مجموعه کتاب آزمون زبان آلمانی

کتاب آزمون زبان آلمانی

در این مقاله قصد داریم به بهترین کتاب آزمون زبان آلمانی بپردازیم با ما همراه باشید.

یادگیری یک زبان جدید همیشه چالش ها و دغدغه های خاص خود را برای زبان آموزان دارد و چنانچه فرد هیچگونه آشنایی و اطلاعی از زبان مورد نظر نداشته باشد ممکن است درگیر یک رویای شیرین یا یک کابوس تلخ شود. زبان آلمانی یکی از زبان های معتبر جهان است که گویشوران متعددی سراسر دنیا خصوصا قاره اروپا دارد. خوشبختانه امروزه برخلاف گذشته افراد برای یادگیری زبان های خارجه مشکلات زیادی ندارند و با دسترسی به انواع منابع می توانند به اهداف خود دست پیدا کنند. شرکت در آزمون زبان آلمانی و موفقیت در آن مستلزم آمادگی و مهارت های مختلفی است.

راه های مختلفی همچون شرکت در کلاس های حضوری، استفاده از ویدیوها، مسافرت و … برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد اما استفاده از کتاب ها همیشه می تواند یک راهکار معتبر و ویژه باشد. کتاب های مختلف و متعددی وجود دارند که می توانند به عنوان منابعی مطمئن و معتبر برای آموزش و ارتقای سطح مهارت های زبان آموزان استفاده شوند که توسط نویسنده های داخلی و خارجی نوشته شده اند. در ادامه مطلب به بررسی بهترین منابع برای آمادگی آزمون زبان آلمانی پرداخته خواهد شد.

جهت خرید کتاب آموزش زبان آلمانی کلیک کنید.

کتاب آزمون زبان آلمانی

بهترین راهکارها برای موفقیت در آزمون زبان آلمانی

برای موفقیت در هر کار لازم است که فرد به فاکتورها و نکات مختلفی توجه داشته باشد و قوانین و ضوابطی را رعایت کند. موفقیت در آزمون زبان های خارجی خصوصا زبان آلمانی نیز نیازمند رعایت نکات و قواعد مختلفی است که مهم ترین آنها شامل موارد زیر است:

ارتقای مهارت های اصلی

هر زبان از چهار مهارت اصلی شامل مهارت های خواندن، نوشتن، گفتن و شنیدن است و برای آن که فردی بتواند در آزمون زبان موفقیت کسب کند و نمره مطلوب خود را دریافت کند باید هر چهار مهارت اصلی خودش را با استفاده تمرین و با بهره گیری از روش های مختلف تقویت کند. هر کدام از مهارت های اصلی خود می توانند به چند قسمت تقسیم شوند و باید زبان آموزان به تمامی جنبه های آن تسلط پیدا کنند.

داشتن آمادگی ذهنی

داشتن آمادگی ذهنی به اندازه تقویت مهارت های اصلی اهمیت دارد چرا که شرکت در جلسات آزمون بسیار احساسی است و اگر زبان آموز بتواند اضطراب، استرس، فشار، احساسات و هیجانات خودش را به خوبی کنترل کند می تواند از حداکثر توان فکری و ذهنی خود استفاده کند و در نهایت به موفقیت برسد. شرکت در آزمون های آمادگی می توان تاثیر زیادی در آمادگی ذهنی زبان آموز داشته باشد چرا که به خوبی می تواند با فضا و جو آزمون آشنایی پیدا کند.

انتخاب منابع معتبر و مفید

یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین نکات برای موفقیت در آزمون زبان آلمانی استفاده از منابع مناسب و مرتبط با سطح زبان آموز است. زبان آموزان باید منابعی مرتبط با سطح زبان خود و میزان توانایی های خود انتخاب کنند تا بتوانند در زمان مناسب به مرز آمادگی برسند. به عنوان مثال یک زبان آموز مبتدی نمی تواند از منابع پیشرفته استفاده کند انتظار رشد و موفقیت داشته باشد.

خرید کتاب starten wir با ۵۰% تخفیف!

کتاب آزمون زبان آلمانی معرفی بهترین ها

همانطور که گفته شد خوشبختانه امروزه انواع کتاب ها و منابع معتبر و مطمئن برای آمادگی و موفقیت در آزمون زبان های خارجه در دسترس زبان آموزان قرار دارند. در سال های اخیر زبان آلمانی بسیار مورد توجه زبان آموزان قرار گرفته است و همین باعث شده است که کتاب ها و منابع مفید و مطمئنی در دسترس افراد باشد. از جمله بهترین و موثرترین کتاب آزمون زبان آلمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کتاب so-gehts-noch-besser

کتاب So Geht’s Noch Besser به عنوان یکی از بهترین کتاب های آموزش زبان آلمانی شناخته می شود که می تواند برای زبان آموزان سطح B1 بسیار مفید باشد. این کتاب توسط Claudia Ignatiadou-Schein نوشته شده و در انتشارات klett Langenscheidt در ۱۸۲ صفحه به چاپ رسیده است. این کتاب می تواند مهارت های مختلف زبان آموزان را تقویت کرده و بهبود ببخشد. همچنین آزمون ها و تست های مختلفی در کتاب در نظر گرفته شده است و همراه با پاسخ تشریحی در اختیار زبان آموزان قرار دارد. همراه کتاب یک سی دی و فایل صوتی وجود دارد که می تواند در روند آموزش زبان آموزان موثر باشد.

کتاب GOETHE ZERTIFIKAT B2

کتاب Mit Erfolg zum Goethe Zertificakat

یکی دیگر از بهترین کتاب آزمون زبان آلمانی که می تواند به زبان آموزان خصوصا زبان آموزان سطح B2 برای آمادگی در آزمون زبان آلمانی کمک زیادی بکند کتاب Mit Erfolg zum Goethe Zertificakat می باشد. این کتاب توسط Von – Uta Loumiotis نوشته شده و در انتشارات klett Langenscheidt به چاپ رسیده است. این کتاب از سال ۲۰۱۹ به عنوان یکی از پرفروش ترین کتاب های آموزش زبان آلمانی شناخته می شود و این کتاب می تواند تاثیر مستقیم بر روی هر چهار مهارت نوشتن، خواندن، گفتن و شنیدن افراد داشته باشد. همچنین این کتاب شامل تمرینات مختلفی برای توسعه واژگان، تمرینات مختلف گرامری و همچنین تمرین نوشتن از متون صوتی می باشد و زبان آموزان می توانند از آن استفاده های متعددی داشته باشند.

کتاب Zertifikat-B1-neu-15-Übungsprüfungen

کتاب Zertifikat B1 neu – ۱۵ Übungsprüfungen

کتاب آزمون Goethe-Zertifikat B1 از جمله کتاب هایی است که برای زبان آموزان سطح B1 طراحی و نوشته شده است و می تواند برای بزرگسالان و نوجوانان بسیار مفید باشد. زبان سطح B1 در حقیقت سومین سطح از زبان آلمانی است و افرادی که به این سطح تسلط داشته باشند می توانند در موضوعات ملموس مانند شغل، مدرسه، اوقات فراغت و اطلاعات مهم را متوجه شوند. این کتاب در انتشارات Hueber به چاپ رسیده است و به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین منابع آموزشی زبان آلمانی شناخته می شود که می تواند کمک زیادی به آمادگی آزمون زبان آلمانی زبان آموزان بکند.

کتاب آزمون زبان آلمانی TestDaF

کتاب TestDaF Musterprufung

از دیگر منابع و مراجع مطمئن و معتبر آموزش زبان آلمانی که می تواند در ارتقای سطح زبان آموزان و بهبود مهارت های چهارگانه آنها موثر باشد می توان به مجموعه کتاب TestDaF Musterprufung اشاره کرد. این مجموعه کتاب شامل ۵ جلد است. این کتاب ها می توانند برای زبان آموزان سطوح مختلف مورد استفاده قرار بگیرند و از سطح متوسط B2 تا سطح پیشرفته C1 را پوشش بدهند. هر کدام از این کتاب ها به موضوعات مختلفی پرداخته اند و به خوبی می توانند در تقویت مهارت های اصلی زبان آموزان موثر باشند و به پیشبرد اهداف آنها کمک زیادی بکنند. هر کدام از این کتاب ها یک سی دی صوتی همراه خود دارند که شامل تمرینات مختلفی است و می تواند در موفقیت زبان آموزان موثر باشد.

کتاب آزمون زبان آلمانی unisicher_wortschatzuebungen_j

مجموعه کتاب های Uni Sicher Deutsch

یکی دیگر از بهترین مجموعه کتاب هایی که برای آمادگی آزمون زبان آلمانی می توانند فواید زیادی برای زبان آموزان داشته باشد مجموعه کتاب های Uni Sicher Deutsch 3 هستند. این مجموعه شامل کتاب های Wissenschaftsdeutsch UNI? SICHER! 1 (B2-C1-C2)، Wortschatzübungen für Fortgeschrittene UNI? SICHER! 3 (B2-C1-C2) و Training Hörverstehen UNI? SICHER! 2 C1/C2 هستند که هر کدام برای سطوح مختلفی از زبان آلمانی موثر هستند و می توانند مهارت های چهارگانه زبان آموزان را تقویت کنند. این مجموعه کتاب در انتشارات Booksbaum به چاپ رسیده اند و می توانند دایره واژگان زبان آموزان را به خوبی توسعه بدهند و به موفقیت آنها در آزمون زبان آلمانی کمک کنند.

کتاب آزمون زبان آلمانی Deutsch uben

کتاب آزمون زبان آلمانی Deutsch uben

مجموعه کتاب آزمون زبان آلمانی Deutsch uben نیز از جمله مهم ترین و بهترین کتاب های آموزش زبان آلمانی هستند که می توانند در آمادگی زبان آموزان برای آزمون زبان آلمانی بسیار موثر و مفید باشد. مجموعه کتاب‌ های Deutsch Üben از سرآمدترین مجموعه‌ های کتاب زبان آلمانی است که توسط انتشارات مشهور و معروف Huebar به چاپ رسیده است. هر کدام از کتاب های این مجموعه می توانند برای زبان آموزان سطوح مختلف مانند A1 و A2 موثر و مفید باشند و در ارتقا و بهبود مهارت های آنان نقش ویژه ای داشته باشند. استفاده از جملات روزمره و بسیار پرکاربرد، تعداد واژه های بسیار زیاد، نکات دستوری و گرامری و … از جمله موضوعاتی هستند که در این کتاب های توجه زیادی به آنها شده است.

کتاب آزمون زبان آلمانی SICHER

کتاب آزمون زبان آلمانی Sicher

استفاده از مجموعه کتاب آزمون زبان آلمانی Sicher  می تواند یکی از بهترین راهکارها برای موفقیت در آزمون های زبان آلمانی باشد. مجموعه کتاب های آموزشی زبان آلمانی Sicher توسط Dr. Michaela Perlmann-Balme, Susanne Schwalb نوشته شده و در انتشارات مشهور Hueber به چاپ رسیده اند. این کتاب ها برای سطوح مختلفی طراحی شده اند و هر کدام از آنها با بررسی موضوعات مختلف می توانند مهارت های زبان آموزان را بهبود ببخشند. این مجموعه از کتاب های آمادگی آزمون زبان آلمانی به همراه فایل های صوتی، تمرینات مختلف، نکات دستوری و گرامری و … می توانند زمینه ساز موفقیت زبان آموزان در آزمون های مختلف زبان آلمانی باشد.

علاوه کتاب آزمون زبان آلمانی که معرفی شدند کتاب های دیگری همچون مجموعه کتاب های مشهور Schritte، مجموعه کتاب های Menschen، کتاب Schaum’s Outlines German Vocabulary، مجموعه کتاب های Aspekte neu و …وجود دارند که می توانند در آماده شدن زبان آموزان برای آزمون زبان آلمانی موثر و مفید باشند.

۰/۵ (۰ دیدگاه)
hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات