میچ آلبوم Mitchell David Albom

میچ آلبوم نویسنده، روزنامه‌نگار، مجری رادیو و تلویزیون، و موسیقی‌دان آمریکایی هست. تاکنون بیش از 40 میلیون نسخه از کتاب‌های این نویسنده تو سراسر جهان به فروش رسیده. از جمله معروف‌ترین آثار آلبوم میشه به کتاب «سه‌شنبه‌ها با موری» و «برای یک روز بیشتر» اشاره کرد.

 

زندگینامه میچ آلبوم

میچ آلبوم (Mitch Albom) 23 مه‌ی 1958 تو پاسائیک نیوجرسی متولد شد. حمایت‌های خانواده‌ی آلبوم، او و خواهر و برادرانش رو برای دیدن باقی نقاط دنیا ترغیب کرد. بخاطر همین، دیدگاه‌ اونا به زندگی به خاطر سفرهای مکرر تغییر پیدا کرد.

میچ آلبوم از زمانی که تو نیویورک ساکن شد علاقه‌اش به روزنامه‌نگاری رو کشف کرد. او برای امرار معاش شب‌ها رو به کار تو صنعت موسیقی (نواختن پیانو) مشغول بود و روزها تو یه روزنامه‌ی محلی به نام «کوئینز تریبون» مقاله می‌نوشت.

سابقه‌ی کاری میچ آلبوم باعث شد بتونه تو دانشکده‌ی کلمبیا تو رشته‌ی روزنامه‌نگاری تحصیل کنه. او برای پرداخت شهریه‌ی دانشگاه به پرستاری کودک مشغول شد. تو همون زمان، علاوه بر پیانو زدن، به صورت نیمه‌وقت تو مجله‌ی ورزشی «اسپرت» فعالیت می‌کرد. این تجربه‌ی کاری کمک کرد تا بتونه بعد از فارغ‌التحصیلی تو چند روزنامه‌ی ورزشی به صورت آزاد کار کنه و گزارش چندین مسابقه‌ی ورزشی المپیک اروپا رو پوشش بده.

سال 1983 بود که میچ آلبوم تو روزنامه‌های The Fort Lauderdale News و Sun Sentinel به صورت تمام‌وقت برای نویسندگی استخدام شد و دو سال بعد جایزه‌ی «ویرایشگران ورزشی» رو برای نوشتن بهترین داستان ورزشی از آن خودش کرد. او به سرعت توانایی‌ خودش رو تو نوشتن مقالات ورزشی نشون داد و تونست جایگزین مایک داونی، نویسنده‌ی محبوب لس‌آنجلس تایمز، بشه.

بعد از مدتی که ستون ورزشی میچ آلبوم تو مطبوعات آزاد دیترویت محبوبیت زیادی پیدا کرد به او یه ستون دیگه دادن. ستون دوم که روزهای یکشنبه منتشر می‌شد درباره‌ی زندگی و ارزش‌های آمریکایی بود. درنتیجه، شهرت این نویسنده‌ی توانا در بین مردم روزبه‌روز افزایش یافت. سال 1995، میچ آلبوم با همسرش جنین ازدواج کرد.

 

بهترین کتاب‌های میچ آلبوم‌

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری (Tuesdays with Morrie): این کتاب درباره‌ی ملاقات‌های میچ آلبوم با استاد خودش، موری شوارتس هست که هر سه‌شنبه صورت می‌گرفت. استاد تو روزهای آخر عمرش در برابر پرسش‌های معمول، پاسخ‌هایی متفاوت و عمیق می‌داد که جهان‌بینی و نگاه او به مرگ رو نشون میداد.

کتاب پنج نفری که در بهشت ملاقات می‌کنید (The Five People You Meet in Heaven): این اثر درباره‌ی کهنه‌سرباز مسنی هست که بعد از مرگ با پنج نفر ملاقات میکنه. این پنج نفر رازهایی رو از زندگی او برملا می‌کنن که تأثیر هر انسان بر زندگی دیگری رو نشون میده.

کتاب نفر بعدی که در بهشت ملاقات می‌کنید (The Next Person You Meet in Heaven): این رمان تو ادامه‌ی کتاب پنج نفری که در بهشت ملاقات می‌کنید نوشته شده و درباره‌ی دختریه که توسط کهنه‌سربازی از مرگ حتمی نجات پیدا میکنه و سال‌ها بعد، وقتی روز مرگش میرسه، وارد سفری عجیب و آسمانی میشه.

کتاب برای یک روز بیشتر (For One More Day): این اثر دومین رمان میچ آلبوم بوده و درباره‌ی پسریه که برای یه روز با مادرش که هشت سال پیش فوت کرده زندگی میکنه. کتاب خواننده را با این پرسش مواجه میکنه که اگه یه روز بیشتر میتونست با کسی که از دست داده‌ زندگی کنه، چه می‌کرد.

کتاب کمی ایمان داشته باش (Have a Little Faith): موضوع این کتاب درباره‌ی یه خاخام هست که از میچ آلبوم تقاضا میکنه تو مراسم خاکسپاری‌اش سخنرانی کنه. در این بین، آلبوم با یه کشیش مواجه میشه و متوجه میشه که خاخام و کشیش هر دو به کمک ایمانشون به حیاتشون ادامه میدن. جالب توجه که، همه‌ی برخوردها و گفت‌وگوهای داخل کتاب، فارغ از ترتیب رخدادشان، واقعی هستن.

0/5 (0 نظر)

بچرخانید تا برنده شوید!

  • شانس خود را برای دریافت کد تخفیف امتحان کنید.
  • 1 چرخش در هر ایمیل و موبایل.
  • در صورت تقلب کد تخفیف شما حذف خواهد شد.
بچرخانید
هرگز
بعدا به من یادآوری کن
نه ممنون