلتس مناسب تست

عده زیادی از داوطلبان دانش خوبی در مورد زبان انگلیسی دارند، اما در شرایط امتحان دچار مشکل می‌شوند. به همین دلیل است که آشنایی با محیط آزمون و نحوه سر و کله زدن با سوالات اهمیت بسیار بالایی دارد. منابع زیر را به دقت مطالعه کنید تا بیش از پیش آمادگی حضور در جلسه امتحان را داشته باشید. همچنین شرکت‌ در آزمون‌های آزمایشی (Mock Exam) را به هیچ عنوان از یاد نبرید.

 

این کتاب انتخاب شماره یک دواطلبان آزمون آیلتس در سراسر جهان به شمار می‌آید. نسخه دوم کتاب تست بارون  به تازگی منتشر شده و آزمون‌های آن می‌توانند تجربه‌ای مشابه با آزمون اصلی را به وجود آورند.

 

این کتاب نحوه ارزیابی هر بخش از آزمون آیلتس را توضیح داده و نکات ارزشمندی را برای مطالعه ارائه می‌دهد. زبان‌آموز در طی مطالعه این کتاب از مواردی مانند آزمون‌های آزمایشی، پاسخ‌نامه و بازخوردهای رایج بهره‌مند خواهند شد.

کتاب‌های آزمون آیلتس کمبریج

مجموعه کتاب‌های Cambridge IELTS یکی از بهترین منابع آماده‌سازی برای آزمون آیلتس هستند که سال‌هاست زبان‌آموزان را در امر دستیابی به نمرات برتر همراهی می‌کنند. هر کدام از این کتاب‌ها شامل چهار آزمون از سال‌های قبل به همراه پاسخنامه کامل و فایل‌های صوتی بخش شنیداری هستند. همچنین نمونه‌هایی از مقالات نوشته شده توسط داوطلبان گذشته در این کتاب‌ها گنجانده شده است. جای گفتن دارد که اکنون ۱۶ کتاب از این مجموعه منتشر شده است.

hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات