ریچل هالیس Rachel Hollis

ریچل هالیس، سال 1983 تو آمریکا به دنیا اومد. او دختر یه کشیش بود و تو خانواده ای مذهبی بزرگ شد. زمانی که ریچل 14 سال داشت، برادر بزرگترش خودکشی کرد و همین موضوع تاثیر عمیقی روی او گذاشت.

ریچل تو دوران جوانی تو یه شرکت فیلم سازی مشغول به کار شد و همونجا بود که با همسرش یعنی دِیو آشنا شد. بعد از ازدواج و به دنیا اومدن پسراش، ریچل وبلاگ شخصی خودش رو راه اندازی کرد و مطالب آموزنده و محتواهای جذاب رو تو وبلاگش منتشر می کرد. او در حال حاضر 36 ساله هست و با همسر و سه پسرش تو لس‌آنجلس زندگی میکنه.

اولین کتاب ریچل هالیس «خودت باش دختر» بود که بیشتر از 1 میلیون نسخه فروش داشت و به مدت حدود 4 ماه جزو پرفروش ترین کتابهای نیویورک تایمز بود.
هالیس دغدغه‌های بزرگی داره. او زنان و دخترانی توانمند و قدرتمند رو می‌بینه که در سایه‌ی نقش‌های مادر، همسر، دختر محو شدن و چندان مجالی برای «خود» بودن ندارن. تفکرات قراردادی و پیش‌فرض برای زنان اونقدر تکرار شده که به شکل فرهنگ و عادت دراومده و دیگه کسی متوجه بی‌عدالتی اون نمیشه. هالیس تمام این بازی‌ها و دسیسه‌های پشت‌پرده‌ای که صاحبان قدرت و ثروت تو اون نقش دارن، رو فاش میکنه و نظم و سازوکار دنیا رو به هم میریزه. هالیس اونقدر جسور و پردل‌وجرات هست که حالا اگه چند برند لوازم آرایشی و بهداشتی نگاه کینه‌توزانه‌ای به او داشته باشن یا سازمان‌های سیاسی و اجتماعی کاراش رو نقد کنن، چندان اهمیتی براش نداشته باشه؛ هالیس اومده تا افشاگری کنه و رسالتش اینه که تا میتونه زنان و دختران بیشتری رو آگاه کنه.

 

آثار ریچل هالیس

دختر مهمانی ۲۰۱۴
دختر شیرین ۲۰۱۵
دختر باهوش ۲۰۱۶
خودت باش دختر ۲۰۱۸
دست از عذرخواهی بردار دختر ۲۰۱۹
انتظار چنین فاجعه‌ای را نداشتم ۲۰۲۰

 

معروف ترین اثر ریچل هالیس

معمولاً هر نویسنده، کارگردان یا بازیگری با یه اثر فاخر محبوب و شناخته میشه. حالا ممکنه این اثر اولین اثری باشه که تهیه کرده یا چندمین! خانم ریچل هالیس تو سال ۲۰۱۸ و با نوشتن کتاب girl wash your face که ما بیشتر به نام خودت باش دختر می‌شناسیمش به مردم جهان معرفی شد‌. این کتاب ۲۰ فصل داره و هر فصلْ دروغ‌هایی رو بازگو میکنه که فرد به خودش میگه. درواقع، موضوع اصلی اون، تشویق زنان و دختران جامعه به خود‌باوری و خودکفایی هست.

 

کتاب خودت باش دختر تو زمینه فروش هم رکورد‌های خوبی رو برای خودش ثبت کرد. تا هفت ماه تو لیست ۱۰ کتاب پرفروش آمریکا بود و همچنین، دومین کتاب پرفروش سایت آمازون شد. البته به دلیل محبوبیت این کتاب، مردم از دو اثر بعدی این نویسنده (دست از عذرخواهی بردار دختر) و (انتظار چنین فاجعه‌ای را نداشتم) هم به‌خوبی استقبال کردن.

0/5 (0 نظر)

بچرخانید تا برنده شوید!

  • شانس خود را برای دریافت کد تخفیف امتحان کنید.
  • 1 چرخش در هر ایمیل و موبایل.
  • در صورت تقلب کد تخفیف شما حذف خواهد شد.
بچرخانید
هرگز
بعدا به من یادآوری کن
نه ممنون