چند نکته درباره ی بخش مصاحبه آیلتس

آزمون آیلتس و سطوح آن

بخش مصاحبه آزمون آیلتس برای به چالش کشیدن شما بصورت شفاهی است. این مصاحبه که معمولا تا پانزده دقیقه طول می کشد معیاری است برای آگاهی یافتن از معلومات و اطلاعات شما که چگونه می توانید آنها را بصورت صحبت کردن استفاده کنید.
 
دراین میان باورهای اشتباهی نیزهستند که دراینجا به پاره ای ازآنها اشاره می کنیم.


بخش مصاحبه آیلتس آسان ترین قسمت است.


شاید شنیده باشید که بعضیها می گویند قسمت مصاحبه آیلتس ازباقی قسمتهای آزمون آسانتراست . درصورتیکه باید بدانید که این بسته به مهارت شما و یا امتحان دهنده دارد. هرچهارقسمت آزمون آیلتس به یک اندازه سختی خود را دارند و این بستگی به امتحان دهنده دارد که درچه بخشی ازمهارت بالاتری برخورداراست.


در مصاحبه آیلتس باید لهجه ی شما بسیارنزدیک به انگلیسی زبانان باشد تا نمره ی بالایی بگیرید.


به هنگام صحبت کردن در مصاحبه آیلتس این لهجه ی شما نیست که امتیاز می آورد بلکه نوع استفاده ی صحیح شما ازکلمات , آواها و  اصوات است که امتیازتان را بالا می برد. با درست تلفظ کردن لغات شما می توانید امتیازخودرا بالا ببرید.


ازگرامرهای پیچیده ای که اطمینان ندارید استفاده نکنید.


برعکس آنچه می شنوید شما باید گرامرهای پیچیده را یاد گرفته و ازآنها استفاده کنید. چرا که اگربه جملات ساده اکتفا کنید نشان داده اید که سطح معلومات شما خیلی بالا نیست و امتیازکمتری را خواهید گرفت. گرامرهای پیچیده شامل جملات شرطی, معلوم و مجهولها و غیره هستند که باید آنها را یاد بگیرید و درآزمون استفاده کنید. هرچه جملاتتان ساده ترباشد امتیازتان نیز پایین تراست.


همه ی سوالات را پاسخ دهید حتی اگرجواب را نمی دانید.


این باورغلط است که باید همه ی سوالات را پاسخ دهید چرا که در مصاحبه آیلتس شما , مصاحبه شونده به اطلاعات شخصی شما علاقه ای ندارد و تنها اطلاعات انگلیسی شما مورد ارزیابی قرار میگیرد پس اگر پاسخ سوالی را نمی دانستید آن را اعلام کنید و دلیلش را نیز بگویید.


درقسمت دوم مصاحبه آیلتس یادداشت بردارید.


باید بدانید که وقت شما در مصاحبه آیلتس محدود است , پس اینکه می گویند یادداشت بردارید تنها تلف کردن وقتتان را نتیجه دارد. بهتراست به جای نوشتن درفکرخود به ارزیابی سوال ممتحن بپردازید.


در مصاحبه آیلتس به هنگام صحبت کردن مکث نکنید.


اگرچه صحبت کردن شما بصورت روان و سلیس بسیار مطلوب است اما حرف زدنتان باید طوری باشد که منسجم و سازمان یافته باشد. تنها با پشت سرهم حرف زدن شما به نتیجه ی مطلوب نمی رسید. باید با روان صحبت کردن خود انسجام نیز داشته باشید.
بطورکلی سعی کنید با ممتحن خود صادق باشید و درجاهایی که برای شما سوال پیش می آید آن را با وی درمیان گذارید.

hadaf_admin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات