معرفی بهترین منابع گرامر فرانسوی

خرید کتاب گرامر فرانسوی

در این مقاله قصد داریم تا بهترین و پرکاربردی ترین کتاب گرامر فرانسوی را به شما معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

یادگیری یک زبان خارجی به عنوان زبان دوم همیشه چالش ها و دغدغه های خاص خود را خواهد داشت خصوصا اگر زبان آموز هیچگونه پیش زمینه و شناختی از آن نداشته باشد. یادگیری و آموزش گرامر فرانسوی نیز از این قاعده مستثنی نیست و می تواند چالش های متعددی برای داوطلبان به وجود بیاورد.

خوشبختانه امروزه دسترسی به منابع و مراجع معتبر مانند کتاب ها، نرم افزارها، سایت ها، رسانه ها و … بسیار راحت تر از گذشته است و افراد می توانند با داشتن اطلاعات مناسب بهترین منابع و کتاب های آموزشی را تهیه کنند. در ادامه این مطلب به بررسی بهترین و معتبرترین کتاب های آموزش گرامر فرانسوی پرداخته می شود و زبان آموزان می توانند با اطلاعات کامل و آسودگی خاطر بهترین کتاب را انتخاب و استفاده کنند.

” جهت خرید آنلاین کتاب فرانسوی اینجا کلیک کنید. “

اهمیت گرامر زبان فرانسوی در یادگیری آن

بسیاری از زبان آموزان از خود می پرسند که چه لزومی دارد که گرامر زبان را یاد بگیرند و گرامر چه اهمیتی دارد و به چه دردی می خورد. Grammar در حقیقت ساختار و سیستم اصلی هر زبانی است و می تواند نقش ویژه ای در ارتباطات افراد داشته باشد. تاکنون هیچ زبان زنده ای در دنیا ثابت نمانده است و همواره همه زبان ها دچار تغییرات عمده ای بوده اند بنابراین دستور زبان انعکاس زبان در یک زمان خاص است. بسیاری از مردم بدون آنکه اطلاعی از قواعد و گرامر زبان خودشان داشته باشند به خوبی از آن استفاده می کنند اما زمانی که فرد قصد یادگیری یک زبان جدید را داشته باشد باید به گرامر و دستور زبان آن توجه ویژه ای داشته باشد. گرامر می تواند کمک بسیار زیادی به زبان آموزان بکند و روند رشد آنها را سریع تر کند

گرامر یا دستور زبان هر زبان خارجی در حقیقت همان نیروی هدایت کننده است که ساختار پیکربندی جملات را امکان پذیر می کند. می توان گفت یادگیری گرامر یک زبان خصوصا زبان فرانسه سخت ترین بخش یادگیری آن می باشد. به صورت کلی برای یادگیری زبان فرانسه، نوشتن و صحبت کردن با آن لازم است که زبان آموزان با گرامر آن آشنایی داشته باشند و به برخی از اصطلاحات آن تسلط داشته باشند. هرچند که ممکن است فرد حتی به صورت کامل با گرامر و دستور زبان مادری خود آشنایی نداشته باشد اما حتی اگر تحصیلات نیز نداشته باشد می تواند از قواعد و ساختار آن استفاده کند بنابراین برای یادگیری هر زبان دیگری به عنوان زبان دوم، سوم یا … لازم است که با ساختار و قواعد آن زبان آشنایی کافی داشت.

گرامر فرانسه در حقیقت چکیده و شالوده سیستم اصلی آن است که می تواند اسامی، افعال، نحوه بیان جملات، سطح واژگان و کاربرد آنها را پوشش بدهد. یادگیری گرامر فرانسوی به زبان آموزان کمک می کند که در زمان کوتاه تری مهارت های خود را تقویت کنند و سریع تر به جنبه های مختلف این زبان مسلط شوند.

مزایای یادگیری و آموزش گرامر فرانسوی

 

قطعا یادگیری هر زبانی به عنوان زبان دوم و چندم می تواند مزیت ها و ویژگی های خاص خود را داشته باشد و امتیازات و فرصت های جدیدی را پیش روی فرد قرار می دهد. یادگیری زبان فرانسه نیز مزیت های متعددی دارد که مهم ترین آنها می تواند شامل موارد زیر باشد:

کتاب آزمون زبان آلمانی

چرا یادگیری گرامر زبان فرانسه سخت است؟

همانطور که گفته شد گرامر و دستور زبان شاکله اصلی یک زبان است و لازم است که افراد به کمک کتاب گرامر فرانسوی یا سایر مراجع اقدام به یادگیری گرامر بکنند. البته یادگیری گرامر زبان فرانسه می توان سخت ترین مرحله یادگیری این زبان باشد و بیشتر زبان آموزان در یادگیری دستور زبان مشکلات و چالش های متعددی دارند. از جمله مهم ترین دلایل سخت بودن گرامر زبان فرانسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مطالعه و تمرین گرامر برخلاف قسمت های دیگر زبان خسته کننده است

می توان گفت گرامر زبان فرانسه خسته کننده و کسل کننده است و مغز زبان آموزان همیشه با آن مشکل دارند و ارتباط خوبی با آن برقرار نمی کنند. قواعد دستوری زبان فرانسه کاملا فرار هستند و می توانند در کمترین زمان از یاد بروند و همین باعث می شود که زبان آموزان تمایلی به یادگیری آن نداشته باشند. همچنین گرامر زبان فرانسه بر خلاف بخش های دیگر خشک و بی روح است و انرژی بسیاری زیادی از زبان آموزان صرف می کند.

در گرامر استثناها بیشتر از قواعد هستند

زبان آموزان مجبور هستند که در کنار یادگیری هر قاعده ای در زبان فرانسه یک استثنا نیز یاد بگیرند و این می تواند ذهن آنها را بسیار درگیر کند و باعث کم شدن انگیزه آنها از یادگیری زبان فرانسه باشد. تعداد زیاد استثناها در زبان فرانسه باعث می شود که زبان آموزان در هنگام صحبت کردن به فکر قواعد اصلی نباشند و همین باعث می شود دیرتر بر زبان فرانسه مسلط شوند.

ممکن است بسیاری از قواعد کاربردی نداشته باشند

هرچقدر همه که زبان آموزان از کتاب گرامر فرانسوی استفاده کنند و قواعد آن را به خوبی یاد بگیرند ممکن است خیل کم از آنها استفاده کنند. بسیاری از زبان آموزان هستند که با وجود تسلط بر قواعد زبان فرانسه در هنگام برقراری ارتباط دچار مشکل می شوند و نمی دانند که از کدام بخش دستور زبان باید استفاده کنند. اکثر افرادی که به زبان فرانسوی صحبت می کنند بدون آنکه با قواعد و دستور زبان آن آشنایی داشته باشند می توانند به خوبی ارتباط برقرار کنند بنابراین تقویت مهارت های گفتن و شنیدن اهمیت بسیار بیشتری دارد.

ثابت شده یادگیری زبان از طریق متن بهتر جواب می دهد

یادگیری گرامر همیشه در متون ساده تر و راحت تر است و لزومی ندارد که افراد به صورت اختصاصی بر روی آن متمرکز شوند. زبان آموزان می توانند با ارتقای سطح زبان خود و تقویت مهارت های مختلف به قواعد دستوری و گرامری زبان نیز مسلط شوند.

بهترین منبع و کتاب های گرامر فرانسوی

همانطور که گفته شد امروزه دسترسی به منابع و مراجع برای یادگیری زبان های رایج دنیا بسیار راحت است و خوشبختانه در داخل کشور نیز فرد می تواند هر منبع، کتاب و مرجعی که نیاز داشته باشد را به راحتی تهیه کند. هرکدام از منابع می توانند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشند اما می توان با قاطعیت بیان کرد که کتاب ها بهترین و کامل ترین منابع برای یادگیری جنبه های مختلف هر زبانی هستند. کتاب های متعددی در مورد گرامر و قواعد زبان فرانسوی نگارش شده اند که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند و می توانند مطالب زیادی به زبان آموزان بیاموزند. از جمله بهترین کتاب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کتاب گرامر فرانسوی

مجموعه کتاب گرامر فرانسوی Grammaire Progressive

به صورت کلی مجموعه کتاب های آموزش گرامر فرانسوی Grammaire Progressive du français می توانند منابع بسیار مفید و مؤثری برای داوطلبان در سطوح مختلی مقدماتی، متوسط و پیشرفته باشد. این کتاب ها نکات دستوری و تمرینات سطوح مختلف را پوشش می دهد. مطالب گرامری و دستور زبان فرانسه در این کتاب به شیوه ای ساده و واضح بیان شده اند و با توجه به آنکه تمرینات مناسب و منظمی در آن گنجانده شده است می تواند کمک بسیار زیادی به پیشرفت زبان آموزان بکند. این کتاب می تواند یک منبع خودخوان بسیار عالی نیز باشد هرچند که در آموزشگاه ها و مراکز مختلف نیز از آن استفاده می شود.

کتاب گرامر Learn English Rapidly

کتاب گرامر فرانسوی Grammair en dialogues intermediaire

این کتاب گرامر فرانسوی توسط Claire Miquel نوشته شده و در انتشارات معروف CLE به چاپ رسیده است. در حقیقت مجموعه کتاب های Grammair en dialogues intermediaire می توانند برای زبان آموزانی در سطوح مبتدی تا پیشرفته به کار گرفته شوند. هدف اصلی این کتاب آشنایی با گرامر و قواعد دستور زبان زبان فرانسه در قالب مکالمات روزمره است. هر کدام از درس های این کتاب بر مبنای یک نکته گرامری نوشته شده است و نکات مختلف به زبان آموزان انتقال داده می شود. هر کدام از درس های این کتاب دارای تمرینات متنوع و متعددی هستند که می توانند یادگیری قواعد زبان فرانسه را برای زبان آموزان ساده تر کنند.

به صورت کلی هر کدام از دروس در این کتاب در ۳ صفحه نوشته شده اند که در صفحه اول دیالوگ های روزمره بررسی شده اند، در صفحه دوم مفاهیم و قواعد دستوری یادآوری شده اند و در صفحه سوم تمرینات مختلف متناسب با قواعد گفته شده وجود دارند. زبان آموزان می توانند با استفاده از این کتاب در کنار یادگیری قواعد و نکات دستوری مهارت های چهارگانه خودشان را نیز تقویت کنند.

کتاب oxford-practice-grammar-basic_2

کتاب‌های آموزشی گرامر محور Reflets برای زبان فرانسوی

مجموعه کتاب ‌های آموزش زبان فرانسوی Reflets از جمله معروف ترین، معتبرترین و قدیمی ترین متدهای آموزش زبان فرانسه می باشند که میلیون ها زبان آموز از سراسر جهان از آن استفاده می کنند. این مجموعه در ۳ سطح مختلف در دسترس زبان آموزان قرار دارد و چنانچه زبان آموز بتواند هر سه سطح را با موفقیت پشت سر بگذارد می تواند به درک بالایی از قواعد و گرامر زبان فرانسوی دست پیدا کند. این کتاب بر نکات گرامری و قواعد دستور زبان فرانسوی تاکید بسیاری دارد و می تواند سطح زبان زبان آموزان را به خوبی ارتقا بدهد.

کتاب آموزش گرامر فرانسوی

کتاب گرامر فرانسوی Grammaire Progressive Du Francais Avance 2nd Edition

این کتاب نیز از جمله کتاب های متعبری است که توسط انتشارات CLE و با هدف تقویت گرامر زبان فرانسه طراحی و منتشر شده است. داوطلبان می توانند در این کتاب از ۶۰ درس مختلف با موضوعات گرامری استفاده کنند و با نکات دستوری، قواعد و گرامر آن آشنا شوند. همچنین در این کتاب تمرینات و فعالیت های متنوعی گنجانده شده که می تواند روند یادگیری داوطلبان را سرعت بخشد. کتاب بیش از ۴۴۰ تمرین مختلف برای ارزیابی مهارت های زبان آموز دارد و ۳۸ فایل صوتی نیز همراه آن می باشد.

دانلود کتاب گرامر فرانسوی

کتاب گرامر فرانسوی Grammaire Progressive Du Francais A2 B1 – Intermediaire – ۴ed

این کتاب نیز از جمله کتاب های بسیار معتبر و شناخته شده آموزش گرامر فرانسوی است که توسط Maïa Grégoire, Odile Thievenaz نوشته شده و توسط CLE INTERNATIONAL منتشر شده است. این کتاب به همراه یک سی دی عرضه می شود که با فایل های صوتی به آموزش قواعد و نکات دستوری می تواند کمک زیادی به زبان آموزان بکند. این کتاب در بسیاری از مراکز و آموزشگاه های معتبر تدریس می شود و می تواند به عنوان یک کتاب خودآموز معتبر نیز شناخته شود.

کتاب آموزش گرامر فرانسوی

کتاب گرامر فرانسوی Grammaire Progressive Du Francais 3rd edition

کتاب Grammaire Progressive Du Francais 3rd edition مانند سایر کتاب های معرفی شده می تواند یک منبع و مرجع معتبر برای یادگیری دستور زبان، قواعد و نکات گرامری زبان فرانسه باشد. این کتاب توسط Marie Gregoire نوشته شده و به وسیله انتشارات به چاپ رسیده است. زبان آموزان می توانند به کمک این کتاب با قواعد کلی دستور زبان فرانسه آشنایی پیدا کنند. همچنین سی دی و فایل های صوتی کمک می کند که داوطلبان مهارت های اصلی خود را بیشتر تقویت کنند و تمرینات و آزمون ها را پشت سر بگذارند.

crammaire-progressif-du-francais-b1-b2-کتاب

کتاب گرامر فرانسوی Grammaire progressive du français niveau avancé corrigés 3ed

این کتاب نیز به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین منابع آموزشی گرامر زبان فرانسه شناخته می شود. این کتاب آموزش گرامر فرانسه در ۷۲ فصل به بررسی نکات و قواعد دستوری زبان فرانسه پرداخته است که می تواند برای سطوح مختلف B1 و B2 بسیار کاربردی و مناسب باشد. در این کتاب نیز آزمون ها و تمرینات منحصر به فردی برای زبان آموزان طراحی شده است که می تواند کمک بسیار زیادی در پیشرفت و موفقیت آنها باشد. از جمله مباحثی که در این کتاب به آنها پرداخته شده می توان به حروف اضافه، صفت ها، افعال اخباری، مصدرها، زمان حال، موقعیت شرطی، فاعل، اسم مصدر و … اشاره کرد.

کتاب Nouvelle Grammaire Du Francais

کتاب گرامر فرانسوی Nouvelle Grammaire Du Francais

کتاب Nouvelle Grammaire Du Francais که توسط دانشگاه سوربن تألیف شده را می توان یکی از معروف ترین و  معتبرترین کتاب های آموزش گرامر فرانسوی دانست که به بیان نکات و دستورالعمل های زبان فرانسه، بایدها و نبایدهای گرامی و قواعد کلی پرداخته است. این کتاب می تواند برای زبان آموزانی که در سطح متوسط هستند بسیار کاربردی و مفید باشد چرا که از سطح زبان A2 شروع می شود و بعد B1 و بعد B2 می رسد.

این کتاب شامل پنج بخش اصلی اسم و ضمیر، فعل، کلمات تغییر ناپذیر، جملات مرکب و انواع جملات است و در هر درس به بررسی مثال ها، اشتباهات و خطاهای احتمالی زبان آموزان می پردازد. بیان روشن و واضح، توضیحات مکتوب به زبان ساده، مثال های متعدد، عناوین مختلف و … از مهم ترین ویژگی های این کتاب هستند که می تواند به عنوان یک منبع خودخوان معتبر نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

کتاب گرامر فرانسوی

کتاب گرامر فرانسوی Grammaire Progressive Du Francais A1-1 – Debutant Complet +CD

این کتاب نیز از جمله معتبرترین کتاب های آموزش گرامر فرانسوی است که در بسیاری از آموزشگاه ها و مراکز آموزشی تدریس می شود. اسم ها، افعال، مصدرها، زمان ها، حروف اضافه و … از جمله مباحثی هستند که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته اند و می توانند کمک زیادی به یادگیری زبان آموزان بکنند. همچنین یک سی دی همراه کتاب است که زبان آموزان می توانند برای تقویت مهارت های خود استفاده کنند. این کتاب نیز مانند بسیاری از کتاب های معتبر توسط انتشارات Cle International منتشر شده است.

علاوه بر کتاب های عنوان شده می توان از کتاب های دیگری برای آموزش گرامر فرانسوی استفاده کرد که از مهم ترین آنها می توان به مواردی همچون کتاب Grammaire essentielle، کتاب La grammaire des premiers temps، کتاب Bled grammaire، کتاب Easy French Step-Step، کتاب français tout-en-un pour les nuls و … اشاره کرد. هر کدام از این کتاب ها می توانند جنبه های مختلفی از مهارت های داوطلبان را تقویت کرده و به آنها در یادگیری سریع زبان کمک کنند.

سخن نهایی

زبان فرانسه امروزه توسط بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در کشورهای مختلف استفاده می شود و از محبوبیت بالایی برخوردار است. برای یادگیری این زبان توجه به گرامر و قواعد دستوری آن اهمیت بالایی دارد. خوشبختانه کتاب های متعددی برای آموزش گرامر فرانسوی در دسترس زبان آموزان قرار دارند. سایت فروشگاهی هدف نوین بهترین و معتبرترین منابع و کتاب های آموزش گرامر را در اختیار زبان آموزان قرار داده است.

 

 به صورت کلی یادگیری گرامر و قواعد دستوری زبان فرانسه می تواند یک چالش جدید برای زبان آموزان باشد اما استفاده از کتاب گرامر فرانسوی می تواند به زبان آموزان کمک کند که سریع تر و راحت تر این مطالب را یاد بگیرند. منابع مختلفی در دسترس زبان آموزان قرار دارند و افراد می توانند برای خرید بهترین منابع به سایت فروشگاهی هدف نوین مراجعه کنند و کتاب مورد نظر خودشان را بهترین شرایط تهیه کنند.

۰/۵ (۰ دیدگاه)
hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات