آزمون EPT چیست؟

آزمون EPT که به آزمون مهارت زبان شناخته می‌شود، مخفف عبارت English Proficiency Test است. این آزمون، که آزمون معتبر دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان برگزار می شود تا مهارت تخصصی زبان دانشجویان دوره‌ی دکتری مشخص گردد.

ept-logo
exam
سیستم نمره‌دهی در این آزمون شامل بخش Vocabulary که شامل ۲۵ عدد تست از این بخش به صورت سوالات چهارگزینه‌ای و پس از آن سئوالات گرامر گنجانده شده که این بخش ۴۰ تست چهار گزینه‌ای دارد که مهارت‌های گرامری متقاضیان و شرکت‌کنندگان مورد سنجش قرار‌می‌گیرد. در واقع نحوه ارائه و طرح سوالات به گونه‌ای است که داوطلبان باید سوالات و عباراتی که به شکل مجموعه کلمات هستند از میان آن‌ها، نادرست‌ها را انتخاب کنند.

در بخش بعدی گرامر جملاتی به صورت کامل ارائه می‌شوند و تنها یکی از جملات از نظر ساختار گرامری اشتباه است و داوطلب باید جمله اشتباه را تشخیص‌دهد.

در قسمت سوم سوالات که شامل سوالات درک مطلب Reading Comprehension  است. در این بخش تعداد متن برای تشخیص مهارت خواندن و درک مطلب قرار داده شده است. این متون پیرامون مطالب علمی و ادبی به طور متنوع مطرح می‌شود. هر متن شامل پنج عدد تست است و متقاضیان با توجه به درک خود از متن این بخش از سوالات را پاسخ خواهند داد.

در بخش آخر سوالات Close Test گنجانده شده است. این سوالات که با ظاهر جای خالی مطرح می‌شوند، متقاضی با متنی رو‌به‌رو است که برخی از سوالات در جای خالی نشان داده می‌شوند و جواب سوال از میان سوالات چهار گزینه‌‌ای انتخاب می‌شوند.

منابع آزمون EPT

یکی از موارد مهم در این بخش منابع امتحانی که در این آزمون بکار می‌رود، است. 

در واقع مهارت زبانی که متقاضیان در پی آن هستند را می توان از طریق لیست کتب روبرو بدست آورد:

  1. کتاب ۱۱۰۰ واژه ضروری – ۱۱۰۰ words you need to know
  2. کتاب ۵۰۴ واژه- ۵۰۴ essential words
  3. نمونه سوالات آزمون EPT با شرح و تفصیل سوالات همراه با پاسخ
  4. کتاب واژگان ضروری تافل و آیلتس
۰/۵ (۰ دیدگاه)