ارنِست میلر هِمینگوِی Emest Hemingway

ارنست همینگوی یکی از برجسته‌ترین نویسندگان تاریخ ادبیات هست. او تونست به معتبرترین جوایز ادبی مثل پولیتزر و نوبل، دست پیدا کنه. همینگوی تو مهم‌ترین وقایع تاریخی مثل جنگ جهانی اول، جنگ جهانی دوم و جنگ داخلی اسپانیا حضور داشته و آثارش متأثر از این وقایعه. از بهترین کتاب‌های همینگوی میشه به «پیرمرد و دریا» و «وداع با اسلحه» اشاره کرد.

 

زندگینامه ارنست همینگوی

ارنست همینگوی (Ernest Hemingway)، با نام کامل ارنست میلر همینگوی، 21 ژوئیه‌ی سال 1899 تو آمریکا به دنیا اومد. او یکی از بهترین نویسندگان ادبیات آمریکا به حساب میاد که رمان‌ها و داستان‌های کوتاه زیادی از خودش به یادگار گذاشته. او اولین فرزند خانواده بود و پدرش هم پزشک بود. ارنست همینگوی تو مدارس عمومی درس خوند و تو دبیرستان نویسندگی رو شروع کرد. او سال 1917 از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد و دیگه تحصیلات خودش رو تو دانشگاه ادامه نداد. ارنست همینگوی به جای تحصیل تو دانشگاه ترجیح داد خبرنگار یه روزنامه بشه.

ارنست همینگوی بعد از شروع جنگ جهانی اول بارها تلاش کرد تا به خدمت ارتش دربیاد اما از اونجایی که چشمای ضعیفی داشت، ارتش این اجازه رو بهش نمی‌داد. در نهایت او تصمیم گرفت تا به عنوان راننده‌ی آمبولانس صلیب سرخ آمریکا تو جنگ حاضر بشه. 8 ژوئیه‌ی 1918 زمانی که ارنست همینگوی هنوز 19ساله نشده بود، تو شهری تو ایتالیا مجروح شد. بعد از اون به بیمارستانی تو میلان منتقل شد. همینگوی عاشق پرستار اون بیمارستان شد و باهاش ازدواج کرد. بعد از اینکه همینگوی تو خونه بهبودی کامل خودش رو به دست آورد، دوباره به کار نویسندگی پرداخت، و همچنین به عنوان خبرنگار خارجی یه نشریه به فرانسه می‌رفت. تو اون سال‌ها نویسندگان آمریکایی بزرگی تو پاریس زندگی می‌کردن.

ارنست همینگوی مشوقان مشهوری داشت. نویسندگان بزرگی مثل اسکات فیتز جرالد او رو به نوشتن تشویق می‌کردن. ارنست همینگوی تو سال 1925 تونست اولین کتاب مهم خودش رو با نام «در زمان ما» منتشر کنه. این کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه بود. دومین کتاب همینگوی با نام «خورشید همچنان می‌دمد» موفقیت چشمگیری برای او به همراه داشت. همینگوی تو پاریس زندگی می‌کرد اما برای کارهای مختلفی مثل اسکی، ماهی‌گیری و گاوبازی به نقاط مختلف جهان سفر می‌کرد. همین فعالیت‌ها تجارب مهمی برای نویسندگی او بود. او عاشق اسپانیا و مسابقات گاوبازی بود. این اشتیاق او تو داستان «مرگ در بعدازظهر» مشخصه.

ارنست همینگوی حتی تو زمان جنگ داخلی اسپانیا چهار بار به این کشور سفر کرد. او تو جنگ داخلی اسپانیا از جمهو‌ری‌خواهان حمایت می‌کرد. ارنست همینگوی با پشتیبانی‌های مالی خودش سعی می‌کرد که این گروه در برابر ملی‌گرایان به رهبری ژنرال فرانکو پیروز بشه. همچنین او نمایشنامه‌ای به نام «ستون پنجم» نوشت که حوادث اون تو شهر مادرید اتفاق می‌افتاد. تجربه‌ی جنگ اسپانیا باعث شد تا ارنست همینگوی یکی از رمان‌های شاهکار خودش رو بنویسه. اسم این رمان «زنگ‌ها برای که به صدا درمی‌آیند» هستش و منتقدای زیادی این کتاب رو بهترین کتاب ارنست همینگوی میدونن.

ارنست همینگوی با آغاز جنگ جهانی دوم به لندن رفت و تو اونجا به عنوان خبرنگار کار کرد. او همچنین تو بعضی از فعالیت‌های نظامی هم شرکت کرد. همچنان که آتش جنگ تو اروپا شعله‌ور می‌شد، ارنست همینگوی به کوبا رفت و تو سال‌های منتهی به انقلاب کوبا تو این کشور زندگی کرد. البته او تو مدت زندگی تو کوبا به نقاط مختلف جهان سفر می‌کرد. او تو این مدت کتاب «پیرمرد و دریا» را تو سال 1952 نوشت. شخصیت اصلی این رمان پیرمردی کوبایی هست. ارنست همینگوی برای این کتاب جایزه‌ی پولیتزر رو تو سال 1953 دریافت کرد. همچنین این کتاب باعث شد که او جایزه‌ی نوبل ادبیات رو هم به دست بیاره.

ارنست همینگوی سال 1960 به آمریکا برگشت. او سعی کرد اول فعالیت‌های ادبی و سیاسی خودش رو مثل قبل ادامه بده، مدتی هم موفق بود اما بعد از مدتی مشکلاتی برای او ایجاد شد. او دچار اضطراب و افسردگی شدید شد، به حدی که دو بار تو بیمارستان بستری شد. پزشکان تلاش کردن که او رو از طریق شوک‌درمانی بهتر کنن اما دو روز بعد، زمانی که به خونه برگشت، با اسلحه به خودش شلیک کرد و به زندگی‌اش پایان داد. ارنست همینگوی 2 ژوئیه‌ی سال 1961 درگذشت.

 

آثار ارنست همینگوی

کتاب‌های ارنست همینگوی از جمله شاهکارهای تاریخ ادبیات جهان به حساب میان. تو این بخش به معرفی کتاب‌های ارنست همینگوی میپردازیم:
1- مردان بی زن
2- زندگی خوش و كوتاه فرانسیس مكومبر
3- برف های كلیمانجارو
4- فیستا
5- وداع با اسلحه
6- داشتن و نداشتن
7- برای كه زنگ ها به صدا در می آید
8- آنسوی رودخانه و میان درختان
9- جزایری در جویبار
10- سیلاب های بهاری
11- مرگ پس از نیمروز
12 – تپه های سبز آفریقا
13- جشن ناپایدار
14- ستون پنجم
15- آدم كش ها
16- خورشید همچنان میدمد
17 – پیرمرد و دریا
18- در زمان ما
19- پرنده چیزی نمی برد
20- كلبه سرخپوستان
21- مردم در جنگ
22- سه داستان و ده شعر

0/5 (0 نظر)

بچرخانید تا برنده شوید!

  • شانس خود را برای دریافت کد تخفیف امتحان کنید.
  • 1 چرخش در هر ایمیل و موبایل.
  • در صورت تقلب کد تخفیف شما حذف خواهد شد.
بچرخانید
هرگز
بعدا به من یادآوری کن
نه ممنون