معرفی بهترین کتاب تست آیلتس

بهترین کتاب تست آیلتس

در این مقاله قصد داریم به بهترین کتاب تست آیلتس بپردازیم با ما همراه باشید.

آزمون آیلتس (International English Language Testing System) به عنوان یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین آزمون های زبان انگلیسی است که سالانه در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا برگزار می شود. هر ساله بیش از ۲ میلیون نفر در این آزمون شرکت کرده و مهارت های خودشان را مورد ارزیابی قرار می دهند. آزمون IELTS که به معنی نظام بین‌المللی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است چهار مهارت اصلی Reading، Speaking، Writing و Listening زبان آموزان را به چالش می کشد. خوشبختانه امروزه زبان آموزان برای موفقیت در این آزمون به بهترین کتاب تست آیلتس، منابع و مراجع مختلف و … دسترسی دارند.

این آزمون با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و همچنین سازمان IDP استرالیا برگزار می شود و افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی را دارند، افرادی که به دنبال مسافرت و مهاجرت هستند، افرادی که در فکر ارتقای شغل هستند و سایر افراد می توانند در آن شرکت کنند. در ادامه به بررسی و معرفی بهترین کتاب های تست آیلتس و خرید کتاب آیلتس پرداخته خواهد شد.

خرید بهترین کتاب تست آیلتس

بخش های اصلی آیلتس و نحوه نمره دهی آن

می توان گفت که به صورت کلی این آزمون در دو شکل آکادمیک (Academic) یا جنرال (General Training) برگزار می شود. آزمون آکادمیک برای افرادی مناسب است که قصد دارند در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی ادامه تحصیل بدهند. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجه را داشته باشند باید در آزمون جنرال (General Training) شرکت کنند. تفاوت دو آزمون آکادمیک و جنرال در نحوه ارزیابی دو مهارت اصلی Reading و Writing می باشد. مراکز آکادمیک و دانشگاهی تاکید بیشتری بر روی این دو مهارت دارند. در مهارت های Speaking و Listening هر دو آزمون آکادمیک و جنرال مشابه هستند. نحوه سنجش مهارت های چهارگانه در آزمون IELTS به شرح زیر است:

نمره‌ بندی امتحان آیلتس

همانطور که گفته شد سیستم سنجش نمره ها در آزمون آیلتس از صفر تا ۹ می باشد و بحث و واژه ای تحت عنوان نمره قبولی در این آزمون معنی ندارد. به صورت متوسط می توان گفته نمره ۵ یک نمره متوسط و نمره ۶ به بعد نمرات قابل قبولی هستند. به صورت کلی تفسیر نمرات آزمون آیلتس به شرح زیر هستند:

نمره صفر

در این حالت هیچگونه اطلاعاتی برای سنجش فرد وجود ندارد.

نمره ۱

زبان آموز هیچ مهارت و توانایی در استفاده از زبان انگلیسی ندارد و فقط با تعداد محدودی از واژه ها آشنایی دارد.

نمره ۲

زبان آموز نمی تواند با دیگران ارتباط برقرار کند و تنها دارای اطلاعات ساده و ابتدایی می باشد. فرد فقط می تواند نیازهای ابتدایی خود را برطرف کند و مشکلات زیادی در فهم زبان خواهد داشت.

نمره ۳

زبان آموز فقط می تواند مفهوم کلی موقعیت های آشنا را درک کند و در هنگام ارتباط با بقیه مشکلات متعددی خواهد داشت.

نمره ۴

زبان آموز از قابلیت های ابتدایی محدودی برخوردار و در موقعیت های آشنا در فهم و بیان زبان مشکل دارد. فرد به هیچ عنوان نمی تواند از زبان پیچیده استفاده کند.

نمره ۵

زبان آموز می تواند از مهارت های نسبی استفاده کند ولی احتمال اشتباه نیز دارد.

نمره ۶

زبان آموز دارای مهارت های موثر زبانی است و در موقعیت های آشنا به خوبی از آنها استفاده می کند هرچند که دچار بی دقتی، عدم تناسب و نافهمی ها می شود.

نمره ۷

فرد از مهارت های کاربردی زبان برخوردار است و گاهی اشتباهاتی نیز دارد. به صورت کلی می تواند از زبان پیچیده استفاده کند.

نمره ۸

زبان آموز به صورت کامل از مهارت های کاربردی برخوردار است و کمتر دچار چالش و مشکلی می شود.

نمره ۹

زبان آموز کاملا به زبان مسلط است و مشکلی ندارد.

بهترین منابع برای آزمون آیلتس

اغلب به مبتدیان آزمون آیلتس پیشنهاد می‌شود که برخی از جنبه‌های دانش خود در مورد انگلیسی مانند دایره لغات، گرامر، نوشتار و غیره را تقویت کنند و سپس به سراغ منابع مستقیم آیلتس بروند. به همین منظور، کتاب‌های زیر را می‌توانید برای بهبود سطح تسلط خود بر زبان انگلیسی مطالعه کنید.

آزمون آیلتس کتاب The Official Cambridge Guide

کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

برخلاف بسیاری از منابع آمادگی برای آیلتس، این کتاب هردوی نسخه‌های آکادمیک و جنرال را دربر می‌گیرد. این کتاب نکات ارزشمندی را بر اساس تجارب داوطلبان قبلی و توضیحات اضافی به شما ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید دانش خود را با استفاده از هشت آزمون رسمی و راهنمای گام به گام تا حد قابل قبولی افزایش دهید.

کتاب Cambridge-Complate-Ielts

کتاب‌ Complete IELTS

این کتاب‌ها در سه سطح Bands 4-5، Bands 5-6.5 و Bands 6.5-7.5 منتشر شده و تمام ابزارهای مناسب برای یادگیری خودکار را فراهم می‌آورند. تمامی مهارت‌ها در این کتاب‌ها با استفاده از محتوایی جذاب و جدید آموزش داده می‌شوند.

کتاب New Insight into IELTS

کتاب New Insight Into Ielts

آزمون آیلتس کتاب Grammar For Ielts

کتاب حاضر برای آمادگی آزمون آیلتس تالیف شده‌است که نکات مهم آزمون آیلتس را با محتوای بیست و پنج درس ارائه می‌کند. این کتاب علاوه بر آموزش گرامرهای مورد نیاز آزمون آیلتس، موجب تقویت مهارت شنیداری زبان آموز نیز می شود . تمرین‌های موجود در این کتاب از میان تست‌های آیلتس انتخاب شده‌است.

سخن نهایی

موفقیت و کسب نمرات عالی در آزمون آیلتس نیازمند بهره گیری از منابع و مراجع معتبر و مطمئن است. استفاده از بهترین کتاب تست آیلتس می تواند به زبان آموزان کمک کند که مهارت های چهارگانه خود شامل Reading، Speaking، Writing و Listening را تقویت کرده و بهبود ببخشند. کتاب های متعددی وجود دارند که می توانند به زبان آموزان کمک کنند. افراد می توانند برای خرید کتاب های معرفی شده و سایر منابع آزمون آیلتس به سایت فروشگاهی هدف نوین مراجعه کنند و در سریع ترین زمان ممکن آنها را تهیه کنند.

۰/۵ (۰ دیدگاه)
hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات