معرفی 6 رمان زبان اصلی جذاب

داستان زبان اصلی

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین روش‌ها برای تقویت مهارت‌های مختلف زبان خصوصاً مهارت خواندن، نوشتن، دایره لغات، تلفظ و … مطالعه متون، مقالات، کتاب‌ها، داستان‌ها و رمان‌ها است. در حقیقت خواندن رمان زبان اصلی جذاب می‌تواند انگیزه زبان‌آموزان را برای آموزش بیشتر و تقویت مهارت‌های مختلف افزایش بدهد. یادگیری زبان با استفاده از کتاب‌های خشک و آکادمیک می‌تواند یکی از خسته‌کننده‌ترین کارهای دنیا باشد. در ادامه مطلب به معرفی جذاب‌ترین کتاب‌های رمان و داستان زبان اصلی برای تقویت مهارت‌های مختلف زبان پرداخته می‌شود.

تاثیر خواندن رمان زبان اصلی بر تقویت زبان

داستان و رمان همیشه جذابیت بسیار زیادی برای افراد دارد به گونه‌ای که حتی کسانی که سواد خواندن و نوشتن نداشته باشند علاقه دارند که داستان‌ها و رمان‌های مختلف و جدید را بشنوند. هرچند که امروزه با توسعه فناوری‌های روز دنیا افراد می‌توانند به نرم‌افزارها و برنامه‌های متعددی دسترسی داشته باشند اما مطالعه کتاب‌ها همیشه جذابیت بیشتری دارد. خواندن داستان و رمان زبان اصلی می‌تواند مزیت‌های متعددی برای زبان‌آموزان داشته باشد که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

  • خواندن کتاب‌های رمان می‌تواند به مرور زمان دایره لغات زبان‌آموزان را توسعه بدهد.
  • افراد می‌توانند با خواندن رمان و داستان‌های زبان اصلی با عبارت‌ها، اصطلاحات و ضرب‌المثل‌های مختلف آشنا شوند.
  • افراد می‌توانند مهارت خواندن و نوشتن خودشان را تقویت کنند.
  • زبان‌آموزان می‌توانند با املای صحیح واژه‌ها آشنا شوند.
  • زبان‌آموزان می‌توانند با مطالعه کتاب‌های زبان اصلی با فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای دیگر آشنا شوند.
  • مطالعه کتاب‌های داستان و رمان به خلاق و باز شدن ذهن کمک می‌کند.
  • خواندن کتاب‌ها می‌تواند یک روش آموزشی کم هزینه برای یادگیری زبان انگلیسی باشد.

بهترین رمان‌های زبان اصلی جذاب

خوشبختانه امروزه برخلاف گذشته افراد می‌توانند به کتاب‌ها و منابع متعددی دسترسی داشته باشند و به راحتی و بدون نیاز به کلاس‌های آموزشی و صرف هزینه‌های زیاد مهارت‌های خودشان را ارتقا بدهند. البته باید توجه داشت که انتخاب کتاب‌های داستان و رمان زبان اصلی باید بر اساس سطح زبان زبان‌آموزان باشد در غیر این صورت زبان‌آموز نمی‌تواند از خواندن کتاب لذت برده و مهارت‌های خود را بهبود ببخشد. از جمله بهترین زمان‌های زبان اصلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

رمان زبان اصلی هری پاتر

مجموعه کتاب‌های The Harry Potter

مجموعه کتاب‌های The Harry Potter به عنوان یک رمان زبان اصلی جذاب و خواندنی شناخته می‌شود که تخیلات و ساختارهای رویایی و هیجان‌انگیز است. این رمان توسط جی. کی. رولینگ بریتانیایی نوشته شده و در مورد جادوگر جوانی به نام هری پاتر و دوستانش به نام‌های هرماینی گرنجر و رون ویزلی می‌باشد. اولین رمان از این مجموعه در سال ۱۹۹۷ منتشر شده و به محبوبیت بسیار زیادی در سراسر جهان رسید. رمان هری پاتر تاکنون به بیشتر از ۸۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده و رکوردهای بسیار زیادی در فروش داشته است.

کتاب The Old Man and the Sea

کتاب پیرمرد و دریا یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین رمان‌های انگلیسی در سراسر جهان است که توسط ارنست همینگوی نویسنده معروف و سرشناس آمریکایی نوشته شده و در سال ۱۹۵۲ به چاپ رسیده است. این رمان داستان پیرمردی را روایت می‌کند که به دل دریازده و برای به دام انداختن یک نیزه‌ماهی تلاش می‌کند و در این مسیر وارد مبارزه مرگ و زندگی می‌شود. این رمان برنده جایزه نوبل است و می‌تواند جذابیت‌های بسیار زیادی برای خوانندگان داشته باشد. خواندن و مطالعه کتاب‌های زبان اصلی می‌تواند از پنج ویژگی یک زبان‌آموز موفق باشد چرا که باعث می‌شود فرد همواره با زبان و مباحث آن در ارتباط باشد.

رمان Tuesdays with Morrie

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری یکی دیگر از بهترین کتاب‌ها و رمان‌های انگلیسی است که می‌تواند کمک بسیار زیادی به توسعه دانش واژگان و تقویت مهارت‌های خواندن و نوشتن زبان‌آموزان بکند. این کتاب توسط نویسنده آمریکایی، میچ آلبوم نوشته و در سال ۱۹۹۷ منتشر شده است. قهرمان اصلی این داستان بیماری است که بیماری او به تدریج اعضای بدن او را از کار می‌اندازد و در نهایت مورد می‌میرد اما در آخرین روزهای زندگی می‌خواهد به کمال برسد. این کتاب به زبان‌های مختلفی در سراسر جهان ترجمه شده و محبوبیت بسیار بالایی در سراسر جهان دارد.

انواع کتاب داستان انگلیسی

کتاب  Animal Farm

کتاب مزرعه حیوانات نیز به عنوان یک رمان زبان اصلی جذاب شناخته می‌شود که توسط جرج اورول نوشته شده و در سال ۱۹۴۵ به چاپ رسیده است. این رمان اگرچه در زمان جنگ جهانی دوم نوشته شد اما به محبوبیت و شهرت بسیاری رسیده و یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های تاریخ به شمار می‌رود. این رمان داستان تعدادی از حیوانات است که صاحب مزرعه خود را فراری می‌دهند و اداره آن را به دست می‌گیرند. این رمان در حقیقت نماد انقلاب کارگری بوده و بر ضد نظام سرمایه‌داری است. زبان‌آموزان می‌توانند با خرید آنلاین کتاب انگلیسی مزرعه حیوانات از آن لذت برده و مهارت‌های خودشان را تقویت کنند.

رمان Wuthering Heights

رمان بلندی‌های بادگیر از دیگر کتاب‌های معروف و مشهوری است که می‌تواند جذابیت بسیار زیادی برای زبان‌آموزان داشته باشد. این کتاب می‌تواند برای افرادی که قصد اخذ مدارک زبان را دارند گزینه بسیار خوبی برای تقویت مهارت‌های مختلفی همچون تلفظ، لغات، خواندن، نکات گرامری و نوشتن باشد. این کتاب داستان بسیار جذابی دارد که روایت دو نسل و دو خانواده را روایت می‌کند. این کتاب در سال ۱۸۴۷ چاپ شده و توسط نویسنده بریتانیایی، امیلی برونته نوشته و به ده‌ها زبان در سراسر دنیا ترجمه شده است.

رمان The Diary of a Nobody

خاطرات هیچ‌کس یا خاطرات یک مرد ناقابل به عنوان یک رمان زبان اصلی جذاب دیگر شناخته می‌شود که توسط جورج گروسمیت و ویدون گروسمیت و در سال ۱۹۸۲ نوشته شده است. این رمان جزئیات زندگی در حومه انگلیس را از طریق شخصیت مضطرب و حادثه‌خیزی به نام چارلز پوتر روایت می‌کند و می‌تواند جذابیت‌های متعددی داشته باشد. زبان‌آموزانی که قصد خرید آنلاین کتاب آیلتس و سایر آزمون‌های زبان را دارند می‌توانند از رمان The Diary of a Nobody و سایر رمان‌های زبان اصلی برای تقویت مهارت‌های خود استفاده کنند.

  • از دیگر رمان‌ها و کتاب‌های زبان اصلی که می‌توانند جذابیت بالایی برای زبان‌آموزان داشته باشند می‌توان به مواردی همچون رمان First Love and Other Novellas، The Road، رمان Fantastic Mr Fox، رمان The Giver، رمان A Wrinkle In Time، رمان The Lord of the Rings، Middlemarch و … اشاره کرد که هر کدام می‌توانند جذابیت‌های خاص خود را داشته باشند.

جمع‌بندی نهایی

استفاده از کتاب‌های زبان اصلی می‌تواند کمک بسیار زیادی به زبان‌آموزان در جهت تقویت مهارت‌های مختلفی همچون مهارت خواندن، نوشتن، تلفظ، درک مطلب و … بکند. خوشبختانه امروزه زبان‌آموزان می‌توانند به کتاب‌ها و رمان‌های متعددی دسترسی داشته باشند. به صورت کلی استفاده از رمان زبان اصلی جذاب، کتاب‌های آموزشی، دیکشنری و … برای موفقیت در آزمون‌های زبان و تسلط بر جنبه‌های مختلف زبان برای زبان‌آموزان ضروری است.

۰/۵ (۰ دیدگاه)
hadaf_seo
روش های جمله سازی در زبان انگلیسی