بهترین کتاب برای تقویت رایتینگ

تقویت رایتینگ

برای تسلط بر زبان‌های خارجه لازم است که زبان آموزان تمامی مهارت‌های خود از جمله مهارت‌های Listening، Speaking، Writing، Reading و مهارت‌هایی همچون تلفظ، واژگان، مکالمه و … را تقویت کنند. برای تقویت رایتینگ، لیسنینگ و سایر مهارت‌ها می‌توان از منابع و کتاب‌های متعددی استفاده کرد. در اصل مهارت رایتینگ یا نوشتن می‌تواند به عنوان برآیند سایر مهارت‌ها شناخته شود چرا که زبان آموزان زمانی می‌توانند به خوبی از مهارت نوشتاری استفاده کنند که به سایر مهارت‌های دیگر نیز تسلط کافی داشته باشند. در ادامه مطلب به بررسی و معرفی کتاب‌ها برای تقویت مهارت رایتینگ پرداخته می‌شود.

اهمیت مهارت رایتینگ در زبان

بسیاری از اساتید و مدرسان زبان انگلیسی اعتقاد دارند که مهارت Writing سخت‌ترین مهارت هر زبانی است و فقط زبان آموزانی می‌توانند در آن به موفقیت برسند که در سایر مهارت‌ها نیز وضعیت مناسبی داشته باشند. مهارت نوشتاری در اصلی یکی از توانایی‌ها و مهارت‌های ثانویه زبان است و در مراحل اول شکل نمی‌گیرد و زبان آموزان حتماً باید مبناهای اصلی زبان مانند الفبا، معنای واژه‌ها، دستور زبان و … را یاد بگیرند تا بتوانند از این مهارت استفاده کنند. بسیاری از زبان آموزان تصور می‌کنند که تقویت مهارت نوشتاری فقط با حضور در کلاس‌های آموزشی و بهره‌مندی از مدرسین توانا امکان‌پذیر است در حالی که می‌توان از کتاب‌ها، نرم‌افزارها و متدهای دیگری نیز استفاده کرد. از جمله مهم‌ترین مزیت‌های تقویت و بهبود مهارت رایتینگ در زبان می‌توان موارد زیر را عنوان کرد:

  • مهارت رایتینگ به زبان آموزان کمک می‌کند که سایر مهارت‌های زبان را نیز تقویت کنند.
  • این مهارت کمک می‌کند که زبان آموزان با تلفظ صحیح واژه‌ها آشنا شوند.
  • نوشتن می‌تواند باعث شود که فرد اشتباهات خود را اصلاح کند.
  • زبان آموزان می‌توانند با قواعد و دستور زبان آشنایی بیشتری پیدا کنند.
  • افراد می‌توانند فرصت‌های بیشتری برای آموزش زبان پیدا کنند و …

روش‌های متعددی همچون یادداشت کردن نکات و اتفاقات، خلاصه نویسی مطالب، داشتن وبلاگ شخصی و نوشتن مطالب مختلف، مطالعه کتاب گرامر انگلیسی و متون انگلیسی و … از جمله روش‌هایی هستند که می‌توانند به تقویت و بهبود مهارت رایتینگ کمک کنند.

کتاب رایتینگ

مهم‌ترین ویژگی کتاب Writing

همان‌طور که گفته شد در کنار شرکت در کلاس‌ها و استفاده از دانش مدرسان و اساتید می‌توان از کتاب‌های آموزشی نیز برای تقویت رایتینگ استفاده کرد. امروزه کتاب‌های متعددی در دسترس زبان آموزان قرار دارند که هر کدام ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص خود را دارند. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های یک کتاب مناسب برای تقویت Writing می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کتاب باید دارای موضوع و محتوای جذاب و هیجان‌انگیزی باشد و با زبان آموزان تعامل خوبی برقرار کند.
  • این کتاب‌ها باید سایر مهارت‌های زبان آموزان را نیز تقویت کنند.
  • کتاب باید متناسب با سطح زبان زبان آموزان انتخاب شود که نتیجه مناسبی داشته باشد.
  • کتاب‌ها باید توسط نویسنده‌های با دانش و شناخته شده و انتشارات معتبر عرضه شده باشند.

بهترین کتاب برای تقویت رایتینگ

همان‌طور که بهترین کتاب برای تقویت اسپیکینگ می‌تواند به زبان آموزان کمک کند تا مهارت‌های اصلی خودشان را تقویت کنند. امروزه کتاب‌های متعددی در دسترس زبان آموزان قرار دارند که هر کدام می‌توانند ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فردی داشته باشند. از جمله مهم‌ترین و بهترین کتاب‌ها برای تقویت مهارت Writing می‌توان موارد زیر را عنوان کرد:

کتاب Longman Academic writing

مجموعه کتاب‌های Longman Academic Writing Series از مهم‌ترین و بهترین منابع آموزشی هستند که می‌توانند در تقویت رایتینگ نقش ویژه‌ای داشته باشند. این مجموعه کتاب توسط انتشارات Pearson تألیف شده و در ۵ سطح مختلف از ابتدایی تا پیشرفته در اختیار زبان آموزان قرار گرفته است.

مجموعه کتاب‌های Interchange

در حقیقت مجموعه کتاب‌های Interchange  از بهترین و شناخته‌شده‌ترین منابع آموزشی زبان هستند که می‌توانند برای تقویت تمامی مهارت‌های اصلی به کار بروند. این مجموعه کتاب در ۴ سطح اصلی برای بزرگ‌سالان و نوجوانان نوشته شده و می‌توانند در سطوح مختلف مبتدی تا پیشرفته را پشتیبانی کنند. کتاب Interchange  در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ توسط استاد برجسته زبان Professor Jack C. Richards پروفسور جک سی ریچارد نوشته شده است و امروزه با ویرایش‌های جدید به محبوبیت بالایی رسیده است. این مجموعه کتاب همانند کتاب آزمون کمبریج می‌تواند برای آمادگی در آزمون‌های زبان انگلیسی کاربردهای ویژه‌ای داشته باشد.

برترین کتاب هتای رایتینگ

مجموعه کتاب‌های Real Writing

مجموعه کتاب‌های Real Writing کی مجموعه ۴ سطحی از انتشارات کمبریج است که می‌تواند کمک بسیار زیادی به افراد برای تقویت مهارت‌های اصلی خصوصاً مهارت نوشتاری بکند. این مجموعه از سطح A2 آغاز می‌شود و تا سطح C1 ادامه خواهد داشت. هر کدام از سطوح این مجموعه ۱۶ درس است و موضوعات و تمرینات مختلفی به زبان آموزان آموزش می‌دهد. این مجموعه می‌تواند برای آزمون‌های تافل، آیلتس و … نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

مجموعه کتاب Writing Power

از دیگر منابع معتبر برای تقویت رایتینگ می‌توان به مجموعه کتاب Writing Power اشاره کرد که برای سطوح مختلفی از مبتدی تا پیشرفته مناسب است. هر کدام از کتاب‌های این مجموعه شامل ۴ بخش جداگانه هستند که بر جنبه‌های مختلف مهارت نوشتن تمرکز دارند. این کتاب انعطاف بالایی داشته و می‌تواند کمک زیادی به زبان آموزان برای تقویت مهارت‌های اصلی بکند. زبان آموزانی که قصد خرید کتاب آزمون آیلتس را دارند می‌توانند از این مجموعه کتاب نیز به عنوان یکی از بهترین منابع آموزشی استفاده کنند.

مجموعه کتاب‌های American English File

مجموعه کتاب‌های American English File از جمله مهم‌ترین و بهترین منابع آموزشی زبان هستند که در ۶ سطح مختلف از مبتدی تا پیشرفته در دسترس هستند. این مجموعه کتاب توسط نویسندگان مطرحی همچون کریستینا لاثام کانیگ و کلایو آکسندن نوشته شده و با استقبال بسیار زیادی در سراسر جهان مواجه شده است. هر سطح از کتاب‌های این مجموعه ۳ کتاب داشته که شامل کتاب اصلی، کتاب تمرین و کتاب معلم هستند. کتاب‌های این مجموعه شامل ۱۲ درس هستند و هر کدام می‌توانند موضوعات مختلفی را عنوان کرده و مهارت‌های اصلی زبان آموزان را تقویت کنند.

  • از دیگر کتاب‌های تقویت رایتینگ می‌توان به موارد مختلفی همچون مجموعه کتاب‌های Four Corner، مجموعه کتاب‌های Key Words for Fluency، کتاب American English File، مجموعه کتاب‌های Headway Academic Skills Reading and Writing و …اشاره کرد که می‌توانند ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته باشند و می‌توانند به عنوان کتاب آزمون جی آر ای استفاده شوند.
جمع‌بندی نهایی

زبان آموزان زمانی می‌توانند در تسلط بر زبان موفق شوند که مهارت‌های اصلی خود مانند لغات، مکالمه، شنیداری، خواندن، نوشتن و … را تقویت کنند. خوشبختانه امروزه منابع و کتاب‌های متعددی برای تقویت هر کدام از این مهارت‌ها در دسترس افراد هستند و هر کدام دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فردی هستند. مهارت رایتینگ از جمله مهارت‌های مهم و ارزشمند زبان است که تقویت و ارتقای آن می‌تواند به تقویت سایر مهارت‌ها نیز کمک ویژه‌ای بکند.

۰/۵ (۰ دیدگاه)
hadaf_seo
روش های جمله سازی در زبان انگلیسی